DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Genderowa konwencja niezagrożona? Ministerstwo rodziny zabiera głos

Genderowa konwencja niezagrożona? Ministerstwo rodziny zabiera głos

Nie toczą się żadne prace nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej – zapewniała w środę przedstawicieli lewicowo-liberalnej opozycji wiceminister rodziny Iwona Michałek.

 

Przedstawicielka rządu brała udział w prezentowaniu senatorom informacji o sposobach wdrażania w naszym kraju Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, potocznie zwanej stambulską. W punkcie 12. nakłada ona na sygnatariuszy zobowiązanie do „promowania zmian wzorców społecznych i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn”. Krótko mówiąc, chodzi zatem o walkę z rodziną w jej normalnym, tradycyjnym rozumieniu.

 

Jeśli chodzi o Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, to stanowczo mówię, że nie toczą się żadne prace dotyczące wypowiedzenia konwencji stambulskiej – mówiła w środę senatorom  wiceminister Iwona Michałek. Odpowiedziała w ten sposób na pytania Marcina Bosackiego i Joanny Sekuły z Koalicji Obywatelskiej. Dociekali oni: – Czy w rządzie toczy się dyskusja, prace lub plany nad wyjściem z konwencji?

 

– Jakieś myślenie mogłoby być w ogóle podejmowane po wnikliwej analizie sprawozdania z realizacji postanowień i otrzymaniu zaleceń z GREVIO [gremium kontrolujące wdrażanie przepisów konwencji] oraz wypracowaniu wniosków i rekomendacji, ale w tej chwili stanowczo mówię, że nie toczą się żadne prace dotyczące wypowiedzenia konwencji – sprecyzowała wiceminister.

 

Pytania senatorów miały zapewne związek z niedawną mocną wypowiedzią wiceministra sprawiedliwości. Marcin Romanowski nazwał konwencję „propagandą” i „bełkotem”.

 

„Metodą na walkę z przemocą nie jest uczenie kilkuletnich chłopców, że mogą chodzić w sukienkach i bawić się lalkami. Konwencja stambulska to ratyfikowana przez rząd @Platforma_org i @nowePSL neomarksistowska propaganda, która przewraca do góry nogami nasz świat wartości” – napisał zastępca Zbigniewa Ziobry.

 

„Chcemy wypowiedzieć ten genderowski bełkot ratyfikowany przez @Platforma_org i @nowePSL. Opinia zagranicy nas nie interesuje. Dla nas podstawą jest suwerenne państwo narodowe” – dodał Romanowski.

 

Resort sprawiedliwości tłumaczył, że to nie stanowisko rządu, lecz Solidarnej Polski, przeciwnej dokumentowi.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-03 22:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Kazimierz,w którym miejscu napisałem że będę głosował na PO,ja będę głosował na ruskie onuce czyli konfederację,i tyle w temacie,lewica czyli PiS też mnie już nie interesuje pozdrawiam
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
A ja nie mam ochoty słuchać rodziny odnośnie rozmnażania się do 25 roku życia bez perspektyw i że kobieta ma zostać w domu i rodzić dzieci. Precz z linczem od strony najbliższych precz z tradycją!
1 miesiąc temu / @tak tylko
 
pis jest partią lewacką!
1 miesiąc temu / marek
 
To było oczywiste - wypowiedzi wiceministrów służą uspokajaniu wyborców radiomaryjnych. Ten sam zabieg jest stosowany w temacie przymusu jesiennych szczepień na wirusa w koronie.
1 miesiąc temu / . . .
 
Tylko Krzysztof Bosak !
1 miesiąc temu / M
 
No, wszyscy wiemy, że palcem nie tkną sprawy. Trzeba robić co można oddolnie, ma przykład wspierać Ordo Iuris.
1 miesiąc temu / SymNT
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.