DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Homocenzura: Amazon wycofuje ze sprzedaży książkę o wyjściu z homoseksualizmu

Homocenzura: Amazon wycofuje ze sprzedaży książkę o wyjściu z homoseksualizmu
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Księgarnia internetowa Amazon wycofała jedną z książek ze sprzedaży. Chodzi o publikację amerykańskiego naukowca Josepha Nicolosiego dotyczącą konwersji z homoseksualizmu. To skutek nacisków lobby homoseksualnego – zauważa portal Church Militant. Tymczasem na przykład Mein Kampf pozostaje tam dostępne. 

 

Jak podaje portal „Church Militant”, wycofanie publikacji nastąpiło 3 lipca wskutek kampanii brytyjskiego aktywisty homoseksualnego Rojo Alana. Doktor Joseph Nicolosi, którego książki zdjęto ze sprzedaży, pracował jako psycholog kliniczny. Posiadając licencję zawodową, nie ulegał powszechnemu wśród jego kolegów po fachu wpływowi ideologii homoseksualnej. Homoseksualizm uznawał za skutek traumy.

 

Naukowiec pełnił funkcję prezesa Narodowego Stowarzyszenia na Rzecz Terapii i Badań Homoseksualizmu (był też jego współzałożycielem). Należał ponadto do Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Co więcej, w 1980 roku założył Klinikę Psychologiczną świętego Tomasza z Akwinu w Encino w amerykańskiej Kalifornii.

 

Niektóre publikacje dr. Nicolosiego Wstyd i utrata przywiązania oraz Dziecko a skłonności homoseksualne są dostępne także w Polsce. Psycholog zajmował się terapią reparatywną, zwaną także konwersyjną. Jego metoda stosowana jest także w Polsce i również w kraju nad Wisłą budzi kontrowersje. Na przykład 2011 roku odbywająca się w Poznaniu konferencja z udziałem amerykańskiego psychologa wywołała protesty środowisk homoseksualnych i problemy z wynajęciem sali.

 

Zbiórka podpisów przeciwko Nicolosiemu to skutek działalności homoseksualnego aktywisty z USA o pseudonimie „Sky Gray” ze Stanów Zjednoczonych. Z kolei 31 maja wspomniany wyżej Rojo Alan wzywał on do wystawiania złych ocen książkom psychologa. Wskutek jego wysiłków nie tylko obniżono ocenę książek, lecz doprowadzono Amazon do podjęcia decyzji o wycofaniu ich z oferty.

 

Rojo Alan nie zamierza na tym poprzestawać. 5 lipca wezwał aktywistów z różnych krajów do dążenia do wycofania publikacji poświęconych terapii konwersyjnej.

 

Jak podaje Jules Gomes na łamach „Church Militant”, Amazon w ostatnim czasie usunął ze sprzedaży także inne publikacje na temat terapii konwersyjnej, autorstwa Anne Paulk, Gerarda J. M. van den Aardwega, Richarda Cohena i Alana Medingera.

 

Tymczasem – jak zauważa – „Church Militant” Amazon sprzedaje między innymi Mein Kampf  Adolpha Hitlera. Wycofanie książek psychologa jest w tym kontekście tym bardziej zdumiewające.

 

Z drugiej strony Jeremy Schwab, który 10 lat temu porzucił aktywność homoseksualn zainicjował internetową kontr-petycję, dla osób popierających przywrócenie wycofanych publikacji do sprzedaży w Amazonie.

 

Źródła: ChurchMilitant.com / josephnicolosi.com / gosc.pl

Jan J. Franczak


DATA: 2019-07-12 15:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I to ma być wolność słowa? I to ma być wolność w ogóle? Nazwę to jednym jedynym określeniem: LGBTerroryzm.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Postępowiec tutaj wystukuje. Poważne książki mu przeszkadzają. Dla Lauefysa Mein Kampf i Manifest to jest wiedza. A my wiemy, że to tylko zagłada i terror.
ponad 1 rok temu / Janusz z Koloni
 
M. Migas, wystarczy nie kupować ich produktów, nie korzystać z usług. Problem tylko w rozpowszechnieniu wiedzy na ich temat.
ponad 1 rok temu / L
 
Laufeys, jesteś zdrowy?
ponad 1 rok temu / ?
 
No coź, nienawistni homo z lgbt bardzie od swoich przeciwników nienawidzą tylko byłych homoseksualistów.
ponad 1 rok temu / MG
 
Neomarksiści ujawniają swoją totalitarną twarz.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.