DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Ignorowanie gwałtów, nakłanianie do aborcji. Plannded Parenthood oczami byłych pracowników

Ignorowanie gwałtów, nakłanianie do aborcji. Plannded Parenthood oczami byłych pracowników
fot. You Tube / live action

Live Action, amerykańska organizacja pro-life opublikowała film ukazujący kulisy funkcjonowania organizacji Planned Parenthood. Informacje pochodzą bezpośrednio od byłych pracowników, którzy odeszli nie mogąc pogodzić pracy z głosem sumienia.

 

Catherine Adair, jedna z bohaterek filmu, ukazała, w jaki sposób dokonuje się przesłuchań dotyczących spraw molestowania seksualnego. Rozmowy prowadzone są w tzw. „pokoju doradczym”, na przesłuchaniu obecni są zarówno oprawca, jak i ofiara, która najczęściej jest w tak złym stanie psychicznym, że nie potrafi się odpowiednio bronić.

 

-  Nawet jeżeli poszłabym do przełożonego i powiedziała, że coś mi tu nie gra, dostałabym odpowiedź, że nie możemy wnikać w sprawę tego co się dzieje u nich w domu. Jedyne co możemy dla tych dziewczynek zrobić, to przeprowadzić aborcję – wskazywała Adair.

   

Przedstawiła także sprawę rodziny z Somalii, w której tylko jedna osoba mówiła po angielsku. Ofiara przemocy - młoda dziewczyna - nie mogła wydusić słowa, natomiast anglojęzyczny przedstawiciel rodziny nalegał, że jej wolą jest dokonanie aborcji. Mimo że pracownicy wątpili w prawdziwość intencji mężczyzny, dziewczyna została skierowana na przeprowadzenie zabiegu.

 

Z kolei Monica Cline, były pracownik ds. zarażeń wirusem HIV wskazała, że przychodzące po pomoc osoby niepełnoletnie traktowane są jak „odczłowieczone zwierzęta, które i tak będą uprawiać seks, kwestią jest tylko z kim”. Nikt nie stara się im pomóc poprzez udzielenie informacji o budowaniu trwałych związków i relacji, jedyną odpowiedzią na prośby zainteresowanych jest udostępnienie darmowej antykoncepcji.

 

- Obraz naszych dzieci w ich oczach jest zniekształcony. Jest odczłowieczony. Nie wiem dlaczego ich serca są tak twarde, ale tak właśnie jest (…) Jeżeli dziewczyna i chłopak przychodzą po prezerwatywy, zrobić test na HIV, czy inną pomoc, nie otrzymują już współczucia. Wydają się im niemal jak zwierzęta niemogące kontrolować swoich instynktów – podkreśliła Monica Cline.

 

Sue Thayer, była manager Planned Parenthood wskazała, w jaki sposób sprawy molestowania seksualnego zamiatane są pod dywan. W wielu przypadkach zwyciężają argumenty związane z zachowaniem spokoju w rodzinach lub pod uwagę bierze się naciski np. rozgniewanych ojców czy partnerów wykorzystywanych dziewczynek.

 

- Wiele razy słyszałam, że tego typu sprawy nie nadają się do raportowania, że nie trzeba ich dlużej ciągnąć - wskazała.

 

Planned Parenthood jest amerykańską organizacja non-profit działającą na rzecz praw reprodukcyjnych. Jej celem jest propagowanie „świadomego rodzicielstwa”, kompleksowej edukacji seksualnej, szerokiego dostępu do legalnej antykoncepcji i aborcji oraz walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Organizacja jest również operatorem jednej z największych sieci tzw. klinik oferujących zabiegi związane z aborcją, antykoncepcją oraz diagnostyką chorób wenerycznych.

 

 

 

 

Źródło: lifesitenews.com / liveaction.org

PR


DATA: 2018-06-01 12:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.