DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Gdańsk: mieszkańcy nie składają broni. Alarmują w sprawie programu ,,równego traktowania”

Gdańsk: mieszkańcy nie składają broni. Alarmują w sprawie programu ,,równego traktowania”
fot. Forum

Mieszkańcy Gdańska protestują wobec czerwcowej uchwały Rady Miasta wprowadzającej model „równego traktowania”. Głosi on postulaty środowisk LGBT i wprowadza je do przestrzeni publicznej, w tym do lokalnych szkół. Sprawa oparła się już o Wojewódzki Sąd Administracyjny.

 

W czerwcu Rada Miasta Gdańska podjęła uchwałę dotyczącą wprowadzenia w mieście modelu „równego traktowania”. Dokument posiada aż 106 stron i zawiera szereg definicji, takich jak cispłciowość, transpłciowość, homofobia, ksenofobia, mowa nienawiści, płeć społeczno-kulturowa, transfobia czy transmężczyzna. Program ma za zadanie promować ,,otwartość” i ,,równość” na m.in. osoby ze środowisk LGBT oraz na szukających pracy imigrantów.

 

Jak podaje Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk, uchwała pod pozorem walki z dyskryminacją promuje postulaty środowisk LGBT i koncepcji ideologii gender. Do placówek tamtejszej oświaty wprowadza również nowy model edukacji seksualnej niezwiązany z tradycyjną nauką o ludzkiej seksualności i okresie dorastania młodego człowieka. Tym samym ingeruje w prowadzone w szkołach zajęcia z wychowania do życia w rodzinie opierające się na tradycyjnym modelu edukacji seksualnej typu A.

 

Oburzeni działaniem samorządu mieszkańcy nie składają broni. Skierowali petycję do wojewody pomorskiego, aby podjął interwencję w sprawie. Szczególnie, że uchwała miała zostać przyjęta w sposób wadliwy. Według mieszkańców nie spełniła ona wymogu przeprowadzenia odpowiednich konsultacji społecznych. Apel podpisało 13 tys. osób.

 

Wojewoda zaskarżył uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Mieszkańcy nie zamierzają czekać bezczynnie na rozstrzygnięcie, a Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk organizuje spotkania, informując o potencjalnych zagrożeniach i prawnych uchybieniach podjętej przez radę miasta uchwały.

 

Źródło: radiomaryja.pl, gdansk.pl

NP


DATA: 2018-09-11 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żałosne ,Jestem trans ale i też patryjotka katoliczką i chce żyć w Polsce gdzie jest wolność
ponad 1 rok temu / Pola
 
Sprowadzanie emigrantów (w tym za moment umowa rządowa na 10 mln filipińczyków), nowy podręcznik dla zerówek "Olek i Ada? poziom B+ wydawnictwa MAC ( kto chce niech sprawdzi w sieci), propagowanie gender i lgbt w szkołach to elementy tej samej układanki. Ktoś jeszcze tego nie zrozumiał? Obudźcie się ludzie! Robi się naprawdę groźnie!
ponad 1 rok temu / PM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.