DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

Halloween – największe święto okultystów

Halloween – największe święto okultystów
źródło: pixabay.com
#HALLOWEEN    #PRZESĄDY    #CZAROWNICA    #SZATAN    #DIABEŁ    #GUSŁA    #ZAGROŻENIE    #PIEKŁO    #ZABAWA    #DUSZA

Dziś to takie modne, aby przebrać się za ducha, „szkieletora”, diabła czy czarownicę, w szkołach organizować dyskoteki i zabawy nawiązujące do tematyki śmierci, a niekiedy zachęcać dzieci do tego, by chodziły od domu do domu i prosiły o słodycze. Wszystko z pozoru wygląda niewinnie. Wielu ludzi wciąż nie wie, co się za tym tak naprawdę kryje.

 

By choć trochę poznać genezę powstania Halloween, warto sięgnąć do historii. Już w czasach starożytnych doszło do powstania druidyzmu skupiającego magów i czarownice, którzy czcili kult natury. Chcieli za pomocą prowadzonych przez siebie praktyk odkryć tajemne jej prawa, a praktykami tymi była medytacja i przywoływanie zmarłych. I choć z czasem druidyzm zanikł, byli jednak tacy, którzy go praktykowali. Stąd też w 1717 roku kult ten ponownie się odrodził – w Londynie założono klasztor druidyczny, który funkcjonuje do dziś. Praktyki magiczne nasilają się w Halloween, kiedy to czarownice i magowie spotykają się na rytualnych obrzędach, podczas których w narysowanym magicznym kręgu rozpalają ogień, a wydobywający się z niego dym ma otwierać drogę do demonów posiadających, wedle członków druidyzmu, tajemną moc pomocną w lepszym rozeznawaniu rzeczywistości i tego, co jest poza nią.

 

Halloween to także czas, w którym w sposób szczególny uaktywniają się sataniści i okultyści. Oddają cześć diabłu poprzez składanie ofiar ze zwierząt i ludzi, najczęściej zaś z dzieci, które wpierw są wykorzystywane seksualnie, deprawowane, by zniszczyć w nich niewinność i czystość, a następnie zabijane. To niejedyna praktyka stosowana przez osoby oddające pokłon szatanowi. W noc Halloween dochodzi do obrzędów inicjacyjnych, wprowadzających wybranych w krąg satanistyczny. Niejednokrotnie takim obrzędem jest składanie tzw. ofiary z białej dziewicy – kobieta, która ma stać się członkiem sekty satanistycznej, kładziona jest na specjalnym, kamiennym ołtarzu i gwałcona przez arcykapłana, nieraz z zamiarem poczęcia dziecka – przyszłej ofiary. Krew zabitych wypijana jest podczas specjalnego rytuału, mającego wyzwolić demoniczną energię.

 

– Dla satanizmu święto Halloween to wyjątkowy okres – wspomina Glenn Hobbs, były satanista. –Należę do generacji satanistów, co oznacza, że moja rodzina wyznawała ten kult od pokoleń. Moje wspomnienia z dzieciństwa dotyczące Halloween są bardzo mroczne. Pamiętam, że już na początku września zaczynano specjalne rytuały, które wprowadzały w Halloween. Któregoś roku w obrzędach tych, oprócz mnie, uczestniczyła pewna dziewczynka. Miała na imię Becky, była przeznaczona na ofiarę. Ja miałem zostać arcykapłanem. Oboje zostaliśmy rytualnie zaślubieni w imię szatana, a rytuał ten miał charakter seksualny. Dodatkowo, polewano nas wówczas krwią, co miało przypieczętować nasze połączenie.

 

Hobbs wspomina też, że w trakcie rytuałów zabijano mnóstwo zwierząt, wzywano Lucyfera, oddawano mu cześć. Gdy nadchodziło Halloween, składano w ofierze ludzi. Becky, owa dziewczynka, z którą odbył stosunek seksualny, także została zabita.  – Arcykapłan wziął rytualny sztylet, włożył mi go w dłonie i trzymając je wbił ostrze w pierś Becky. Kiedy wspominam tamto Halloween, kulminację obrzędów, podczas których zabito niewinną dziewczynkę, mam świadomość, że coś takiego dzieje się co roku – mówi Hobbs.

 

Pisząc ten tekst przypomniała mi się pewna sytuacja, która miała miejsce, gdy chodziłam jeszcze do szkoły podstawowej. Wychowawczyni klasy wymyśliła, że każdy z nas ma się przebrać za postacie nawiązujące do Halloween, czyli za czarownice, wampiry, diabły, monstra. Rozdała nam też karteczki, na których były spisane słowa piosenki o czarnym pająku rozstawiającym sieci w celu zbierania pokarmu. Musieliśmy się tej piosenki nauczyć na pamięć, tak aby 31 października być w pełni przygotowani. Mieliśmy w ten dzień chodzić od klasy do klasy i poprzez śpiewanie tej piosenki zachęcać innych uczniów do obdarowywania nas drobnymi słodkościami. Gdy przyszłam do domu i powiedziałam moim rodzicom, jakie są plany na przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, byli bardzo zaskoczeni i oburzeni. Już następnego dnia udali się do szkoły, aby porozmawiać z wychowawczynią na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą z pozoru niewinna zabawa w Halloween. Skutek tej rozmowy był taki, że nie było ani przebieranek za śmiertelne postacie, ani śpiewania piosenki, ani w ogóle obchodzenia tego „święta”.

 

Świadomość rodziców i ich reakcja jest bardzo ważna – od tego zależy, czy dziecko będzie chronione przed deprawującymi, a także duchowymi i fizycznymi zagrożeniami związanymi z obchodem Halloween. 31 października każdego roku jest dniem, w którym giną niewinne dzieci, podczas gdy inne są zachęcane do tego, by w formie zabawy i atmosferze radości zbierać słodycze. Często dorośli pchają swoje pociechy do takich czynów nie mając pojęcia, co kryje się za ich symboliką.

 

Tylko dla przykładu można tu podać trzy popularne rekwizyty Halloween:

 

1) Przebieranie i zabawy – tradycja żądania poczęstunku słodyczami wzięła się z pogańskich wierzeń, według których w zamian za smakołyki duchy zmarłych miały błogosławić obdarowujących. Odmowa zaś oznaczała zemstę demonów.

 

2) Wydrążona dynia – mało kto wie, że to relikt zwyczaju rzeźbienia portretów demonów odstraszających nieszczęścia. W starożytności zaś był to symbol potępionych dusz. Dodatkowo, podświetlona dynia lub czaszka, umiejscowiona przy drzwiach domu, wskazywała, że jego mieszkańcy czczą szatana lub chcą wkupić się w łaski demonów.

 

3) Atrybuty czarownicy, czyli miotła i kapelusz – pierwotnie rzeczy te miały podtekst erotyczny i w czasie obrzędów magicznych symbolizowały przemianę energii – czyny seksualne były jej źródłem.

Stąd też w Halloween dochodzi do gwałtów i nierządu.

 

Demony nie znają się na żartach i zabawie. Sataniści dobrze o tym wiedzą, dlatego chcą uśpić czujność ludzi poprzez stosowanie zasłony dymnej w postaci kreowania Halloween jako radosnego i fajnego święta, dochodowego interesu, przynoszącego wielomilionowe zyski. Nie dajmy się zagłuszyć, reagujmy i informujmy o prawdziwym obliczu tego demonicznego święta.

 

* Wykorzystano wypowiedzi z filmu „Halloween – święto duchów”

 

Agnieszka Jarczyk


DATA: 2018-10-26 07:48
AUTOR: AGNIESZKA JARCZYK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stosuje to dzicz wszelka zachodnia.Mam na myśli Holandię z otoczeniem sąsiadów jewrokolchozu b. popularne u jankesów a ma z nimi do czynienia.Ich rodzice bliscy mają ich straszyć nocami - naród ich cofa się pod każdym względem
10 miesięcy temu / Mahabeusz
 
A gdyby dziecko przebrało się za Adolfa H.? Jak zinterpretowane by to zostało przez władze? Jako szerzenie nazizmu? Czy wręcz przeciwnie?
10 miesięcy temu / Kaziu
 
Owszem, nie wolno lekceważyć rozmaitych zagrożeń tkwiących w wyjałowionych z wiary zwyczajach. Czy jednak roztropnie jest redukować Halloween wyłącznie do zagrożenia duchowego? Tak czyni wiele radykalnych grup protestanckich, w "świątobliwym" zgorszeniu, podszytym niechęcią do wszystkiego co jest cieniem dawnej katolickiej kultury. Szaleństwo Halloween jest pochodną wpływu wielu czynników, np.: 1. stopniowego porzucania tradycyjnego katolickiego trybu życia, 2. rynkowego sterowania i wykrzywiania przez żydowskich apostatów zwyczajów katolików, 3. agresywnej komercjalizacji, dotkliwie raniącej zwłaszcza Polaków, wśród których wielka zachłanność i nienasycenie łatwo dostępnymi dobrami są przyczyną rozkochania i zaślepienia np. "amerykańskością", nawet pośród tych, którzy wypinają pierś do obrony tradycyjnej wiary, 4. łatwego przyswajania złych nawyków myśleniowych, językowych i egzystencjalnych, 5. zaniedbań oraz ignorancji duchownych, nauczycieli, rodziców.
10 miesięcy temu / Murem
 
Żeby było jasne żyjemy w czasach WIELKIEGO POMIESZANIA. Ludzie nazywający się > katolikami< nie znają NAUKI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO a uzurpują sobie prawo do wydawania opinii i OCEN w tematach życia duchowego zastrzeżonych dla prawowiernych duchownych. Szczególnie >nawiedzeni< są świeccy z różnych wspólnot, którzy czerpiąc wiedzę z >różnych źródeł< w tym okultystycznych współtworzą ten chaos. Jak wiadomo DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH. A jego INTELIGENCJA przewyższa naszą i zachwyca wielu czego dowodem są obecni hierarchowie w Watykanie. Pana zainteresowanie Halloween i drążenie tego tematu ujawnia BRAKI , których nie uzupełni Pan w internecie. Nadto, nie stosownym jest sięgać po wiedzę zastrzeżoną przez Kościół Egzorcystom jeśli mamy problem na poziomie >nawracania< z grzechów. Wiedza TO NIE TO SAMO CO MĄDROŚĆ BOŻA. Nadto może wynikać z PYCHY z pominięciem CNOTY ROZTROPNOŚCI. Rozwijajmy życie duchowe i czytajmy lektury duchowe PCH.
10 miesięcy temu / iskierka > zxc
 
Mam nadzieję że choinki żaden chrześcijanin nie wprowadzi do domu, gdyż jest to obrzęd pogański. Kto wie ile "demonów" i "duchów" wprowadza. Podobnie jak masa innych pogańskich obrzędó. Kościół uczestniczy w tym od początku. Fragment listu papieża Grzegorza do św. Augustyna z Canterbury (VIII w.): "Po dłuższym namyśle powzięliśmy w sprawie Anglów postanowienie: żeby absolutnie nie burzyć w tym narodzie świątyń bożków, tylko same bałwany, które tam znajdują się. Żeby wziąć wody święconej i pokropić te świątynie, pobudować tam ołtarze i umieścić relikwie; jeśli bowiem świątynie te są przyzwoicie zbudowane, to jest rzeczą konieczną i wystarczającą, aby tylko zmienić swoje przeznaczenie: z miejsca kultu bożków stały się miejscem chwalby prawdziwego Boga. [...] Jakoż istnieje zwyczaj składania w ofierze duchom wielkiej liczby byków, należy nieznacznie zmienić ceremoniał tych ofiar tak, aby wypadły w dniach, czy świętach upamiętniających świętych męczenników(...)
10 miesięcy temu / Rafal
 
Ubiegłego roku trafiłem również na wspaniały wpis na blogu jednej z amerykańskich matek, która odziedziczyła po swoich rodzicach piękny zwyczaj - przekazywany teraz jej dzieciom - wydrążania (bez zbędnych głupich facjat, rzecz jasna) tylu dyń, ilu najbliższych zmarłych rodzina pragnie w tych dniach wspominać. Później zaś cała rodzina modli się po kolei przy tak przygotowanych i zapalonych "lampionach" za dusze swoich bliskich, których owe dyniowe latarnie właśnie symbolizują. Czyż nie jest to wspaniały przykład mądrego i roztropnego podejścia do tematu, a nie fanatycznego i purytańskiego odrzucania głęboko zakorzenionych w społeczeństwie (i wcale nie jednoznacznie demonicznych, jak się okazuje) tradycji? Podkreślam raz jeszcze - przykład dobry dla katolików np. z USA, niekoniecznie dla Polaków (nam trzeba raczej odrzucać Halloweenowe zwyczaje - raz jeszcze podkreślę).
10 miesięcy temu / zxc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.