DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Homoseksualiści profanują wizerunek Matki Bożej. Szef MSW: to barbarzyństwo

Homoseksualiści profanują wizerunek Matki Bożej. Szef MSW: to barbarzyństwo

Jedną z płockich parafii oklejono wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Aureola nad głową Maryi oraz Dzieciątka Jezus ma kolor tęczy.

 

Wstrząsające znalezisko odkryli w sobotę rano parafianie kościoła pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Natychmiast poinformowali o tym proboszcza. Plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej nieznani sprawcy powiesili m.in. na koszach na śmieci wokół kościoła oraz na przenośnych toaletach.

 

Sprawa oburzyła szefa MSW, Joachima Brudzińskiego, który skomentował profanację na Twitterze, określając ją mianem „kulturowego barbarzyństwa”. „Sprawą zajmie się Policja” – zapewnił. Miejmy nadzieję, że dotrzyma słowa i odpowiednie służby znajdą sprawców.

 

 

Sierż. szt. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej w Płocku poinformowała, że policja podjęła już czynności w tej sprawie.

 

Sprawcy najprawdopodobniej nieprzypadkowo wybrali właśnie parafię, której opiekunem jest św. Maksymilian Kolbe. Był on bowiem jednym z najbardziej gorliwych szerzycieli kultu Matki Bożej. Wymieniany jest często w tym kontekście jednym tchem obok Jana Dunsa Szkota czy Ludwika Marii Grignion de Montforta.

 

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged


DATA: 2019-04-27 15:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyniąc analogię do przypowieści o pszenicy i kąkolu, w której Bóg wyjaśnia istotę koegzystencji dobra i zła w jednej czasoprzestrzeni, przesuwając moment wyciągnięcia sperawiedliwości do czasów ostatecznych oraz nakazując jednocześnie miłość i modlitwę za czyniących nieprawość, jednocześnie trudno jest przyjąć ze spokojem i np. oczekiwaniem potencjalną karę Bożą, którą na wszystkich ściąga gniew Boży, na miarę Sodomy i Gomory. Nadzieją na ratunek może być ochrona wiernych opisana w "Trzech dniach ciemności"
9 miesięcy temu / Diagnoza
 
Unia tupnie kopytem w obronie antychrystów i zaraz PiS podkuli ogon
9 miesięcy temu / Jacek
 
Od kiedy to tęcza jest znakiem tylko i wyłącznie ruchów homoseksualnych? Nie jest ona zarejestrowana jako znak tej części społeczności. Więc nie wiadomo,czy to zrobił ktoś z tej części społeczności, bo nie ma na to dowodów.
9 miesięcy temu / ollek
 
LGBT= Ludzki Gatunek Będzie Terroryzowany
9 miesięcy temu / Kobra
 
Homoseksualna banda nie zna żadnych świętości, nawet Matki Boskiej nie oszczędzili.
9 miesięcy temu / Michu.
 
Premier Węgier Wiktor Orban naprawia Węgry od 2010r. Kiedy objął rządy powiedział: wszystko zostało sprzedane, rozkradzione co było cięższe niż powietrzepo rządach komunistów ! Pomagał najpierw rodzinom, zmienił konstytucję, wyrzucił uczelnie i fundacje Sorosa i nadal jest wiele do zrobienia.Ile lat potrzeba by zmienić Polskę po latach Platformy,Ruch Pali kota, PSl, Sld i..???? Niech pan Bóg Błogosławi Polskę Moją Ojczyznę i Moich Rodaków mówił Ukochany J.Paweł II
9 miesięcy temu / Dariusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.