DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Guy Verhofstadt stanął w obronie wydalonej z UE prezes Otwartego Dialogu Ludmiły Kozłowskiej

Guy Verhofstadt stanął w obronie wydalonej z UE prezes Otwartego Dialogu Ludmiły Kozłowskiej
Guy Verhofstadt. FOT.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

„Czarne listy dla demokratycznych działaczy są godne autorytarnych reżimów, a nie państw członkowskich UE. Trzeba znieść zakaz wydawania wiz Schengen Ludmyle Kozlowskiej - lub zrewidować rolę Polski w Schengen”, napisał na Twitterze znany ze swojej niechęci do Rzeczypospolitej belgijski eurodeputowany Guy Verhofstadt.

 

Przypomnijmy: prezes powiązanej z George’em Sorosem Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska została wpisana przez Polskę do Systemu Informacyjnego Schengen, co oznacza jej natychmiastowe deportowanie z terenu Unii Europejskiej na Ukrainę.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oznaczyło Kozłowską najwyższym alertem, co oznacza jej natychmiastową deportację nie tylko z terytorium kraju, który zgłosił osobę do systemu SIS, ale z terenu Unii Europejskiej i innych państw strefy Schengen.

 

Sprawa wywołała falę komentarzy nie tylko w Polsce, ale i za granicą, m.in. w.. Mołdawii, gdzie media przypomniały powiązania, jakie z częścią partii politycznych Republiki Mołdawii ma Kozłowskiej. Partie te niedawno wyprowadziły Mołdawian na ulice w proteście przeciw proeuropejskiemu rządowi i prorosyjskiemu prezydentowi.

 

W zupełnie innym tonie na temat wydalenia Kozłowskiej wypowiedział się Guy Verhofstadt. Polityk nazwał Polskę autorytarnym reżimem i zasugerował potrzebę usunięcia naszego kraju ze strefy Schengen. „Czarne listy dla demokratycznych działaczy są godne autorytarnych reżimów, a nie państw członkowskich UE. Trzeba znieść zakaz wydawania wiz Schengen Ludmyle Kozlowskiej - lub zrewidować rolę Polski w Schengen” – napisał polityk.

 

Źródło: rp.pl / PCh24.pl

TK


DATA: 2018-08-18 18:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.