DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Globalne ocieplenie bronią w polityce zagranicznej. Macron namawia dzieci do strajku w Polsce

Globalne ocieplenie bronią w polityce zagranicznej. Macron namawia dzieci do strajku w Polsce
REUTERS/Ronan Lietar

Czyżby prezydent Francji, Emmanuel Macron wykorzystywał dzieci do osiągania celów w polityce zagranicznej? W wywiadzie z „La Parisien” wezwał szkolną młodzież do wzięcia udziału w strajkach w Polsce, mających wymusić na rządzących zmiany w polityce klimatycznej naszego kraju.  Niech pomogą mi poruszyć tych, których  ja nie mogę! – wzywał.

 

Jakie państwo jest zdaniem prezydenta Francji najbardziej oporne w walce z globalnym ociepleniem? USA i Chiny, które łącznie emitują ponad 50 proc. CO2 do atmosfery? Indie będące zaraz za dwójką czołowych „kopciuchów” świata i zaśmiecające oceany tonami plastiku? A może nie mniej rozwinięte przemysłowo Niemcy i Japonia? Błąd! Okazuje się, że „krajem, który wszystko blokuje” jest zdaniem Emmanuela Macrona Polska.

 

Nie, nie przesłyszeliście się Państwo. To właśnie nasz kraj prezydent Francji w wywiadzie z „La Parisien” wymienił jako hamulcowego ekologicznych zmian. Co więcej, w dniu otwierającym szczyt klimatyczny ONZ w Nowym Jorku wezwał młodzież do strajków w Polsce!  Niech pomogą mi poruszyć tych, których ja nie mogę! – apelował. Kiedy popatrzymy na wezwanie prezydenta Francji i zestawimy to z faktem organizacji protestu przez międzynarodowe organizacje ekologiczne np. Extinction Rebellion – i to w okresie poprzedzającym szczyt ONZ - to okazuje się, że coraz bardziej prawdopodobna jest teza o inspiracji strajków młodzieży szkolnej w celach politycznych.  

 

W czerwcu Polska wraz Węgrami, Czechami i Estonią zablokowała zapisy zobowiązujące Komisję Europejską i UE do stworzenia ram programu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. W piątek 20 września w 37 krajach, w tym w Polsce odbyły się młodzieżowe strajki klimatyczne. W naszym kraju młodzież w ramach protestu poszła na wagary w 60 miastach w Polsce. 

 

 

Źródło: wpolityce.com

PR

 


DATA: 2019-09-23 20:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Odczep się człowieku od Polski, zajmij się swoim zdegenerowanym narodem
ponad 1 rok temu / Syk
 
Pan Macron sam mówi o sobie że jest nieudolny w realizowaniu celów ekologicznych. Wezwanie młodizeży do pomocy? może żółte kamizelki Mu pomogą w problemach z globalnym ociepleniem i neutralnością klimatyczną. Więcej Żółtych kamizelek we Francji i pan Macron odnajdzie szczęście mieszkańca planety Ziemia.
ponad 1 rok temu / Robi
 
Po tej hucpie francuski ambasador w Polsce powinien zostać wezwany do naszego MSZ i otrzymać notę protestacyjną przeciwko niedopuszczalnemu mieszaniu się w polskie sprawy wewnętrzne. Po ewentualnej następnej, podobnej akcji powinny nastąpić ze strony polskiej sankcje-najlepiej gospodarcze wobec Francji. W dziedzinie gospodarki Francuzi kolonizują Polskę i mówiąc krótko my możemy i powinniśmy zrobić im więcej, niż oni nam, dopóki oczywiście jesteśmy suwerennym państwem. ps. Dlaczego w komentarzach nie można używać znaków nawiasów??
ponad 1 rok temu / tak myślę
 
Macron chce żebyśmy kupowali od niego technologie elektrowni atomowych zamiast ropy i węgla od Putina. Czy to Macron napadł na Ukrainę, Gruzję i Syrię?
ponad 1 rok temu / ala wilk
 
Pedofila w wersji francuskiej
ponad 1 rok temu / Lit
 
Sądzę, że Polska jako państwo, nie powinna tego wystąpienia prezydenta Macrona pozostawić ostrej bez noty dyplomatycznej. Od kiedy to prezydent - przyjaznego państwa - wzywa dzieci drugiego państwa, do siania niepokoju społecznego na jego terytorium ? Bo czymże jest innym wzywanie do strajku szkolnego w państwie sojusznika ? Prezydent Macron wtrąca się w sprawy wewnętrzne drugiego państwa, wzywając jego obywateli - młodzież szkolną - do strajku w imię tumaniącą ludzkość sterowanej histerii. Jak on jest takim pryncypialnym "klimatologiem", traktującym domysł i hipotezę jako prawdę objawioną, to niechaj wezwie do strajku młodzież państw wytwarzających największe ilości dwutlenku węgla : USA, Chiny, Indie i Rosję. Cóż, prezydent Macron jest silnym tylko wobec słabszych od siebie.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.