DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Głupota czy celowa prowokacja? Nowy serial Netflixa i nazistowskie obozy śmierci w Polsce

Głupota czy celowa prowokacja? Nowy serial Netflixa i nazistowskie obozy śmierci w Polsce
Mapa przedstawiona w serialu "Iwan Groźny z Treblinki" / Netflix

Ministerstwo Spraw Zagranicznych krytykuje amerykański koncern medialny Netflix za grafikę przedstawioną w serialu dokumentalnym „Iwan Groźny z Treblinki”. Chodzi o „mapę historyczną” pokazującą rozmieszczenie niemieckich obozów koncentracyjnych w… obecnych granicach Polski.

 

Serial najpewniej nie wywołałby takich emocji, gdyby nie ukazana w nim mapa Europy z czasów II wojny światowej. Przedstawiono na niej rozmieszczenie niemieckich obozów koncentracyjnych, ale w obecnych granicach Polski. O tym, że przygotowujący mapę nie do końca orientowali się w historii, świadczy także fakt, że pod naszym krajem umieszczono Czechosłowację.

 

„Netflix, dbajmy o prawdę historyczną!”, czytamy na oficjalnym profilu MSZ na Twitterze.

 

„W czasie, o którym mowa w serialu Iwan Groźny z Treblinki, terytorium Polski było okupowane, a odpowiedzialność za obozy ponosiły nazistowskie Niemcy. Mapa pokazana w serialu nie jest zgodna z przebiegiem ówczesnych granic” - podkreśla MSZ.

 

W serialu podano, że obozy znajdowały się w Polsce, poinformowano także, iż były one obozami nazistowskimi.

 

Produkcję, która wywołała kontrowersje, tak reklamuje Netflix: „Staruszek z Cleveland trafia przed izraelski sąd. Czy naprawdę jest strażnikiem z nazistowskiego obozu śmierci znanym jako Iwan Groźny?”.

 

Źródło: interia.pl

TK


DATA: 2019-11-10 16:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko jedna rzecz doprowadza mnie do szewskiej pasji.?Polskie obozy zagłady i niemieckie obozy zagłady na terenie Polski, które to określenia dotyczą okresu II Wojny Światowej?. Szanowni blogerzy, komentatorzy, dziennikarze, naukowcy i inni, wbijcie sobie do głów, że po wrześniu 1939 r. do maja 1945 r. Polska w świetle prawa niemieckiego nie istniała. Podobnie jak w okresie po III rozbiorze do roku 1918. Istniały; Protektorat Czech i Moraw, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Bułgaria, ?..... Polska jako jedyne państwo nie było objęte aneksją czy okupacją Niemiec tylko po prostu wykreślono Ją z map Europy. W kontekście Polski i II Wojny Światowej, o Niemcach można mówić jako o zaborcach, a nie okupantach. Obozy zagłady budowane były więc głównie na terenach Niemiec, Austrii, i Generalnej Guberni, ale nie w Polsce i nie na terenie Polski, nawet nie na terenach Polski okupowany przez Niemcy.
7 miesięcy temu / UPS
 
Jaka narodowośc stoi za Netflixem? Ból,że prawda wychodzi na jaw po 70 latach kłamstwa i fałszowania historii, wciskania nieprawdy w szkołach, mediach i in. oraz kreowania poczucia winy? Ciężar czynów mają na swoich barkach mimo oskarżeń i przerzucania odpowiedzialności.
7 miesięcy temu / Gola
 
Według autorów mapy plemię Nazistów dokonało Shoah po zjednoczeniu Niemiec i po ogłoszeniu niepodległości przez Litwę a przed podziałem Czechosłowacji i przed porozumieniem białowieskim. Czyli stało się to pomiędzy 1990 a 1991 rokiem.
7 miesięcy temu / Tomasz T
 
1/ obozy były też we FRA, oczywićcie w Niemczech... Dlaczego ich nie ma na mapi? 2/ pierwszy obóz koncentracyjny powstał w RPA. Zgadnijcie kto "maczał w tym paluszki" i dlaczego w tak okrutny sposób rozprawili się z właścicielami ziemi przyszli właściciele diamentowych pól...
7 miesięcy temu / anti
 
Niemieccy bandyci dokonali podczas wojny ludobójstwa mordując miliony Polaków,Żydów i ludzi z innych narodowości.Teraz próbują zakłamać prawdę ale im się to nie uda
7 miesięcy temu / cichy
 
Zbliża się wojenka w naszym nieszczęśliwym kraju:
7 miesięcy temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.