DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Grzegorz Braun: homoherezja to efekt rewolucji, jaka dokonała się w Kościele ponad pół wieku temu

Grzegorz Braun: homoherezja to efekt rewolucji, jaka dokonała się w Kościele ponad pół wieku temu
Screen: PChTV

„Skoro zignorowane zostały tak istotne świadectwa, jak np. Belli Dodd, nawróconej funkcjonariuszki Komiternu, która w swych zeznaniach informowała o zorganizowanej i zmasowanej akcji infiltrowania katolickich seminariów przez ateistów, komunistów i pederastów - to zaskoczenie skalą efektów tej stalinowskiej operacji jest doprawdy nie na miejscu”, pisze na łamach dwutygodnika „Polska Niepodległa” Grzegorz Braun.

 

W ocenie Brauna obecna sytuacja w Kościele Katolickim to efekt polityki rozpoczętej podczas pontyfikatu Jana XXIII oraz Soboru Watykańskiego II, kiedy to najważniejszym elementem nauczania Owczarni Pana Jezusa stał się ekumenizm za wszelką cenę. Dialog z patriarchami prawosławnej cerkwi Imperium Zła, opublikowanie deklaracji „Nostra aetate” o tzw. dialogu z judaizmem, wprowadzenie Novus Ordo Missae, czyli tzw. nowej mszy to tylko niektóre z przyczyn aktualnego stanu rzeczy. Zdaniem publicysty doprowadziły one do transformacji Kościoła Bożego w neo-Kościół.

 

„W tym kontekście akurat homoherezja gnieżdżąca się w neo-Kościele – czy innymi słowy: wychodząca dziś bokiem sodomizacja katolickich elit (bo wszak nie samego kleru) – to kwestia należąca do technikaliów, najbardziej niezawodnych środków, po jakie sięgnąć może rewolucja, aby w pioronującym tempie osiągnąć zamierzony efekt wewnętrznego rozkładu i dezorientacji, i degeneracji wśród katolików”, wskazuje Grzegorz Braun i dodaje, że nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ „skoro nie wyciągnięto praktycznych wniosków ze zwiastunów tej zarazy, dziś zmierzyć się trzeba z jej skutkami w pełnowymiarowej skali”.

 

Na potwierdzenie swojej tezy reżyser przywołuje świadectwo Belli Dood, która już w latach 50. XX wieku alarmowała o „zorganizowanej i zmasowanej akcji infiltrowania katolickich seminariów przez ateistów, komunistów i pederastów”. Brak odpowiedniej reakcji w tej sprawie i niepodjęcie stanowczych działań doprowadziło, zdaniem Brauna, do opanowania kościelnej hierarchii przez „sodomicką mafię, której ofiarami padają m.in. najmłodsi”.

 

„Na nic nie zda się w tym wypadku leczenie objawowe, koncentrujące się na medialnie spektakularnych, bo szczególnie drastycznych pochodnych, z zaniedbaniem istotnych przyczyn zła. A już na pewno donikąd nie prowadzą rytualne zaklęcia, połączone z faryzejskim przepraszaniem i biciem się w cudze piersi. Przyczyną zaś nie są wyłącznie zboczone inklinacje i przestępcze zachowania tego czy tamtego duchownego, ale generalny upadek formacji w seminariach i nowicjatach katolickich. To zaś pozostaje w bezpośrednim związku z odejściem od tradycji i triumfem soborowej moderny”, podsumowuje Grzegorz Braun.

 

Źródło: dwutygodnik „Polska Niepodległa”

TK


DATA: 2018-09-17 15:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ale to chyba kościół katolicki wprowadził celibat? biblia mówi : pasterz ma być jak mąż jednej żony.to jest kara za grzebanie w piśmie świętym.
ponad 1 rok temu / roman osiński
 
Tak naprawdę Bóg nie musi interweniować aby nas pokarać. Karą będzie zostawienie nas samym sobie. (dokończenie tekstu opublikowanego 20 godzin temu )
ponad 1 rok temu / UPS
 
Zabawne czy tragiczne -Swietowanie Papież Franciszka rocznicy Reformacji w Szwecji....to jak zaprosić ksiedza proboszcza na rocznicę rozwodu małżenskiego i dobrze sie przy tym bawić
ponad 1 rok temu / ubaw po pachy
 
Wszyscy zamartwiają się o K.K. ale od strony instytucjonalnej. Brak jest refleksji nad tym jaki to miało, ma i będzie miało wpływ na zbawienie milionowej, wróć, miliardowej rzeszy chrześcijan, a w szczególności Katolików. Sprawa zbawienia i nauk Chrystusowych schodzi na dalszy plan. A szatan zaciera ręce ! Wszystko w ramach przymierza ołtarza z tronem. Ogłupianie społeczeństw trwa w najlepsze. Czy K.K. daje receptę na jego uniknięcie ? Tkwimy od dekad w permanentnym grzechu, a brak świadomości jego popełnienia nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Niech przestrogą będzie grzech pierworodny, za popełnienie którego, odpowiedzialność spoczywa na nas do dzisiaj. K.K. musi z całą mocą oznajmiać, które z naszych zachowań czy uczynków jest grzechem. Biorąc pod uwagę widoczną relatywizację kanonów wiary, rodzi się pytanie czy jest aktualnie do tego zdolny. Możemy być pewni tylko jednego. Bez pomocy Boga w Trójcy Świętej nie damy rady, bo sprawy odstępstw od Ewangelii zaszły za daleko. T
ponad 1 rok temu / UPS
 
Pan Braun jak zawsze w sedno. Szkoda, ze chierarchia KK zamiast przywrocic tradycyjnie katolickie postepowanie brnie w nowinkarstwo, czyli leczy dzume cholera.
ponad 1 rok temu / Trad
 
Zgadzam się z panem Grzegorzem we wszystkim, co tu przytoczono. I co do wniosków, i co do sformułowań, i co do konkretnych określeń. Prosto w samo sedno. Kto ma jakieś wątpliwości, trwa w naiwności, albo z jakiegoś powodu, samego siebie oszukuje.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.