DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Grzegorz Braun o groźbie wojny z Iranem oraz śmierci Pawła Adamowicza

Grzegorz Braun o groźbie wojny z Iranem oraz śmierci Pawła Adamowicza
Telewizja wPolsce/YouTube

Wicecesarz zarządził u nas naradę wojenną – powiedział Grzegorz Braun komentując na antenie telewizji wPolsce amerykańską konferencję poświęconą kwestiom Bliskiego Wschodu. Odniósł się również do tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

 

Zarządził zagraniczny minister, sekretarz stanu, tutaj naradę wojenną – stwierdził Grzegorz Braun o konferencji wywołującej napięcia na linii Polska-Iran. – Jakie naród polski ma kwestie, nie mówię konfliktowe, ale w ogóle sporne z narodem irańskim? Żadne. Mamy historyczne długi wdzięczności wobec Iranu – zauważył w rozmowie z Piotrem Barełkowskim.

                                                           

Mnie obiecał ten główny bandzior, że tutaj rzekomo nie pozwoli mnie skrzywdzić tym z sąsiedniej ulicy, to ja czuję się zobowiązany razem z nim wziąć udział w skoku na pobliski zieleniak – metaforycznie opisał stosunki Polski i USA Grzegorz Braun dodając, że nie chce, by naród polski był wplątywany w wojnę na Bliskim Wschodzie. Zdaniem zaangażowanego społecznie reżysera i publicysty, taki potencjalny konflikt „nie ma nic wspólnego z polskim interesem narodowym i z polską racją stanu”, zaś na warszawskiej konferencji „Polska będzie występowała w charakterze głównego lokaja”.

 

Zdaniem Brauna, spotkanie będzie mieć charakter narady wojskowej, tymczasem „w polskim Kodeksie karnym jest cały rozdział o tym, że udział w planowaniu wojny napastniczej jest przestępstwem” – przypomniał. – W ostatnich dniach podano do wiadomości publicznej, że Biały Dom zlecił „zielonym” w Pentagonie przygotowanie skonkretyzowanych planów wojny z Iranem. Cóż to jest innego, jak nie planowanie wojny napastniczej?– pytał.

 

My nie jesteśmy krajem neutralnym – powiedział Grzegorz Braun, wyrażając żal z powodu braku neutralności. – My jesteśmy ziemią niczyją zarządzaną przez lokajską ekipę, która dowiaduje się z telewizora, że wicecesarz zarządził u nas naradę wojenną – dodał.

 

Żenuje mnie ten fakt, że warszawscy lokaje w pałacu prezydenckim, w siedzibie Urzędu Rady Ministrów, przyjmują do aprobującej wiadomości to czego się z Fox News dowiedzieli, że w Waszyngtonie postanowiono. (…) Nasz minister będzie podawał kanapki – stwierdził Braun w telewizji wPolsce. – Nie chcę iść na cudzą wojnę razem z moim narodem i co więcej, nie chcę hańby w rodzaju hańby roku 1968, kiedy to Wojciech Jaruzelski poprowadził – bądź co bądź – urodzonych w polskich domach żołnierzy do napaści na sąsiednie narody: czeski i słowacki – powiedział. Odniósł się także do tematu, którym w ostatnich dniach żyje cały kraj.

 

Świeć Panie nad jego duszą – powiedział Grzegorz Braun o tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska. – Tragedia, straszna rzecz, rodzina, dzieci. To z jednej strony i każdy kto w tej sytuacji będzie się zdobywał na jakieś polityczne komentarze, ten od razu się przedstawi publiczności jako człowiek nieludzki – stwierdził. – Ale ja już etatowo przyjmuję na siebie tę rolę – dodał.

 

Pan Adamowicz już jest na sądzie Bożym, (…) natomiast żałuję, że z tego powodu już nigdy nie stanie przed sądem ludzkim – stwierdził Grzegorz Braun zauważając, że Paweł Adamowicz mógłby być świadkiem w wielu sprawach dotyczących polskiego życia publicznego. Odniósł się także do sprawy kary śmierci – temat podnoszony jest ostatnio właśnie w kontekście zbrodni dokonanej na prezydencie Gdańska.

 

Moje programowo artykułowane przekonania to między innymi jest przekonanie, że Kodeks karny bez kary śmierci dla morderców nie ma sensu – powiedział Braun. Z wypowiedzi reżysera wynika również, że kwestia zamordowania prezydenta Gdańska powinna być bardzo szczegółowo analizowana także pod kątem dokonania na nim egzekucji.  – Ja moim okiem reżysera widzę, że jeżeli to jest zbieg okoliczności, no to o bardzo silnych walorach dramaturgicznych, scenariuszowych, wręcz filmowych. Pan również ma to oko, pan to widzi. Mówiąc otwartym tekstem: scenariusz egzekucji jest równie prawdopodobny. Scenariusz publicznej egzekucji w sposób tak zaaranżowany, żeby nie budziło to żadnych wątpliwości i natychmiast zamykało śledztwo: mamy sprawcę, mamy narzędzie zbrodni – powiedział w telewizji wPolsce Grzegorz Braun. Jego zdaniem Paweł Adamowicz jako aktywny polityk „znalazł się w sytuacjach, w których stał się depozytariuszem wiedzy, która niejednego mogłaby przyprawić o nagły zgon”. – Myślę, że prokuratura powinna ten wątek również badać – dodał.

 

 

Źródło: wPolsce

MWł

 

 

Całość materiału dostępna tutaj:

 

  


DATA: 2019-01-16 13:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Agna: Polska zawiniła wyborem tych ludzi i brakiem reakcji na ich łajdactwo. Polska zawiniła głupotą, kosmopolityzmem, brakiem przywiązania do wartości. Nawet skryte i jawne mordowanie Polaków jest im obojętne.
ponad 1 rok temu / loni
 
Liczba komentarzy etatowych trolli świadczy o tym, że p. Braun jest postacią wybitną, a przynajmniej ważną. To cieszy.
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Natomiast co do możliwości publicznej egzekucji prezydenta przez żołnierza mafii warto się zastanowić. Metoda "na wariata" b.dobrze obmyślana. Trochę złota zginęło, a fortuny znikąd porosły, nawet przy wysokich apanażach.
ponad 1 rok temu / Halina
 
"Polska będzie występowała w roli głównego lokaja". Co zawiniła tutaj znowu Polska? Chodzi o grupę Polaków, którzy zobowiązali się nas reprezentować.
ponad 1 rok temu / Agna
 
@tur (cd) A zatrzymanie "huawejowców" pod zarzutem szpiegostwa w Warszawie sugeruje ,że "climax" blisko coraz bliżej ???
ponad 1 rok temu / mk
 
@tur (cd) I jeszcze robić "dobrą minę do złej gry" i się uśmiechać . Brrrrrr. To już okrucieństwa przekraczające wyobrażenie ...
ponad 1 rok temu / mk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.