DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Gross powtarza u Lisa absurdalną tezę o Żydach zabijanych przez Polaków

Gross powtarza u Lisa absurdalną tezę o Żydach zabijanych przez Polaków
Fot. Eugeniusz Helbert / FORUM

Istny festiwal antypolskich oszczerstw zafundowali swoim czytelnikom na łamach portalu Onet socjolog Jan Tomasz Gross wraz z gospodarzem programu, Tomaszem Lisem.

 

Wspomniany duet na scenie ustawionej przez Ringier Axel Springer, właściciela portalu, dostarczył kolejnych dowodów na potrzebę uchwalenia dobrego prawa chroniącego naród polski przed oszczerstwami i ich międzynarodowymi reperkusjami. Zaś przy okazji – także na obecną bezradność państwa wobec pseudonaukowców propagujących wyssane z palca, ahistoryczne bzdury godzące w dobre imię naszego kraju.

 

Oto garść cytatów z poniedziałkowego festiwalu oszczerstw:

 

- Dlatego, że antysemityzm jest głęboko zakorzeniony w polskim społeczeństwie – to odpowiedź Grossa na pytanie o powód zwycięstwa frakcji „partyzantów” w wewnątrzpartyjnej rozgrywce w łonie PZPR.

 

- To jest część tego antysemickiego stereotypu – w ten zaś sposób autor „Sąsiadów” skwitował kwestię masowego udziału Żydów w komunistycznym aparacie ucisku na obszarze PRL.

 

- Mi się wydaję, że ta teza z każdym dniem coraz bardziej się uwiarygadnia. Nie ma żadnej wątpliwości, że tak było – to z kolei „potwierdzenie” absurdalnego pomówienia o tym, iż podczas wojny Polacy zabili rzekomo więcej Żydów niż Niemców. – Na dziś to wygląda tak, właściwie nie mamy wątpliwości, że te liczby sięgają 100-200 tys. osób, które zostały zabite lub wydane Niemcom przez polskie otoczenie – stwierdził Gross.

 

Gość Tomasza Lisa próbował obronić tezę o systemowym udziale Polaków w holokauście. – Policja granatowa odegrała zupełnie katastrofalną rolę w tej zagładzie. Nie tylko oni. Także Ochotnicza Straż Pożarna, używana przez Niemców i działająca też sama z siebie – mówił.

 

- Moim zdaniem, ta ustawa była po to, żeby założyć knebel temu wspaniałemu środowisku historyków. Niewątpliwie to miało mieć taki efekt. Tak mi się wydaje – to z kolei komentarz do ustawy o IPN, wyjmującej spod odpowiedzialności karnej (wskutek interwencji Izraela) działalność naukowa i artystyczną.

 

- Najgorsza konsekwencja tej ustawy to otwarcie śluzy na polski antysemityzm – podsumował Gross, któremu wtórował redaktor naczelny „Newsweeka”.

 

 

Źródło: wPolityce.pl/Onet.pl

RoM

 

 


DATA: 2018-03-13 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dyskusja z szafą grającą jest bezprzedmiotowa. Należy ją "wyłączyć".
ponad 1 rok temu / agricola
 
Gross sam z siebie pozbawiony jest jakiegokolwiek znaczenia. Natomiast fakt, że środowiska rozkładowego lewactwa utożsamiają się z jego bzdurnymi stwierdzeniami, przyczynia się - jako jeden z wielu, oczywiście - do postępującej alienacji i marginalizacji tegoż lewactwa w Polsce, co jest jak najbardziej pozytywne.
ponad 1 rok temu / Ponury Pałkarz
 
Gdyby w Polsce rządzili Polacy to grosz już dawno byłby pozbawiony odznaczeń. Jak się okazuje "dobra zmiana" potrafi to robić tylko umrzykom.
ponad 1 rok temu / hahahahahaha
 
gross to klamca w swoich wypowiedziach , nalezy stworzyc petycje do rzadu polskiego o odebranie mu wszelkich odznaczen od rzadu polskiego i traktowac go jak persona non grata .
ponad 1 rok temu / Ewa
 
Grossa powinno sie skierowac do laczenia psychiatrycznego , bo do szkoly podstawowej jest za stary. To szkodnik z najwyzszej polki. Powinien juz dawno byc surowo osadzony najlepiej finansowo.
ponad 1 rok temu / Patriota
 
Pewno obywatele polscy pochodzenie żydowskiego.
ponad 1 rok temu / grosz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.