DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Goleszów: satanistyczne napisy i symbole na drzwiach kościoła

Goleszów: satanistyczne napisy i symbole na drzwiach kościoła
Fot. By D T G - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14739274

Liczba „666”, odwrócony krzyż, satanistyczny pentagram i bluźnierczy napis wymalowali na drzwiach kościoła w Goleszowie w województwie śląskim nieznani sprawcy. Policja przyjęła zgłoszenie w tej sprawie i prowadzi postępowanie.

 

 

- Przez ostatnich kilka lat nie zdarzyło się coś podobnego – powiedział w rozmowie ze stacją Polsat News podkomisarz Piotr Jakubiec z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. – Na miejsce przyjechali policjanci. Wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Przyjęli też zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 196 Kodeksu karnego – dodał.

 

Jak na razie funkcjonariusze nie wykryli jeszcze sprawców profanacji. Wstępnie zakwalifikowali ją jako chuligański wybryk.

 

Napisy zauważył w niedzielę nad ranem kościelny, który przyszedł przygotować świątynię na Msze. Ujrzał wymalowane na drzwiach wspomniane symbole i bluźnierczy napis odwołujący się do Lucyfera.  

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 


DATA: 2020-07-28 00:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tym regionie Polski ewangelicy stanowią większość. Katolików mają za nic. Nie głosowali na Wałęsę czy Dudę tylko dlatego, że są katolikami. Nie dziwi mnie, że policja nic nie zrobi. Gdyby to się stało w kościele ewangelickim, to z pewnością sprawców by szukano. Napisy na drzwiach świadczą o tym, ze nie był to wybryk chuligański. Sprawca czy też sprawcy dobrze widzieli, co piszą. To kolejny lewacki atak na naszą religię !
6 dni temu / jj
 
dlatego, że nie ma kar i różnej maści osobnicy, po prostu się nie boją, że ktokolwiek im coś zrobi, bo jak powiedział w jednym z wywiadów pewien policjant, oni nawet nie będą ich szukać, tak samo jak tych co malują inne bzdety po murach czy budynkach, bo to nie jest priorytet policji
7 dni temu / jaksa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.