DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Gwatemala: szef organizacji broniącej życia zdobywcą tegorocznej Nagrody Człowieczeństwa

Gwatemala: szef organizacji broniącej życia zdobywcą tegorocznej Nagrody Człowieczeństwa
Fot. Roman Koszowski / Foto Gosc / FORUM

Peruwiańczyk Carlos Polo, dyrektor Instytutu Badań Ludnościowych dla Ameryki Łacińskiej, został tegorocznym zdobywcą Nagrody Człowieczeństwa. Nastąpiło to w czasie VII Międzynarodowego Kongresu w Obronie Życia, który w dniach 11-13 listopada obradował w Gwatemali. Nagrodzono go „za ważną pracę w obronie życia ludzkiego i rodziny”. Kongres zgromadził liczne grono czołowych działaczy pro life, głównie z Ameryki Łacińskiej i Północnej.


Nagroda jest przyznawana raz na trzy lata i przedstawia Matkę Bożą ciężarną, a przed Nią na wysokości Jej łona przezroczyste okno, przez które widać Dzieciątko Jezus jako symbol miłości i solidarności ze wszystkimi poczętymi dziećmi. Laureatowi wręczył ją dyrektor Instytutu dla Europy Carlos Beltramo. W bardzo osobistym i emocjonalnym przemówieniu podkreślił, że wyróżnienie to „jest wyrazem uznania dla drogi”, jaką przebył dotychczas Polo, a także „wezwaniem, aby nadal podejmował on wysiłki w tym kierunku”.


Beltramo wspomniał również o dziecku laureata i jego żony, urodzonym z zespołem Edwardsa, które zmarło po 19 dniach. Podkreślił, że „Santiaguinito [zdrobnienie od Santiago – tak nazwali swego synka małżonkowie] żył na tej ziemi zaledwie kilka dni, ale dzięki wielkiemu sercu Marii Elisy i Carlosa dał on nam wielki przykład tego, co to znaczy kochać życie”.


- Tę nagrodę Carlos otrzymuje za wszystko, co zrobił w życiu, ale sądzę, że jeszcze bardziej za to, co osiągnął w ciągu tych kilkunastu dni intensywnej miłości, która pozwoliła nam uświadomić sobie, że najważniejsze jest to, co jest najmniejsze – podkreślił dyrektor Beltramo.


VII Międzynarodowy Kongres dla Życia (Pro Vida) zgromadził w stolicy Gwatemali ponad 1,2 tys. osób z całego świata. Jego uczestnicy omawiali takie zagadnienia jak formacja i wychowanie w szacunku do życia, wymieniali doświadczenia i kreślili strategie wspierania nowej kultury życia na świecie. Obradowano pod hasłem „Pokolenie życie”, gdyż głównym odbiorcą orędzia tego zgromadzenia była rola młodzieży w ochronie i propagowaniu praw człowieka i tym samym pobudzanie młodych pokoleń do włączania się do walki w obronie życia i rodziny.

 

 

Źródło: KAI

POz

DATA: 2016-11-17 19:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.