DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Grożą ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu: „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie"

Grożą ks. Isakowiczowi-Zaleskiemu: „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie"
Fot. Filip Blazejowski / FORUM

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski opublikował na swoich profilu facebookowym list, w którym nadawca w niewybredny sposób nie tylko obraża samego kapłana, Kościół i katolicką wiarę, ale wprost nawołuje do aktów przemocy. „Co będzie jak on i jemu podobnie zamienią pióro na nóż”? – pyta kapłan.

 

„Twoja (…) religia to najgorsza choroba Polski. Jesteście spadkobiercami najgorszych morderców w historii” -  w pełnym wulgaryzmów liście, autor obraża Kościół, księży i wiarę katolicką. Nie kończy się jednak na obrażaniu. „Wszystkich was należy pozabijać i spalić wasze świątynie” - grozi autor.

 

„Ci, co chcą walczyć z mową nienawiści, niech zajmą się i tym. List dostałem po dyskusji o filmie Kler” - przedstawia sytuację ks. Isakowicz-Zaleski. „Prokuratur prowadzi sprawę, ale autor pisze dalsze mejle. Co będzie jak jemu podobni zamienią pióro na nóż? Proszę podać prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu, bo mnie blokuje na portalach społecznościowych” – dodaje.

 

„Nienawiść ma niszczycielskie skutki. A wszystko zaczyna się od słów. Dlatego w warszawskich szkołach jeszcze przed feriami zostaną przeprowadzone lekcje na temat tego, jak reagować i przeciwdziałać mowie nienawiści” – argumentuje rozpoczęcie walki z mową nienawiści prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Warto zadać pytanie, czy owa walka obejmie także wyśmiewanych, poniżanych i obrażanych katolików? Przyszłość pokaże.

 

Źródło: Facebook.com

PR


DATA: 2019-01-16 15:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Bondaree: Nadal więzisz się we własnych urojeniach, gdyż z mych słów nijak nie wynika że chciałbym karać za myśli. Nawet nie widzisz że artykuł jest o groźbach, nie myślach. Ale przyjmijmy na chwilę definicję: "zamiar udokumentowany to nie jest zamiar wyrażony tylko ogłoszoną chęcią, ale też poparty przygotowaniami". Odnosząc się do twego przykładu, by sprawdzić czy faktycznie czyni przygotowania ktoś kto uzewnętrznił chęć wysadzenia się w tłumie, konieczne są działania operacyjne policji, czyli śledztwo. Jeśli policja ma podstawy by uznać aresztowanie za korzystne dla dobra śledztwa (zabezpieczenie dowodów przed ich zniszczeniem przez podejrzanego) lub korzystne dla dobra niewinnych ludzi (podejrzany może przyspieszyć zamach gdy zorientuje się że jest obiektem zainteresowania policji), wtedy aresztowanie go jest jak najbardziej uzasadnione. Problemem nie jest więc sama możliwość stosowania aresztu, a co najwyżej czy ta możliwość nie jest bezpodstawnie nadużywana.
ponad 1 rok temu / ?
 
@?: Zamiar, nawet "udokumentowany", to wciąż zamiar, a nie czyn. Jakby ktoś miał zamiar wysadzić się w tłumie i zaczął robić ku temu przygotowania (np. gromadzenie materiałów wybuchowych), to w takim przypadku mamy udokumentowany zamiar. Wyrażanie opinii, uczuć i emocji w internecie to żaden zamiar i żaden dowód. To tylko słowa. Jak chcesz karać za słowa, to wkrótce dojdziesz do karania za ich brak (nie odciął się, nie potępił, więc pewnie popiera) lub karania za myśli.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
jest mi bardzo przykro ze z powodu wiary w Boga tak wielu ludzi umiera w sposob bestialski,ten czlowiek ktory tak bardzo znienawidzil kosciol i wszytkich jego czlonkow.To dla niego nie ma juz raczej ratunku ,on sie juz pogrzebal sam w swiadomosci ze sluzy dobru,ale przeciez to kieruje nim szatan.Oczywiscie on juz o tym nie wie poniewaz juz zawladna nim calkowicie i jest na jego uslugach.Ciezko mu bedzie z tego wyjsc .Tutaj tylko egzorcyzmy sa potrzebne dla niego i innych ludzi ktorzy sa zaatakowani przez zlego ducha.Kto jest z JEZUSEM bedzie atakowany,nie unikniemy pogardy i zlozeczen w kierunku ludzi wierzacych w Prawdziwego Boga w Trojcy Jedynego.Ale jak zyjemy dla Boga tak i tez umieramy dla Niego.Pozdrawiam wszystkich
ponad 1 rok temu / marcin
 
@Bondaree: Nie histeryzuj tylko przeczytaj artykuł ze zrozumieniem. Nie dotyczy on zamiarów wyimaginowanych, lecz udokumentowanych. Albo masz w sobie mądrość i wtedy piszesz w nawiązaniu do faktów, albo jej w sobie nie masz i wtedy więzisz się we własnych urojeniach.
ponad 1 rok temu / ?
 
@Rys & ?: To nie prewencja, tylko "Raport mniejszości". Chcecie karać za wyimaginowany zamiar a nie za czyny. Sami sobie zorganizujecie totalitaryzm jakiego jeszcze nie było. Przestańcie się bać i przestańcie histeryzować, bo sami się zamkniecie do więzienia zbudowanego we własnej głowie. Albo macie w sobie wolność i wtedy nikt nie jest w stanie was zniewolić, albo macie w sobie strach i już jesteście niewolnikami.
ponad 1 rok temu / Bondaree
 
Mam nadzieje że zgłosi pan groźby na policje
ponad 1 rok temu / Tomasz-korzeniowski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.