DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Czy to jeszcze aktualne? Pobierz „PCh24 Co Tydzień”

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Czy to jeszcze aktualne? Pobierz „PCh24 Co Tydzień”
PCh24CT

Co pozostało z Nauki o konieczności przyjęcia Wiary i chrztu? Jakie miejsce we współczesnej teologii katolickiej zajmuje zasada „poza Kościołem nie ma zbawienia”? Czy trud misjonarzy, którzy przez wieki na wszystkich kontynentach oddawali życie nawracając pogańskie narody, aby poznały Chrystusa, miał w ogóle jakiś sens? Czy współcześni uczniowie Syna Bożego pamiętają słowa o obowiązku głoszenia Ewangelii wszelkiemu stworzeniu?

 

Z jednej strony Kościół nieustannie prowadzi wiele pięknych dzieł misyjnych. Z drugiej jednak obserwujemy wykluczenie pewnych religii z obszaru ewangelizacyjnego zaangażowania. Często słyszymy o dialogu – ale czy stanowi on skuteczny sposób dotarcia z Dobrą Nowiną do nieznających Wcielonego Słowa? – pyta w 40. numerze „PCh24 Co Tydzień” redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać e-tygodnik wystarczy kliknąć TUTAJ:

  

   


DATA: 2019-01-21 07:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy potworną, powszechną apostazję począwszy od papieża na zwykłych ludziach skończywszy. Nie da się tego ukryć. By się nawrócić trzeba wpierw stanąć w prawdzie a to jest dla ludzi nie do przejścia. Przywiązanie do kłamstwa, żądz i zepsucia jest zbyt duże.
3 miesiące temu / Jacek
 
gównie miałam na myśli zmiany w komunikacji ,w języku przekazywania ,KK zmienia się to od wieków ,w końcu nie mówimy już acan panie czy niewiasto, nie ma biczowników , leżenia krzyżem ,i inne takie ,powstają nowe zwyczaje kościelne ,nie sądzę żeby to się dało zatrzymać ,zachować trzeba istotę nauk Jezusa i smutne bo bardziej są stosowane poza kościołem
3 miesiące temu / klik do taki 1
 
Kryzys jest jeszcze poważniejszy - sami zwątpiliśmy w naukę Chrystusa
3 miesiące temu / kp
 
do klik.Kryzys jest dlatego że się zmienia. Staje się coraz bardziej nowoczesny i "postępowy". A to my mamy wzorować sie na Jezusie. Ci co chcą modernizować, oszukują nas. Niedawno na jednym z lewackich portali, ich "teolodzy" znaleźli nowe wytłumaczenie dla grzechu sodomskiego. Teraz okazuje się, że przez 3700 lat nie wiedziano co to za grzech, ale lewactwo jest postępowe i kreatywne. Znalazło nową definicję tego grzechu, przy okazji potępiając gospodarza o to że był stręczycielem swoich córek i zachęcał do pedofilii :-)
3 miesiące temu / taki 1
 
cyt"trud misjonarzy, którzy przez wieki na wszystkich kontynentach oddawali życie nawracając pogańskie narody"jest dziś interpretowany jako inwazja i niszczenie kultur,jak to zrobić żeby nie odchodząc od sedna być dzisiaj właściwie zrozumianym ,może trochę jednak KK musi się zmienić(zresztą cały czas się zmienia przez wieki) , popracować nad zmianą w komunikacji ze zbyt archaistycznej na nowocześniejsza bo trudno zaprzeczać ze kryzys jest i cos zrobić trzeba
3 miesiące temu / klik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65582"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.