DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Hiszpania: rozruchy z powodu koronawirusa, agresja mieszkańców miasteczka wobec seniorów

Hiszpania: rozruchy z powodu koronawirusa, agresja mieszkańców miasteczka wobec seniorów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Republica)

Chociaż strach przed koronawirusem jest zrozumiały, a burmistrz La Linea de Concepcion zwrócił uwagę na brak wyjaśnienia mieszkańcom przez andaluzyjski rząd, że przewożeni do miasta pensjonariusze ośrodka, w którym pojawiły się przypadki zakażenia i zgony, nie będą swobodnie spacerowali po ulicach, to i tak postawy lokalnej społeczności nic nie jest w stanie wytłumaczyć.


Agresja grupy mieszkańców sąsiadującego z Gibraltarem miasta La Linea de Concepcion została skierowana przeciwko pojazdom przewożącym seniorów z Alcala del Valle koło Kadyksu, których planowano umieścić w innym domu opieki. Lokalny rząd zdecydował bowiem o zmianie ich miejsca pobytu po trzech zgonach wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2 oraz masowym zakażaniu seniorów we dotychczasowym ośrodku.


W trakcie podróży pojazdom sanitarnym drogę zagrodziły samochody grupy mieszkańców La Linea de Concepcion. Następnie wozy z seniorami zostały oburzone kamieniami. Do akcji wkroczyła policja, która musiała zabezpieczać przejazd starszych osób.


Niestety agresywna grupa nadal przejawiała wrogość wobec seniorów, a nowy dom opieki został otoczony i obrzucony kamieniami. Pojawiły się groźne okrzyki. Do akcji ponownie weszły służby, które musiały kordonem otoczyć budynek.


W nocy zaś nieznani sprawcy rzucali z budynków przylegających do nowego domu seniorów ładunki wybuchowe w kierunku policjantów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Agresywne i destrukcyjne zachowania pojawiły się także w innych częściach miejscowości, gdzie doszło do aktów wandalizmu (np. palenia kontenerów ze śmieciami). Policja ustala sprawców zamieszek, a Juan Franco (burmistrz La Linea de Concepcion) potępił przemoc zauważając jednocześnie, że lokalny rząd nie poinformował mieszkańców o szczegółach prowadzonych działań, stąd osoby obawiały się, że chorzy seniorzy będą mogli chodzić po ulicach i zarażać innych.


Jednak ani niewiedza ani strach nie tłumaczą ludzi dopuszczających się agresji wobec osób starszych i schorowanych, które w tym trudnym czasie należy otoczyć szczególną troską i miłością. To wszak dla całych narodów egzamin nie tylko z chrześcijaństwa, ale także z człowieczeństwa.


...i pomyśleć, że jeszcze kilka tygodni temu lewica w ramach walki z rasizmem zachęcała do okazywania braku strachu wobec koronawirusa i przytulania osób pochodzących z Azji...

 


Źródło: rfm24.pl
MWł

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-27 12:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Michał - nacjonalizm to nie jest narodowy socjalizm. Nacjonalizm zaczął się klarować w myśli Lutra i jego pojmowaniu władzy państwowej opartej na wspólnocie języka, co rozwinęło oświecenie. Narodowy socjalizm to ruch wywodzący się m.in. z myśli Fichtego, po części też Hegla, Nietzschego czy de Gobineau. Prawica zaś ma korzenie nie w wolności osobistej i gospodarczej rozumianej ekonomicznie, bo to jest istotowa cecha liberalizmu, czyli lewicy wbrew temu co twierdzi Korwin - korzenie prawicy są w klasycznej antropologii - rozumności i wolności woli i to nie rynek jest podstawą, choć oczywiście jest naturalną konsekwencją wolności woli. Należy odróżniać przyczyny od skutków.
9 miesięcy temu / Akwin
 
@wxd albo bredzisz, albo nie masz żadnej wiedzy o prawicy i konserwatyźmie. Posługujesz się wyłącznie sloganami, bez rozeznania historycznego i naukowego. Nie, po pierwsze nacjonalizm to nie jest ruch prawicowy. Sama nazwa wskazuje, że pochodzi od słów "national socialism", czyli narodowy socjalizm. Czyli jedną z odmian socjalizmu. Socjalizm jest ideologią lewicową i nie zmienisz tego. Po drugie, prawica ma korzenie w wolności osobistej, gospodarczej. Państwo ma być z dala od życia obywateli, nie może niczego nakazywać, regulować każdego aspektu, ani gospodarki. Opiera się na przekonaniu, że ludzie są wolni i mają prawo wybierać i sami podejmować decyzje, a wolny rynek jest podstawą. Z drugiej strony socjalizm, czyli lewica dąży do maksymalnej kontroli nad ludźmi i ich życiem, nad gospodarką, do biurokratyzacji wszystkiego. Czyli kontrola i inwigilacja społeczeństwa. Po trzecie Isis to nie ugrupowanie prawicowe. To ugrupowanie terrorystyczne. Również dąży do nałożenia światu kalifatu.
9 miesięcy temu / Michał
 
@Wxd - nie, nie jest. To, że na jakichś forach czy stronach znajdzie Pan takie informacje niczego nie dowodzi - ważne są artykuły naukowe, które rzetelnie badają temat. Nacjonalizm to wymysł tak po prawdzie Lutra i doszlifowany przez oświeceniowych myślicieli. Jest to dziecko rewolucji francuskiej - miał być kontrą do christianitas i jego uniwersalizmu oraz wyrazem walki z ancieme regime, będącym de facto światem katolickim. Podział na prawicę i lewicę pojawił się właśnie podczas rewolucji francuskiej - resztę proszę sobie doczytać.
9 miesięcy temu / Akwn
 
@Akwin to poszukaj informacji o tym że NACJONALIZM TO NURT PRAWICOWY
9 miesięcy temu / Wxd
 
@Wxd - zachęcam do zapoznania się z pojęciem prawicy, jej cechami istotowymi i historią, bo jak widzę nie ma Pan bladego pojęcia o sprawie twierdząc, że ISIS albo nacjonalizm to prawica. Prawica to klasyczny konserwatyzm.
9 miesięcy temu / Akwin
 
Widzę że niektóre partie są dla was prawicowe a niektóre nie, to ja sobie teraz stwierdze że komunizm nie jest lewicowy. Tak widzę wasze wypowiedzi. Isis to ugrupowanie skrajnie prawicowe dla przypomnienia
9 miesięcy temu / Wxd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.