DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Ignorowanie gwałtów, nakłanianie do aborcji. Plannded Parenthood oczami byłych pracowników

Ignorowanie gwałtów, nakłanianie do aborcji. Plannded Parenthood oczami byłych pracowników
fot. You Tube / live action

Live Action, amerykańska organizacja pro-life opublikowała film ukazujący kulisy funkcjonowania organizacji Planned Parenthood. Informacje pochodzą bezpośrednio od byłych pracowników, którzy odeszli nie mogąc pogodzić pracy z głosem sumienia.

 

Catherine Adair, jedna z bohaterek filmu, ukazała, w jaki sposób dokonuje się przesłuchań dotyczących spraw molestowania seksualnego. Rozmowy prowadzone są w tzw. „pokoju doradczym”, na przesłuchaniu obecni są zarówno oprawca, jak i ofiara, która najczęściej jest w tak złym stanie psychicznym, że nie potrafi się odpowiednio bronić.

 

-  Nawet jeżeli poszłabym do przełożonego i powiedziała, że coś mi tu nie gra, dostałabym odpowiedź, że nie możemy wnikać w sprawę tego co się dzieje u nich w domu. Jedyne co możemy dla tych dziewczynek zrobić, to przeprowadzić aborcję – wskazywała Adair.

   

Przedstawiła także sprawę rodziny z Somalii, w której tylko jedna osoba mówiła po angielsku. Ofiara przemocy - młoda dziewczyna - nie mogła wydusić słowa, natomiast anglojęzyczny przedstawiciel rodziny nalegał, że jej wolą jest dokonanie aborcji. Mimo że pracownicy wątpili w prawdziwość intencji mężczyzny, dziewczyna została skierowana na przeprowadzenie zabiegu.

 

Z kolei Monica Cline, były pracownik ds. zarażeń wirusem HIV wskazała, że przychodzące po pomoc osoby niepełnoletnie traktowane są jak „odczłowieczone zwierzęta, które i tak będą uprawiać seks, kwestią jest tylko z kim”. Nikt nie stara się im pomóc poprzez udzielenie informacji o budowaniu trwałych związków i relacji, jedyną odpowiedzią na prośby zainteresowanych jest udostępnienie darmowej antykoncepcji.

 

- Obraz naszych dzieci w ich oczach jest zniekształcony. Jest odczłowieczony. Nie wiem dlaczego ich serca są tak twarde, ale tak właśnie jest (…) Jeżeli dziewczyna i chłopak przychodzą po prezerwatywy, zrobić test na HIV, czy inną pomoc, nie otrzymują już współczucia. Wydają się im niemal jak zwierzęta niemogące kontrolować swoich instynktów – podkreśliła Monica Cline.

 

Sue Thayer, była manager Planned Parenthood wskazała, w jaki sposób sprawy molestowania seksualnego zamiatane są pod dywan. W wielu przypadkach zwyciężają argumenty związane z zachowaniem spokoju w rodzinach lub pod uwagę bierze się naciski np. rozgniewanych ojców czy partnerów wykorzystywanych dziewczynek.

 

- Wiele razy słyszałam, że tego typu sprawy nie nadają się do raportowania, że nie trzeba ich dlużej ciągnąć - wskazała.

 

Planned Parenthood jest amerykańską organizacja non-profit działającą na rzecz praw reprodukcyjnych. Jej celem jest propagowanie „świadomego rodzicielstwa”, kompleksowej edukacji seksualnej, szerokiego dostępu do legalnej antykoncepcji i aborcji oraz walki z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Organizacja jest również operatorem jednej z największych sieci tzw. klinik oferujących zabiegi związane z aborcją, antykoncepcją oraz diagnostyką chorób wenerycznych.

 

 

 

 

Źródło: lifesitenews.com / liveaction.org

PR


DATA: 2018-06-01 12:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "60663"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.