DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

„Gazeta Wyborcza” chwali książkę promującą pedofilię

„Gazeta Wyborcza” chwali książkę promującą pedofilię
Fot. intuitives/sxc.hu

Na łamach „Gazety Wyborczej” zaprezentowano książkę, której główną bohaterką jest gwałcona przez ojca 14 - letnia dziewczynka. Autor recenzji książki pyta w tytule artykułu: „Czy pedofil może być seksowny?”. Czy sposób, w jaki przedstawiono powieść, może wskazywać, że redakcji z ulicy Czerskiej zależy na oswajaniu opinii publicznej z bardzo poważnym przestępstwem, jakim są czyny i zachowania pedofilskie?

 

„Gazeta Wyborcza” swoimi publikacjami i działalnością, dawno temu przyzwyczaiła nas do tego, że jest na bakier z dobrym smakiem i ma gdzieś szacunek do tradycyjnych wartości. Jej zaangażowanie w promocję homoseksualizmu czy aborcji znane jest chyba każdemu czytelnikowi, który choć zetknął się z twórczością autorów GW. Tym razem redakcja z ulicy Czerskiej przekroczyła kolejną granicę. Na swoich łamach opublikowała recenzję książki „Moja najdroższa” Gabriela Tallenta, której jednym z głównych wątków jest pedofilska relacja ojca z córką.

 

„Młody amerykański pisarz idzie w ślady Nabokova. Chce, byśmy czytając te sceny, czuli nie tylko przerażenie, ale też podglądacką ekscytację wynikającą z patrzenia z bliska na to, co objęte tabu. A także zwykłe podniecenie. Z premedytacją erotyzuje ciało ojca, a nie córki” – pisze w „Gazecie Wyborczej” Juliusz Kurkiewicz. Autor recenzji podkreśla, że sceny, w których dochodzi do pedofilskich aktów, zostały dokładnie opisane. Niestety Kurkiewicz nie krytykuje tych fragmentów wprost. Co prawda nazywa ojca „potworem”, ale zarazem wyraża dla niego zrozumienie. „Potwora może nie usprawiedliwiamy, ale go rozumiemy” – pisze. Recenzent dodaje również, że „poza tym wątkiem mamy do czynienia z porządnie napisaną literaturą gatunkową”.

 

Kurkiewicz w swojej recenzji wróży również sukces książce wydanej przez „Agorę”. „Powieści Tallenta wróżę sukces wśród nastolatków, których zachęci aura zakazanego. Niech rodzice się nie martwią. Nie takie rzeczy ich pociechy widziały” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

 

Pozytywna recenzja książki, której główną bohaterką jest gwałcona przez ojca 14-letnia dziewczynka, nie powinna się ukazać na łamach żadnej z gazet. Skoro jednak została opublikowana w „GW”, można podejrzewać, że redakcji Adama Michnika zależy na oswajaniu opinii publicznej z ohydą pedofilii. Pomimo tego, że jest ona przestępstwem, coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których jest ona przedstawiana w pozytywnym świetle.

 

Przykładem niech będzie wykład zaprezentowany w ramach popularnej serii TEDx. Podczas referatu doszło do jawnej promocji pedofilii. Wskazano, że zboczenie jest czymś całkowicie normalnym, pociąg do dzieci jest kolejną „orientacją seksualną”, a dopiero uleganie tym skłonnościom jest karalne. Wobec fali oburzenia, jaka pojawiła się w sieci, nagranie zdjęto z serwisu YouTube.

 

Prelegentką szokującego wykładu była Mirjam Heine, studentka medycyny na Uniwersytecie w Würzburgu. Opowiedziała historię 19-letniego Jonasa, który ma sekret „o którym nie może powiedzieć nikomu”. Ten sekret to oczywiście pociąg seksualny do dzieci będących przed okresem dojrzewania. „Byliśmy w błędzie, kiedy zdelegalizowaliśmy homoseksualizm, może mylimy się także co do pedofilii” – wskazała.

 

- Jonas ma świadomość, że musi przezwyciężać swój popęd całe życie. Dodatkowo wie, że nigdy nie znajdzie odpowiedniego partnera w pełni wypełniającego jego potrzebę kochania, ponieważ Jonas jest pedofilem - rozpoczęła wykład Mirjam Heine.

 

W dalszej części wykładu, Heine przekonywała, że pedofilia to w gruncie rzeczy kolejna „orientacja seksualna”, a nie choroba czy zaburzenie seksualne. Zdaniem studentki medycyny, osoby „takie już się rodzą” i nie są w stanie sobie z tym poradzić. Dodatkowo wskazuje, że Jonas powinien cieszyć się zrozumieniem i szacunkiem, a nie odrzuceniem, gdyż jest pedofilem „świadomym”, który wie, że gdyby uległ popędowi, jednocześnie zniszczyłby życie wielu niewinnych osób.

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza, churchmilitant.com

WMa

 


DATA: 2018-08-03 22:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlatego jestem za wprowadzeniem kary śmierci. Takich osobników trzeba od razu eliminować ze społeczeństwa. Na pedofila wystarczą nożyce na krocze.
9 miesięcy temu / Kara za zbrodnie
 
Czemu nie napisano fragmentu z artykułu GW o tym ,że dziewczynka na końcu książki dziewczyna zabiła swojego ojca pedofila ?
9 miesięcy temu / trooper
 
Do niedawna myślałem, że to niemożliwe, jednak głupota galopuje tak szybko, że już wkrótce być może pedofile wyjdą z ukrycia domagając się swoich praw.
9 miesięcy temu / Michu.
 
Niemiecka idiotka - a Wyborcza po swojemu: każde świństwo chwali.
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
Proponuję recenzentowi GW lekturę akt sprawy Trynkiewicza! Zobaczymy czy będzie pisał o zrozumieniu dla pedofili.
9 miesięcy temu / Gekon
 
To wcale nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt że na łamach GW pisywał pedofil Daniel Cohn Bendit...
9 miesięcy temu / Garfield
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61987"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.