DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

„Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii”. Ksiądz o ataku w Szczecinie

„Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii”. Ksiądz o ataku w Szczecinie
fot. tvp.info

„Rzucił się na mnie, zaczął mnie atakować (…) Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii” – mówił na gorąco ks. prałat Aleksander Ziejewski, poszkodowany podczas ataku w bazylice św. Jana Chrzciciela.

 

W niedzielę około godziny 17.00 w bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do ataku na osoby duchowne i zakrystiankę. Dwóch mężczyzn pobiło i zbluzgało kapłanów, zażądali wydania ornatów ponieważ „chcieli udzielić sobie ślubu”, a także mieli bić jednego z księży różańcem. Sprawę na gorąco skomentował jeden z posługujących w bazylice kapłanów.

 

- Dwóch stało wewnątrz (…) jeden stojący, a drugi że się niby modli. Ja mówię, proszę Pana, to nie jest miejsce na modlitwę, to jest zakrystia, zaplecze, proszę wyjść. On wtedy się rozsierdził, rzucił się na mnie – relacjonuje niedzielne wydarzenia ks. prałat Aleksander Ziejewski.

 

- Uderzył mnie kilka razy, ja się zachwiałem, byłem cały zakrwawiony – kontynuował.

Zaatakowany ksiądz stwierdził, że jeden z napastników, który go uderzył, miał coś w ręku. – Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii. Bluzgali, nie będę tego powtarzał. Kościelny próbował mnie zasłonić, też go uderzyli i ma szwy. Popychali panią zakrystiankę – powiedział ks. Aleksander Ziejewski.

 

Napastnicy mieli domagać się wydania ornatów i różańców. Chcieli dokonać świętokradztwa poprzez odprawienie mszy i udzielenia sobie wzajemnie homoślubu. Jeden z nich miał się zastanawiać, czy ma przy sobie obrączki. Według niektórych mieli w planach też okraść świątynię.

 

Oświadczenie w tej sprawie wydał rzecznik kurii szczecińsko-kamieńskiej, ks. Sławomir Zyga.

- Sprawcy weszli do zakrystii w środku dnia - przed wieczorną Mszą św., więc najprawdopodobniej spodziewali się, że ktoś w tej zakrystii będzie - i zaczęli się awanturować. To nie wygląda na napaść na tle rabunkowym - ocenił. - Polecamy modlitwie ofiary tego brutalnego pobicia jak również prosimy o modlitwę w intencji nawrócenia i opamiętanie się sprawców - dodał.

 

Źródło: tvp.info / telewizjarepublika.pl

PR  


DATA: 2019-07-29 13:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak dzisiaj wszystkiego mozna sie spodziewac ...Kara za to musi byc .Niechaj placa odszkodowanie za zdrowie ..bandyci ..
ponad 1 rok temu / Maria
 
Kościół już trwa 20 wieków. Próbuje się go zniszczyć od środka, od zewnątrz i na wszelkie możliwe sposoby. A On trwa nadal. Mijają pokolenia, przeminą życia, a kościół będzie nadal.Tak więc radzę odpuścić sobie tę walkę, bo źle na tym wyjdziecie.
ponad 1 rok temu / A. M
 
Szatan poprzewracał już ludziom ekstremalnie w głowach. Paradnikow parad homoseksualnych napuścił na kościół i Boga. Szukają tolerancji dla grzechu tam gdzie wiadomo, że nie mogą jej otrzymać i wściekają się. Ci innego miłość do ludzi co innego tolerancja dla grzechu aktywności seksualnej między osobami tej samej płci. Tu wkracza już czysta nienawiść do Boga i kościoła. Czyli nietolerancją dla wolności wyznania. Wszyscy jesteśmy na celowniku podobnie jak kościół i księża. Módlmy się za księży i kościół. Brońmy ich i kościoła.
ponad 1 rok temu / M.
 
Szatan zbiera zniwo.Rzad powinien zakazac siania dewiacji na ulicach,jesli tego nie zrobia bedzie tylko gorzej.
ponad 1 rok temu / Maria Dardzinsk
 
Tak bardzo "się kochają"... Widać, jak na dłoni, co to za "miłość".
ponad 1 rok temu / sp
 
Osądzenia i ukarania!! Modlimy się my babcie. Instytucje i urzędy mają działać!! Sąd jest od sprawiedliwości ludzkiej za to oddaję część emerytury!!!
ponad 1 rok temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.