DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Harry Potter zniknie z biblioteki katolickiej szkoły. Decyzję podjęto po konsultacji z egzorcystami

Harry Potter zniknie z biblioteki katolickiej szkoły. Decyzję podjęto po konsultacji z egzorcystami
źródło: pixabay.com

„Katolicka szkoła w Tennessee usunęła z półek swojej biblioteki książki o Harrym Potterze, po tym jak ksiądz, będący jednocześnie dyrektorem szkoły stwierdził, że mogą one sprawić, że czytelnicy zaczną wywoływać złe duchy” – informuje dziennik „Tennessean”.

 

Dziennikarze gazety opublikowali treść e-maila, który ks. Dan Reehil, dyrektor szkoły katolickiej Świętego Edwarda w Nashville, wysłał pracownikom placówki oraz rodzicom uczęszczających do niej dzieci. Duchowny podkreślił, że decyzję o usunięciu ze szkolnych półek książek o Harrym Potterze podjął po konsultacjach z egzorcystami w USA i Rzymie. To oni zalecili mu podjęcie takich kroków.

 

„Zaklęcia i uroki o których mowa w książce to prawdziwe zaklęcia i uroki. Odczytywane przez istotę ludzką mogą doprowadzić do wywołania złych duchów przez osobę czytającą tekst”, napisał ks. Reehil.

 

Przedstawiciele katolickiej diecezji Nashville podkreślają, że to Reehil podejmuje decyzje w kwestii swojej szkoły. Dodają przy tym jednak, że książki J.K. Rowling o Harrym Potterze są dostępne na półkach innych bibliotek w diecezji.

 

Źródło: ABC News, rp.pl

TK


DATA: 2019-09-03 07:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Aga w artykule nic nie jest wyjaśnione. Które zaklecia w HP pochodzą z prawdziwych ksiąg czarnej magii? Choć jeden przykład możesz podać? Które praktyki są 1:1 z prawdziwego podręcznika do czarnoksięstwa?
ponad 1 rok temu / 12345
 
Szustak ma niewątpliwy talent kaznodziejski i niech go wykorzystuje na chwałę Pana. Jednak w tematach związanych z okultyzmem wolę oprzeć się na opinii egzorcystów, takich jak ksiądz Marian Rajchel. On w swoich kazaniach i książkach podawał konkretne przykłady opętań, które zaczęły się od czytania Harrego Pottera i Zmierzchu. Jeśli ktoś się nie orientuje, to przypominam, że egzorcysta przystępuje do działania dopiero po tym, jak dana osoba zostanie przebadana przez psychologa / psychiatrę.
ponad 1 rok temu / Dante
 
Szustak mówi, że można czytać nie ma problemu.
ponad 1 rok temu / reszka
 
Egzorcyści, w tym dość znany Piotr Glas mówią, że książka Tolkiena jest dziełem chrześcijańskim, wiele postaci ma swoje pierwowzory w Biblii, zresztą sam autor był osobą głęboko wierzącą. "Harry" zawiera prawdziwe zaklęcia. Ksiądz Glas wspomniał, że egzorcyzmował nauczycielkę, która czytała i omawiała tę książkę. Nawiasem znajduje się ona nadal wśród lektur szkolnych, np. w programie wydawnictwa GWO, na szczęście nie ma jej w podstawie programowej.
ponad 1 rok temu / L
 
Nie macie chyba wiedzy, obrońcy Pottera... Mądre osoby, w tym papież Benedykt, wypowiedziały się - to nie jest zwykła książka tylko podręcznik czarnej magii. Porównania z Tolkienem zupełnie chybione - tam jasne rozróżnienie dobra i zła.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
A ta ilustracja to w nawiązaniu do czego? Bo nie ma nic wspólnego z Harry Potterem, pochodzi z zupełnie innej bajki.
ponad 1 rok temu / margeritta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.