DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Innsbruck: profanacja za zgodą biskupa. Katolicy protestują

Innsbruck: profanacja za zgodą biskupa. Katolicy protestują
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Biskup Innsbrucka Hermann Glettler pozwolił na umieszczenie w kościele bluźnierczej instalacji, przedstawiającą w sposób obrazoburczy postać Jezusa Chrystusa. Austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodzin i Własności wystosowało mocny apel o natychmiastowe usunięcie haniebnego obiektu.

 

W Środę Popielcową w kościele Spitalskirche w Innsbrucku zaprezentowano bluźniercze przedstawienie Pana Jezusa. Pod pozorem wystawy artystycznej umieszczono tam krucyfiks przekształcony w zegar. Ciało Pana Jezusa Chrystusa, odwrócone do góry nogami, wskazuje godzinę, a Jego ramiona – minuty i sekundy.

 

Na wszystko zgodził się biskup Innsbrucka, Herman Glettler. To hierarcha, o którym głośno było w styczniu tego roku w związku ze skandalicznymi nadużyciami liturgicznymi.

 

Glettler uczestniczył w Mszy świętej dla młodzieży. Odbywała się na hali sportowej, a dzieci zachęcono do ubrania się w dresy i trampki. Biskup w kazaniu mówił o klimacie i prawach zwierząt, wierni trzymali transparenty. Celebrację eucharystyczną przekształcono w rodzaj manifestacji na rzecz czysto świeckich celów politycznych i społecznych.

 

W związku z pojawieniem się w kościele Spitalskirche bluźnierczego „zegara”, specjalną petycję przygotowało austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własność. Jej autorzy domagają się natychmiastowego usunięcia instalacji. Jak podkreślają, narusza ona dwa przykazania – miłości Boga oraz niewymieniania Jego Imienia nadaremno.

 

Oto treść petycji:

 

J. E. Biskup Innsbrucka

Mons. Hermann Glettler

Diecezja Innsbrucka Austria

 

Czcigodna Ekscelencjo!

 

Z wielkim niepokojem i konsternacją przyjęliśmy informacje o umieszczeniu w kościele Spitalskirche w Innsbrucku w diecezji Waszej Ekscelencji instalacji bluźnierczego krucyfiksu. W tym akcie wzgardzenia najwyższym ze wszystkich symboli chrześcijańskich – Krzyżem Chrystusa – idzie w istocie o bluźnierstwo! Krucyfiks przekształcono w zegar, w którym ramiona Ukrzyżowanego Jezusa służą za minutnik i sekundnik, a Ciało – postawione na głowie – wskazuje godziny. Co więcej tę okropność przedstawia się ogółowi jako dzieło sztuki. Wasza Ekscelencja przyzwoliła na tak niebywały czyn właśnie w okresie postu, gdy uwaga społeczeństwa powinna być skierowana na poszanowanie i kult Krzyża i Ukrzyżowanego. Czas postu jest czasem nawrócenia i pokuty oraz wyniesienia Krzyża Jezusa Chrystusa. Wasza Ekscelencja zezwala na pohańbienie tego Krzyża i poprzez to także Ukrzyżowanego, który swoją męczeńską śmiercią ofiarną przyniósł ludzkości wybawienie.

 

Apelujemy do episkopalnej i pasterskiej władzy Waszej Ekscelencji o starania na rzecz niezwłocznego demontażu i usunięcia tego bluźnierczego aktu. Taki bezwstyd nie może dalej plamić czasu postu, zadumy i pokuty.

 

Ten bluźnierczy zegar tyka przeciwko najważniejszym przykazaniom Boga i Kościoła. Narusza pierwsze i najwyższe przykazanie, miłowania Pana Boga ponad wszystko, oraz drugie przykazanie, niewymieniania bezprawnie i bez potrzeby Imienia Bożego. Bogu przysługuje najwyższy i najsłuszniejszy akt miłości Jego Kościoła i w tym wypadku Jego biskupa.

 

Nie! Nasz sensus fidei nie pozwala na dalsze zwlekanie, odwracanie oczu i na kompromis. To, co obraża Boga, Jego Kościół i wierzących nie może być sztuką!

 

Apelujemy do Waszej Ekscelencji o niezwłoczne usunięcie tego haniebnego obiektu z kościoła Spitalskirche. Wierzmy przy tym w dobrą wolę Waszej Ekscelencji.

 

Źródło: tfp.at 

Pach

 

 


DATA: 2019-04-10 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

opis tego jest jak opis, proszę to coś zobaczyć ,,w ruchu,, na internecie, nawet miłośnicy krwawych horrorów będą zaskoczeni.
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
nalezy wspomniec prymasa Glempa z polskimi biskupami jak udali sie do wiezy Babel w Brukseli i poslusznie zdjeli krzyze aby nie razic diabelskich cielcow
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Skandal
ponad 1 rok temu / Malgorzata Miko
 
W intencji biskupa Innsbrucka hermana glettlera. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Satanizm w czystej postaci. Trzeba by nabożeństwa ekspiacyjnego tam, na miejscu.
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Tak na marginesie to tytułowanie hierarchów kościelnych "eminencjami" i "ekselencjami" wymyślił dopiero papież Pius IX. W protokole dyplomatycznym jest to tytuł przysługujący główom państw i ich ambasadorom pełnomocnym.
ponad 1 rok temu / świeża tradyc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.