DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Holenderski biskup poparł apel do papieża Franciszka

Holenderski biskup poparł apel do papieża Franciszka
Fot. Pixabay

Holenderski hierarcha Robert Mutsaerts, biskup pomocniczy Hertogenbosch dołączył do sygnatariuszy listu wzywającego papieża Franciszka do wyrażenia żalu z powodu pogańskich aktów kultu podczas Synodu Amazońskiego.

 

„Protest przeciwko świętokradczym aktom papieża Franciszka” ukazał się 12 listopada. Podpisało go najpierw stu duchownych i uczonych świeckich. List zyskuje kolejnych sygnatariuszy, wśród których są już dwaj biskupi: abp Carlo Maria Vigano, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, do którego dołączył właśnie hierarcha z Holandii. Pod apelem podpisali się również m.in.: profesor John Rist, profesor Roberto de Mattei, profesor Claudio Pierantoni, profesor Josef Seifert, profesor Anna Silvas, niemiecka księżna Gloria Thurn und Taxis, Henry Sire i dr Gerard JM van den Aardweg. Pod listem widnieją także nazwiska kapłanów i diakonów, wśród nich: ks. Briana Harrisona i ks. Cora Mennena. 

 

 W obszernym wystąpieniu kapłani i uczeni „kontestują i potępiają świętokradzkie i przesądne czyny popełniane przez papieża Franciszka, następcę Piotra, w związku z niedawnym Amazońskim Synodem w Rzymie” i przedstawiają szczegółowe dowody różnych przypadków pogańskiego kultu uprawianego podczas synodu.

 

Przede wszystkim zwracają uwagę na pogańską ceremonię z udziałem Franciszka i z wizerunkami Pachamamy w Ogrodach Watykańskich 4 października, kiedy papież pobłogosławił jedną z figur.  Modlił się przed wyobrażeniem Pachamamy w katedrze św. Piotra w dniu 7 października, a następnie towarzyszył mu w procesji do sali synodalnej.

 

 „Sam papież Franciszek potwierdził, że te drewniane wizerunki przedstawiały pogańskie bóstwa. W przeprosinach za usunięcie ich z katolickiej świątyni nazwał je Pachamama – imieniem fałszywej bogini Matki Ziemi, zgodnie z pogańską wiarą wyznawaną w Ameryce Południowej” – napisali sygnatariusze wskazując, że uprawianie tego typu kultu przez katolików jest niedopuszczalne. 

 

Biskup Mutsaerts w przeszłości wyrażał już krytykę obecnej „zmiany paradygmatu” w Kościele. Niedawny Synod nazwał zaś „najbardziej politycznie poprawnym spotkaniem wszechczasów”. Jak zwraca uwagę portal Life Site News, biskupim zawołaniem Holendra są słowa Pana Jezusa „Prawda was wyzwoli”.Źródło: Life Site News

RoM

 

 

Pełny tekst wystąpienia

 

 


DATA: 2019-11-18 21:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeczytajcie sobie 18 rozdz. Objawienia i wszystko będzie jasne.
8 miesięcy temu / biblia źródł
 
Chcę zapytać "ekologistów synodalnych", jaka jest zawartość CO2 w swądzie szatana, który unosi się i rozprzestrzenia nad Watykanem?
8 miesięcy temu / gość katolik
 
@pytam - raczej nie będzie, bo czy jakiś konstrukt myślowy, którym jest pojęcie szatana, może wydzielać smród? ... Oczywiście żartuję.
8 miesięcy temu / vvv
 
@pytam. Ależ skąd! Ów swąd szatana nie jest cieplarniany, wręcz przeciwnie, jest bardzo ekoprzyjazny.
8 miesięcy temu / Mmj
 
Tak, podpisał się Ks. Grzegorz Śniadoch - kapłan Tradycji w Białymstoku.
8 miesięcy temu / @Daro
 
Polscy biskupi będą ostatnimi, który dołączą się do apelu. Wszak oni mają w pamięci Asyż 1986 i inne ekumeniczne wyczyny Jana Pawła II. Wówczas bili mu brawo, więc teraz nie upomną Franciszka! Musieliby też potępić to co wyczyniał "nasz papież".
8 miesięcy temu / jery
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.