DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Hiszpańscy biskupi krytycznie o pomyśle ekshumacji gen. Franco, ale sprzeciwiać się nie będą

Hiszpańscy biskupi krytycznie o pomyśle ekshumacji gen. Franco, ale sprzeciwiać się nie będą
Grób gen. Franco. FOT.:Georgio [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]

Hiszpańscy biskupi wydali oświadczenie w sprawie pomysłu przeniesienia prochów generała Francisco Franco z miejsca dotychczasowego spoczynku w Valle de los Caídos do cmentarza Mingorrubio pod Madrytem. Hierarchowie uznali działania socjalistycznego rządu za motywowane politycznie, jednak przyznali, że nie będą sprzeciwiać się decyzji Sądu Najwyższego w tej sprawie.

 

We wtorek Sąd Najwyższy zarządził nowy pochówek wojskowego. Na ekshumację nie zgadza się jednak rodzina gen. Franco, dlatego też prawnik krewnych dyktatora zapowiada złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Ponadto wśród planów dalszego działania wymienia się zaskarżenie wyroku SN w hiszpańskim Trybunale Konstytucyjnym.

 

Tymczasem na czwartkowej konferencji prasowej bp Luis Arguello (sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Hiszpanii) stwierdził, że hierarchowie krytycznie oceniają działania zmierzające do przeprowadzenia ekshumacji wbrew woli rodziny zmarłego. Postępowanie socjalistów duchowni uznają jako motywowane politycznie – w związku z zaplanowanymi na 10 listopada wyborami parlamentarnymi w Hiszpanii. Mimo tego biskupi nie zamierzają przeciwdziałać realizacji wyroku Sądu Najwyższego.

 

Biskup Arguello przypomniał jednak, że gen. Franco spoczywa w bazylice należącej do benedyktynów. Dlatego też hierarcha wyraził nadzieję, że przeor – ojciec Santiago Cantera – uszanuje decyzję władz. Tymczasem benedyktyn dotychczas sprzeciwiał się pomysłom ekshumacji generała Franco zwracając uwagę na postawę krewnych wojskowego.

 

 

Źródło: naszdziennik.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-09-27 18:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna kapitulacja wobec rozochoconego brakiem zdecydowanego sprzeciwu lewactwa
ponad 1 rok temu / Klasyk
 
Co się dzieje w Hiszpanii, to całkowita degrengolada narodu. Po reconqwiście 1492r. kiedy ostatecznie Hiszpanie przepędzili Arabów ze swojej ziemi, wypędzili też zamieszkałych tam Żydów. Powodem wypędzenia Żydów było to, że Żydzi współpracowali z muzułmańskimi Arabami przeciwko katolickim Hiszpanom. Olbrzymia część tej przepędzonej za zdradę społeczności żydowskiej osiadła w Polsce. Trudne do uwierzenia ale prawdziwe, parlament hiszpański przyjął ustawę zezwalającą na przyznanie obywatelstwa potomkom sefardyjskich Żydów. Wynika z tego że potomkowie wrogów niepodległości Hiszpanii uzyskali obecnie przywileje właśnie od Hiszpanów, w tej sytuacji można tylko zacytować klasyka: ?ale się porobiło?. W tej sytuacji logicznie by też było, gdyby Hiszpanie wszystkim potomkom przepędzonych wówczas Maurom przyznali to obywatelstwo, dlaczego Arab ma być gorzej traktowany od Żyda, to jest dyskryminacja.
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Kościół katolicki w Hiszpanii przetrwał dzięki panu generałowi Franco, ale co z tego?
ponad 1 rok temu / Sal
 
Tia, postawa Piłata jest coraz bardziej popularna.
ponad 1 rok temu / razar
 
@Alan Czy bazylika to teren ekterytorialny Watykanu ? Ten, kto przebywa na terenie Hiszpanii ma podporządkować się miejscowemu prawu.
ponad 1 rok temu / Leon
 
To czerwony rząd ustala zakonowi kto ma u nich spoczywać? Kto jest właścicielem bazyliki? Rząd czy benedyktyni?
ponad 1 rok temu / Alan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.