DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Homorewolucja: od legalizacji do społecznego terroru

Homorewolucja: od legalizacji do społecznego terroru

Być może Paweł Rabiej, który „wygadał się” co do postulatu prawa do adoptowania dzieci przez pary jednopłciowe oraz Krzysztof Śmiszek, marzący o wsadzaniu za kraty pod zarzutem homofobii, tylko wybiegli dwa kroki przed swój szereg. Jednak logika postępu tej rewolucji jest nieubłagana: dzisiaj normalizacja i legalizacja, jutro prawa rodzicielskie oraz więzienie dla adwersarzy.

 

Przed ponad siedmiu laty prawą stroną polskiego internetu poruszyły doniesienia z Amsterdamu. Tamtejszy burmistrz Eberhard van der Laan postanowił wprowadzić program przymusowego wysiedlania z własnych mieszkań osób złośliwych, napastliwych wobec otoczenia i umieszczania ich na co najmniej kilka miesięcy w zaadaptowanych specjalnie kontenerach. Preferowanymi przez władze miasta kandydatami do internowania pod nadzorem urzędników socjalnych mieli być ludzie agresywnie odnoszący się do homoseksualistów. Właśnie tak: nie do niepełnosprawnych, starszych, dzieci, reprezentantów mniejszości chrześcijańskiej, brunetów czy kontrolerów biletów albo też kogokolwiek, lecz właśnie do entuzjastów fizycznego obcowania z ludźmi tej samej płci.

 

„Chcemy bronić liberalnych wartości Amsterdamu. Chcemy, aby wszyscy byli tym, kim on i ona są – gejem, lesbijką, czy też przeciwstawiają się przemocy i stają się wskutek tego ofiarami nękania. My, jako społeczeństwo chcemy ich bronić” – mówił wtedy Bartho Boer, rzecznik burmistrza objaśniając sens budowy „wioski dla szumowin”, jak nazwały projekt media. 

 

Od grudnia 2012 roku, kiedy ta wiadomość obiegła nagłówki, upłynęło sporo czasu. Dzisiaj tego typu doniesienia już nikogo nie dziwią a wręcz przeciwnie – spowszedniały. By nie być gołosłownym, kilka przykładów z ostatnich miesięcy.

 

1. Od sierpnia minionego roku 3 lata więzienia grożą za „homofobię i transfobię” w największym stanie Australii – Nowej Południowej Walii. Ponadto można otrzymać grzywnę (w przeliczeniu 8 tysięcy dolarów amerykańskich dla osoby prywatnej, 40 tysięcy dla firmy) za „jakąkolwiek formę przekazu publicznego podżegającego do dokonania aktu przemocy lub grożącego nim” ze względu na orientację seksualną, kolor skóry, płeć, przynależność genderową, wyznanie, pochodzenie. „Formą takiego przekazu są nie tylko groźby, ale również zachowanie, gesty, noszenie lub eksponowanie ubrań, znaków, flag i emblematów (w przestrzeni publicznej)” – odnotował z satysfakcją lewicowy portal strajk.eu. Nowe przepisy były odpowiedzią na kampanię sprzeciwu wobec legalizacji związków jednopłciowych.

 

2. W październiku 2018 r. Rada Narodu, czyli izba niższa parlamentu Szwajcarii przyjęła projekt ustawy, przewidujący możliwość ukarania trzyletnim więzieniem za „homofobię” i „transfobię”. Tak jak i w innych krajach, chodzi o poszerzenie katalogu tzw. przestępstw z nienawiści. Po głosowaniu przeczytać można było komentarze, iż chodzi o wstęp do legalizacji pseudo-małżeństw pomiędzy osobami tej samej płci a nowy przepis może stłumić wszelką krytykę relacji homoseksualnych.

 

3. Środowiska katolickie obawiają się, że szykowana przez szkockie władze nowelizacja przepisów dotyczących tzw. mowy nienawiści skryminalizuje wyrażanie nauki Kościoła o rodzinie, małżeństwie i płciowości. Rząd prowadzi społeczne konsultacje przed poszerzeniem katalogu hate crimes a panujący w kraju ideowy „klimat podwyższonej wrażliwości” wzbudza obawy, że karalne staną się próby przedstawiania np. małżeństwa jako wyłącznego, nierozerwalnego związku mężczyzny i kobiety.

 

Wspomniany tu klimat nie dotyczy jednak tylko Szkocji. Kolejne kraje – jeden po drugim, niczym upadające kostki domina – legalizowały związki tak zwanych gejów i lesbijek i nadawały im status równy małżeństwom, nie zawsze wbrew swoim wyborcom. Społeczeństwa były wcześniej, od lat urabiane przez propagandę i popkulturę. Homoseksualiści zagościli na stałe w tasiemcowych serialach i „ambitnych” produkcjach kinowych, literaturze i reklamie. Wystarczy przyjrzeć się uważnie dziecięcym artykułom, w tym zabawkom, albo bajkom prezentowanym na komercyjnych kanałach, by co raz natknąć się na charakterystyczne tęczowe motywy używane przez homolobby.

Strategia promotorów kulturowego przewrotu jest bardzo logiczna. Gdy uwierzymy, że jednopłciowe związki są normalne, dlaczego ich nie zalegalizować? Kiedy będą legalne, należy karać za ich kwestionowanie. Celownik kieruje się nieubłaganie na dwie instytucje: normalnie pojmowaną rodzinę oraz Kościół katolicki.

 

- Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom – stwierdził Krzysztof Śmiszek, który być może będzie za kilkanaście tygodni reprezentował nasze państwo w Parlamencie Europejskim z ramienia partii Roberta Biedronia.

 

W ślad za takimi postulatami w sposób oczywisty rodzi się zapotrzebowanie na homofobię. Może ono wkrótce śmiało nawiązać rywalizację z „rynkiem” na polski antysemityzm. Trzeba jednak w tym miejscu przestrzec gorliwych tropicieli. Parę tygodni temu bowiem amerykańskie media aż huczały od opisów dramatycznego zdarzenia, jakie stało się udziałem Jussie Smolletta. Ów aktor i wokalista miał zostać dotkliwie pobity z powodu swojego pochodzenia oraz tak zwanej orientacji. Relacje prasowe i telewizyjne ukwiecone zostały treścią listu, jaki miał otrzymać („Jussie Smollett. Zginiesz, ty czarny pedale”). Niestety, policja szybko nabrała podejrzeń co do autentyczności zdarzenia.

 

Celebryta trafił do aresztu m.in. pod zarzutem składania fałszywych zeznań i grożą mu… 3 lata odsiadki. Miał bowiem sam namówić swoich rzekomych oprawców do upozorowania napadu, zaś wulgarną wiadomość sfabrykować osobiście.

 

Śmiszek jednak nie żartował i dobrze o tym pamiętać.

 

Roman Motoła

 

 

 Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2019-04-03 10:25
AUTOR: ROMAN MOTOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"żaba" jest gotowana powoli od 1978 roku
8 miesięcy temu / do kowalski
 
hm ,"społeczny terror" ,cóz oni są tylko drugą stroną tego samego medalu
8 miesięcy temu / ale ale
 
Polska a więc Polki i Polacy mogą się naocznie przekonać jak wygląda "żaba ugotowana powoli" czyli spoleczeństwa w Zachodniej UE.Więc gadki homo-aktywistów i wspierające ich chazar-lewactwo o tolerancji,równości czy prawach mniejszości raczej nie powinny być raczej kupione.Tylko że agresja feministek,genderystów czy homo-lobby powinna budzić nie samą obojętność lecz zdecydowaną reakcje obronną ,z czego najlepsze wydaje się aktywności przy wyborach i włąsciwe wybory polityczne oraz samo-organizacja np. rodzicow protestujących przeciw obscenicznym paradom czy wchodzeniu homo-aktywistów do np. szkól i przedszkoli.
8 miesięcy temu / kowalski
 
Artykuł ciekawy jak wiele na tym portalu. Zatem po lekturze zapraszam do przemyślenia drodzy Czytelnicy. Czy da się coś mówić?? OCZYWIŚCIE!! poprzez stosowanie ironii, porównań, metafor etc. Przykładowo: nie "jestem przeciwny środowiskom homo" tylko "sceptycznie podchodzę do środowiska RTVAGD+" próbowałem na portalu założonym przez Marka Słodkogórskiego - i bana nie dostałem za to wiele uśmiechów i innych "lajków". Czyli można, problem tylko, że szyfrowanie ironiczne wymaga inteligencji.
8 miesięcy temu / AQQ
 
@ryś.mamy rząd katolicki?! pozwalający na zabijanie dzieci nienarodzonych ze względów eugenicznych.daję PiSowi żółtą kartkę i głosujęwiosną i jesieniąna Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi.
8 miesięcy temu / i.m.w.
 
Jan Paweł II, 9 lipca 2000.\\ Zamierzam tu ograniczyć się jedynie do odczytania tego, co napisane jest na ten temat w KKK, który przypomniawszy, że akty homoseksualne są sprzeczne z prawem naturalnym, stwierdza: "Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swojej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z SZACUNKIEM, WSPÓŁCZUCIEN i DELIKATNOŚCIĄ. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i jeśli są chrześcijanami do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji" KKK, 2358. Matka Niebieska niech nas otacza swoją opieką.\\ LEVITICUS\\ 20, 13. "Kto by spał z mężczyzną obcowaniem niewieścim, obydwaj haniebny czyn popełnili: śmiercią niechaj umrą, krew ich niechaj będzie na nich." Tutaj nie ma żartów.
8 miesięcy temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.