DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Gdańsk: Model na rzecz Równego Traktowania łamie prawo? Społecznicy alarmują wojewodę

Gdańsk: Model na rzecz Równego Traktowania łamie prawo? Społecznicy alarmują wojewodę
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Przedstawiciele inicjatywy społecznej „Odpowiedzialny Gdańsk” skierowali do wojewody pomorskiego list, w którym proszą o interwencję w sprawie przyjętego przez radnych Modelu na rzecz Równego Traktowania. Społecznicy, powołując się na opinię prawników Ordo Iuris, twierdzą  że dokument wspierający m.in. środowiska homoseksualne został przyjęty z naruszeniem prawa.

 

Przemysław Majewski, Marek Skiba i Waldemar Jaroszewicz to członkowie inicjatywy społecznej „Odpowiedzialny Gdańsk”, którzy podpisali się pod listem do Dariusza Drelicha. Wzywają oni wojewodę pomorskiego, aby podjął działania zmierzające do unieważnienia uchwały, którą radni Gdańska przyjęli tzw. Model na Rzecz Równego Traktowania. Zdaniem autorów listu, uchwała została przyjęta niezgodnie z prawem. Na dowód tego społecznicy przedstawiają wojewodzie opinię prawną Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

W opinii tej podaje się m.in., że radni przyjmując uchwałę naruszyli art. 30 ustawy o samorządzie gminnym, w którym do zadań własnych gminy nie wpisano działalności znajdującej się w Modelu na rzecz Równego Traktowania. Zdaniem prawników brakiem rzetelności było – jeszcze przed przyjęciem modelu – nie przeprowadzenie żadnych badań, które mogły by wykazać, że środowiska (m.in. homoseksualne) rzeczywiście są w Gdańsku dyskryminowane. Brak badań, które powinny być zawarte w uzasadnieniu uchwały, stanowi – w opinii Ordo Iuris – złamanie prawa.

 

Członkowie Inicjatywy Obywatelskiej „Odpowiedzialny Gdańsk” złożyli w sekretariacie wojewody wniosek o to, aby ten objął uchwałę o Modelu na Rzecz Równego Traktowania tzw. postępowaniem nadzorczym. Skutkiem tego może być uchylenie w części lub całości przyjętego przez Radę Miasta dokumentu.

 

Pod koniec czerwca Rada Miasta Gdańsk przyjęła uchwałą Model na rzecz Równego Traktowania. Dokument ten zawiera rekomendacje działań, które sprawią – według słów jego autorów – że miasto stanie się przyjazne m.in. dla homoseksualistów. Natomiast zdaniem przedstawicieli inicjatywy społecznej „Odpowiedzialny Gdańsk” model wspiera działania propagandowe środowisk homoseksualnych.

 

 

Źródło: radiogdansk.pl

Adam Białous

 

  


DATA: 2018-07-17 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chodzi nie tylko o promocję homoseksualizmu na koszt podatników ale także o plany seksualizacji dzieci w szkołach i wprowadzanie ideologii Gender do urzędu miasta. Pozdrawiam OIR
ponad 1 rok temu / Rejtan
 
Socjotechnicy przeprowadzają eksperyment na żywej tkance społecznej ? Szatańskie psychomanipulacje naśladujące badania Asha . Ilu znajdzie się nonkonformistów ,co stwierdzą "Te kreski nie są równe ". Czy dzieci co powiedzą ,że "Król jest nagi" ? :-)
ponad 1 rok temu / mk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.