DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Homoseksualiści na czele zmierzającej do USA karawany imigrantów

Homoseksualiści na czele zmierzającej do USA karawany imigrantów

Jako pierwsi do granicznego miasta Tijuana przybyła grupa około 400 migrantów z Ameryki Środkowej podróżujących przez Meksyk w celu ubiegania się o azyl w USA. Około 80 z nich to homoseksualiści, którzy wcześniej oderwali się od większej, złożonej z 5 tys. osób karawany w Mexico City.

 

Rząd USA oświadczył we wtorek, że rozpoczął prace nad „wzmocnieniem” przejścia granicznego z meksykańskiego miasteczka, by przygotować się na przybycie karawany, która przedziera się przez zachodni Meksyk.

 

Urząd Celny i Straż Ochrony Pogranicza ogłosiły zamknięcie czterech pasów ruchu w portach San Ysidro i Otay Mesa w San Diego w Kalifornii. Stwierdzono, że zamknięcie portów jest potrzebne do zainstalowania i wstępnego umiejscowienia infrastruktury, w tym przyczep kempingowych, a także odpowiedniego sprzętu, by przygotować się na zagrożenia dla bezpieczeństwa, jakie mogą spowodować migranci.

 

Gen. James Mattis, sekretarz obrony, odwiedził przejście graniczne w środę. Wojsko zmobilizowało tysiące żołnierzy. San Ysidro to najbardziej ruchliwe przejście graniczne, prze które codziennie przemieszcza się około 110 tys. osób. Do USA wjeżdża tędy około 40 tys. pojazdów, od 150 do 200 autobusów i przechodzi pieszo 34 tys. osób.

 

Pierwsza grupa, którą urzędnicy szacowali na około 400 osób – w tym 80 homoseksualistów – we wtorek dotarła do Tijuany autobusami. Pojawienie się homoseksualistów w meksykańskim mieście granicznym, wywołało gniewną reakcję lokalnych mieszkańców.

 

Osoby ubiegające się o azyl należą do tysięcy migrantów, którzy podróżują przez Meksyk w kierunku Stanów Zjednoczonych. Oddzielili się od karawany, po tym, jak mieli spotkać się z „dyskryminacją” innych członków – donosili działacze „praw człowieka”.

 

Pochodzą głównie z Hondurasu. Fergie Bibiana Andersen z grupy poparcia Diversidad sin Fronteras twierdzi, że ​​imigrantów homoseksualnych słownie obrażano w Tijuanie. Grożono im także za pośrednictwem mediów  społecznościowych. Dlatego organizacja udzieliła im szczególnej pomocy. – Oni są atakowani przez miasto – skarżyła się Andersen, zarzucając „napastnikom” nienawiść i rasizm.

 

Mieszkający w Tijuanie Juan Carlos Ruano napisał na stronie na Facebooku – co wywołało niepokój działaczy – że imigranci są problemem dla bezpieczeństwa i nazwał ich „homoseksualnymi najeźdźcami”. Ruano wyjaśnił potem agencji Reutera, że „wielu ludzi jest wściekłych na imigrantów, którzy przybyli do miasteczka”.

 

Amnesty International zarzuciła wzrost przemocy i nadużyć ze strony władz lokalnych względem homoseksualistów. – Z pewnością zidentyfikowaliśmy ich jako jedną z najbardziej wrażliwych grup w kontekście mobilności – powiedziała Carolina Jimenez z Amnesty International. – Oprócz przemocy i wykluczenia ze swoich rodzin, grupa migrantów staje w obliczu ataków ze strony innych osób ubiegających się o azyl – dodała.

 

– Przybyliśmy z karawaną. Ludzie wciąż jadą – mówił w niedzielę reporterom Cesar Mejia, jeden z migrantów z Hondurasu. – Chcemy uniknąć tego, że ilekroć dojeżdżamy do końca, społeczność LGBT jest ostatnią grupą, którą ktokolwiek się przejmuje pod każdym względem – wyjaśnił, dlaczego znaleźli się na czele karawany.

 

Prezydent USA Donald Trump od samego początku zajął zdecydowane stanowisko wobec migrantów zmierzających z Ameryki Środkowej do USA, która wyruszyła 13 października i starła się z siłami bezpieczeństwa na południu Meksyku na początku swojej trasy.

 

W miniony piątek Trump podpisał dekret, który wstrzymał przyznawanie azylu tym, którzy przekraczają granicę nielegalnie.

 

Podróż autobusem homoseksualistom opłaciły organizacje pozarządowe. 

 

Źródło: telegraph.co.uk

AS

 


DATA: 2018-11-16 16:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wypałować ich niech mają przyjemność i wysłać do więzienia np. arabi saudyjskiej ,pakistanu na leczenie
ponad 1 rok temu / ha ha ha z kałacha
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.