DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Ideologia ekologizmu i gender. Abp Jędraszewski jasno o współczesnych pokusach szatana

Ideologia ekologizmu i gender. Abp Jędraszewski jasno o współczesnych pokusach szatana
Źródło: Archidiecezja Krakowska / flickr.com

Szatan chce zniszczyć więź pomiędzy człowiekiem a Bogiem, a jego pokusy przyjmują rozmaite kształty. Jednym z nich jest ideologia ekologizmu, według której nie ma miejsca na Bożą Opatrzność, a człowiek nie jest kimś, kto z miłością i odpowiedzialnością ma „czynić sobie ziemię poddaną”, widząc w swoim potomstwie przejaw Bożego błogosławieństwa (por. Rdz 1, 28), ale głównym zagrożeniem, wręcz nieszczęściem dla naszej planety - napisał abp Marek Jędraszewski w Liście pasterskim na Wielki Post 2020 roku.

 

W pasterskim przesłaniu Metropolita Krakowski zauważył, że tak jak „ideologia ekologizmu pomniejsza wartość człowieka i, odwracając porządek rzeczy, za najważniejszą wartość uznaje samą Ziemię, tak z kolei inne ideologie – ideologia gender i związana z nią ideologia LGBT – stawiają człowieka ponad wszystko, także ponad porządek naturalny, przyznając mu „prawo” do wyboru własnej tożsamości płciowej, bez względu na tożsamość biologiczną, z jaką przychodzi on na świat”.

 

Abp Jędraszewski przywołał też słowa papieża Franciszek, który wywiadzie „Santo Giovanni Paolo Magno” podkreślił, że ideologia gender „jest atakiem skierowanym przeciwko różnicy, przeciwko dziełu stwórczemu Boga, przeciwko mężczyźnie i kobiecie. Jeśli mówię to w sposób jasny, nie czynię tego, aby kogoś dyskryminować, ale po prostu aby przestrzec wszystkich przed pokusą upadku w coś, co było szaleńczą ideą budowniczych wieży Babel: zniszczyć różnice, aby znaleźć w tym zniszczeniu jeden język, jedną formę, jeden lud”.

 

Arcybiskup wyjaśnił również na czym polegać ma nawrócenie ekologiczne, o którym mówi Franciszek. „Polega ono na odnowieniu naszych relacji z Bogiem Stwórcą, z Ziemią jako powierzonym nam dobrem, z innymi ludźmi i z sobą samym. Odnowienie to domaga się z kolei tego wewnętrznego radykalizmu, z jakim kuszony na pustyni Chrystus zwrócił się do diabła: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz” (Mt 4, 10). Chrystusowy radykalizm przestrzega nas równocześnie przed wchodzeniem w jakiekolwiek próby dialogu i kompromisu z ojcem wszelkiego kłamstwa”.

 

Abp Jędraszewski pokazał też czym kończą się próby zawierania kompromisu ze złem: „gdyby Ewa nie zaczęła rozmawiać z szatanem, nie doszłoby do nieszczęść, które stały się udziałem jej samej i jej potomstwa, a  w konsekwencji całej ludzkości”. I jak przypomniał, dzięki miłosiernej miłości Boga „panowanie kłamstwa, grzechu i śmierci zostało przerwane przez Jego Syna Jezusa Chrystusa – przez Jego śmierć na krzyżu i Zmartwychwstanie”.

 

Jak napisał metropolita krakowski, oświeceni przez Chrystusa, przez całe nasze dalsze życie mamy postępować „jak dzieci światłości” po to, byśmy „trwając w wierze”, mogli „wyjść na spotkanie przychodzącego Pana razem z wszystkimi Świętymi w niebie”. „Takie postępowanie, właściwe dla dzieci światłości, umacniane jest modlitwą, postem i jałmużną. Szczególną okazją ku temu jest rozpoczynający się właśnie Okres Wielkiego Postu” – dodał.

 

Abp Jędraszewski przypomniał też przypadające na rok 2020 liczne ważne wydarzenia – w tym setną rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą. Jak zauważył, zanim doszło do pokonania bolszewików, naród polski wraz ze swymi pasterzami trwał na klęczkach, błagając Boga o ocalenie.

 

„Dzisiaj Polsce jest potrzebna równie żarliwa modlitwa, aby na skutek braku czujności i lekceważenia prawdziwych zagrożeń, poprzez postawę uległości i podporządkowywania się wielkim tego świata, a przede wszystkim na skutek odrzucenia Boga i przyjęcia za prawdę pokus ojca wszelkiego kłamstwa – szatana, nasza Ojczyzna nie uległa duchowemu zniewoleniu przez nowe, ateistyczne i materialistyczne ideologie, o neo-marksistowskich korzeniach”  podkreślił. I zachęcił, by trwający modlitewny maraton wzbogacać w Wielkim Poście m.in. poprzez udział w wielkopostnych nabożeństwach, jakimi są Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.

 

Z treścią całego listu abp. Marka Jędraszewskiego można zapoznać się TUTAJ.

 

Źródło: diecezja.pl

MA


DATA: 2020-03-01 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dechrystianizacja nie niweluje potrzeby religijnej która jest wpisana w naturę człowieka.W pustce po chrześcijańskiej wierze pojawją się inne zamienniki będące następstwem "prania mózgów": chocby LGBT,ekologizm,kult "matki ziemi" itp. Agitatorzy współczesnego modernizmu lansujący lewacką koncepcję "człowieka globalnego" przygotowują nowy totalitaryzm,który zatraci zdrowo-rozsądkowe zdolnośc odróżnianie prawdy od fałszu,dobra od zła,piękna od brzydoty, sensu od nonsensu,itd.
1 miesiąc temu / t
 
Czyli ideologie gender i ekologizm sa ze soba sprzeczne, ciekawe czy bezmyslini ludzie wyznający je bezkrytycznie to zauważą. Nie sądzę, szatan zaslepia na rozsadne argumenty.
1 miesiąc temu / Me
 
Przykre, że abp Jedraszewski posługuje się prywatną ideą "nawrócenia ekologicznego" papieża Franciszka. Kto prawdziwie wyznaje nieuszczuploną i niezwichrzoną WIARĘ KATOLICKĄ nie będzie zatruwał ziemi szkodliwymi nawozami ani rzek szkodliwymi odpadami, ani nie będzie dodawał trucizn do żywności na sprzedaż. Nie będzie dodawał groźnych trucizn do szczepionek, jak to się dzieje w przypadku niemal wszystkich współczesnych szczepionek. Prawdziwy katolik nie będzie marnował jedzenia ani w domu, ani w restauracji, ani w pracy. Nie będzie niszczył roślin bez powodu, nie będzie dręczył zwierząt, ani nie będzie ich traktować jak swoje dzieci - na równi z ludźmi lub lepiej od ludzi, jak to się obecnie dzieje na całym świecie, gdyż wielu przekręciło się w głowach. Ks. Arcybiskup nie ma obowiązku schlebiać prywatnym dziwacznym koncepcjom w rodzaju "nawrócenia ekologicznego", ma obowiązek za to pouczać władców oraz potępiać konkretne grzechy i błędy, w czym niech Bóg dopomoże.
1 miesiąc temu / Murem
 
@Izydor Oracz Szanowny Panie, Chrystus i Apostołowie nie ustanowili "katolickiej tyranii", o której Pan marzy i którą Pan uporczywie proponuje. Kościół to nie przymusowy raj na ziemi. Do takiego przewrotnego raju-tyranii dążą właśnie słudzy diabła. Ojczyzną katolika nie jest ziemska utopia gdzie wizyty duszpasteskie są przymusowe i obwarowane karą finansową. Być może ma Pan dobre intencje, ale Pana projekt państwa katolickiego jest utopijny i błędny. Współpraca między władzą duchowną, a władzą świecką polega na uczciwej hierarchii obowiązków wobec Boga, które duchowni oraz rządzący powinni śmiało i bez obawy wykonywać, np. karając za morderstwa nienarodzonych, promocję homoseksualizmu, demoralizację młodzieży, itd. Duchowni mają nauczać moralności, potępiać błędy i stosować odpowiednie kary, np. ekskomuniki, a władcy wydawać odpowiednie nakazy oraz karać, w tym śmiercią. Państwo katolickie to wykonywanie obowiązków wobec Boga, a nie tyrania i przymus.
1 miesiąc temu / Murem
 
Najgorsza pokusa, zostać przy władzy. A sowy latają gdzie chcą i jak chcą. Pokusa przymykania oka, żeby zostać przy władzy.
1 miesiąc temu / oo-ooooo
 
Wszystkie ideologizmy to odejście od Prawdy Słowa Bożego.
1 miesiąc temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.