DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

„Grozili, że nas spalą”! Antifa zaatakowała holenderską siedzibę Civitas Christiana

„Grozili, że nas spalą”! Antifa zaatakowała holenderską siedzibę Civitas Christiana
#TERRORYZM    #LEWICA    #ATAK    #ANTIFA    #REWOLUCJA    #RADYKALIZM    #PRITESTY    #CIVITAS CHRISTIANA    #TFP    #HOLANDIA

Lewicowi aktywiści zaatakowali siedzibę Civitas Christiana, holenderskiej organizacji związanej ze Stowarzyszeniem Obrońców Tradycji Rodziny i Własności (TFP). Policja odmówiła interwencji. 

 

Aktywiści Antify dwukrotnie zaatakowali siedzibę Civitas Christiana, znajdującą się w Heilig Landstichting w okolicach Nijmegen. Komentarza do tych wydarzeń udzielił redakcji PCh24.pl Hugo Bos, przewodniczący Civitas Christiana.   

 

- Co najistotniejsze to fakt, że odbyły się dwa różne ataki. Jeden miał miejsce w piątkową noc, kiedy to zatrzaśnięto naszą bramę wjazdową za pomocą łańcucha. Jednocześnie na bramie umieścili baner z napisem „nie ma miejsca na twojego Boga w moim brzuchu”. Drugi atak nastąpił w niedzielę ok. czwartej po południu, w którym wzięły udział 23 osoby, głównie działacze Antify. Krzyczeli, że spalą do ruiny „Civitas Cristiana”, powstrzymają patriarchat, seksizm i rasizm.

 

Na pytanie o zgłoszenie policji tego wydarzenia, nasz rozmówca odpowiedział:

 

- Tak, ale powiedzieli że nie przyjadą. Musieliśmy ich bardzo naciskać. Odpowiadali, że to tylko demonstracja, nic poważnego. Co prawda protestujący nie użyli wobec żadnego z nas przemocy fizycznej ale zniszczyli bramę i kłódkę.

 

Swoją wersję ataku przedstawia także holenderska Antifa. „Chcieliśmy dać do zrozumienia tym faszystowskim chrześcijanom, że są dla nas jedynie reakcyjnymi naleśnikami” – napisano. „W czasie kiedy ekstremistyczne prawicowe ideologie zaczynają być społecznie akceptowalne, musieliśmy odpowiedzieć! Do diabła z tradycją, patriarchatem i własnością prywatną!” – konkludują w swoim artykule.

 

Wkrótce więcej informacji o całym wydarzeniu.

 

Źródło: własne PCh24.pl / YouTube.com / indymedia.nl

PR      


DATA: 2018-12-13 12:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A gdzie te chrzescijanskie władze UE. Nie widzą. Policja jak u nas za Platformy prędzej zrobią prowokację niż pomogą. W tych krajach policja jest znana ze za naruszanie spokoju od razu reaguje. Znana jest też z tego że po napływie imigrantów przestaje reagować.
2 miesiące temu / L
 
W normalnym kraju ta mała grupka byłaby rozjechana w mig przez nacjonalistów, a szczęki by latały. Kolorowa pokraczna banda anarchistów nie wyszłaby już później ze strachu na ulice.
2 miesiące temu / Aguirre
 
Wybierzemy się do Nijmegen. Na zdjęciu widać 19 osób, ale nawet jak było ich 23, damy im radę w 9, bo tyle się mieści do naszego busa. Tyle w temacie
2 miesiące temu / Zeno
 
Ta Antifa to dopiero faszyści! Jak bojówki SA!
2 miesiące temu / Zbigniew
 
(1) Skontaktować się z komendantem posterunku, który odmówił (a może zbagatelizował?) interwencji. Trzeba ustalić, jakiej pomocy (jeśli w ogóle...) można oczekiwać od policji. Jeśli żadnej - to chyba nikt nie nie będzie miał nic przeciwko obronie na własną rękę? (2) Pokazać obłudę i zakłamanie tych zagubionych ludzi z antify. Na aktualnych członków to pewnie nie zadziała, ale może powstrzyma kolejnych przed przyłączeniem się do nich.
2 miesiące temu / Tomasz Primke
 
Gdzie jest Timermans?!
2 miesiące temu / PrPr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.