DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce. Wcześniej ostro krytykowała ustawę o IPN

Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce. Wcześniej ostro krytykowała ustawę o IPN
fot. You Tube/ Open House

Senat Stanów Zjednoczonych zaakceptował nominację Georgette Mosbacher na urząd ambasadora USA w Polsce. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii stosunków polsko-amerykańskich to kobieta będzie pełniła funkcję przewodniczącej dyplomacji USA w Warszawie. Swoją kadencję Mosbacher rozpocznie we wrześniu br. zastępując na stanowisku Paula Jonesa.

 

Mosbacher to jedna z najbardziej znanych na świecie bizneswoman, która od wielu lat jest blisko związana ze środowiskiem amerykańskich Republikanów. Zasiadała m.in. w narodowym komitecie Partii Republikańskiej, gdzie odpowiadała za finanse oraz była pierwszą kobietą przewodzącą stowarzyszeniu republikańskich gubernatorów.

 

W Polsce jest jednak znana przede wszystkim nie ze swoich biznesowych osiągnięć, ale ze stwierdzenia, że ustawa o IPN przegłosowana na początku tego roku przez Zjednoczoną Prawicę wywołała falę antysemityzmu.

 

Słowa te padły z ust przyszłej ambasador USA w Warszawie podczas przesłuchania przez senacką komisję spraw zagranicznych. Mosbacher podkreśliła wówczas, że żaden fanatyzm nie może być tolerowany i zrobi wszystko przy współpracy z polskimi władzami, aby tego typu ustawy nigdy nie weszły w życie.

 

Źródło: interia.pl, dorzeczy.pl

TK


DATA: 2018-07-13 23:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szef ADL Abraham Foxman wygłosił przemówienie 25.08.1998 w Nowym Jorku i powiedział: ?My kontrolujemy rządy. Stworzyliśmy niezgodę między naszymi wrogami i sprawiliśmy, że zabijają się nawzajem. Skutecznie uciszyliśmy krytykę naszych spraw i jesteśmy najbogatszą rasą ludzi na tej ziemi ? Mówię o śmierci Białej rasy. Całkowite usunięcie wszystkich środków reprodukcji tzw. rasy aryjskiej. Ludzie, teraz kontrolujemy przeznaczenie tej rasy. Nadszedł czas, aby upewnić się, że Biała rasa wyginie na skutek krzyżowania i praktycznie zerowego wskaźnika urodzeń. Wszyscy cieszyliśmy się wizją powtarzaną na całym świecie każdego dnia o OSTATNICH BIAŁYCH DZIECIACH bawiących się z małymi ciemnymi dziećmi i wiedząc, że są przygotowywane na ich ostateczne zniszczenie.
10 miesięcy temu / SUM
 
A ja myślę, że odchodzący Kaczyński ustawia pisiorów tylko do samorządów, tam są w końcu jedyne i najlepsze kawiory. W rozebranej Polin liczyć się będą tylko miasta. Dlatego nie obchodzi go sprawa S.447 ani sprawa Żorżety. Wystarczy posłuchać choć jednej wypowiedzi serdecznego kolegi Kaczynskiego z podstawowki - Fogelmana. Czy ponowne wystawienie Dudy w wyborach to zemsta? Przecież Duda już teraz nie daje rady.
ponad 1 rok temu / del
 
Może tym razem Kaczński się rozmyśli i założy dynastię? "I będzie Polin od morza do morza"!
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Polacy już przejrzeli na oczy, ale jeszcze przecierają je ze zdumienia. Proszę, Amerykanie, w imię prawdy zróbcie jeszcze jeden mały kroczek. Jeszcze nawet małym gestem pokażcie tym niedowierzającym czym dla was jest Polska i jak traktujecie Polaków.
ponad 1 rok temu / Mnemoniuk
 
Skandal!
ponad 1 rok temu / Ewa
 
...co się Pan pytasz...
ponad 1 rok temu / @witold
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.