DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Francja: zebranie masonów w gmachu parlamentu. Tematem cywilizacja cyfrowa i humanizm

Francja: zebranie masonów w gmachu parlamentu. Tematem cywilizacja cyfrowa i humanizm

Trzeba być ślepym i głuchym, by wierzyć w bajki jakoby masoneria była jedynie stowarzyszeniem filantropijnym i nie uprawiała polityki. Po raz kolejni wolnomularze spotkają się w gmachu Zgromadzenia Narodowego (niższej izbie parlamentu francuskiego) na konferencji zatytułowanej: „Spojrzenia Masońskie na Cywilizację Cyfrową i Humanizm”.

 

Organizatorem debaty, która rozpocznie się 5 listopada o godz.15., będzie krąg międzyobediencyjny Franc-Maçonnerie § Société. Zebranie rozpoczną Jean-Louis Touraine, deputowany z Renu, Bernard Ollagnier, przewodniczący masońskiego Think-Thank FM§S oraz jego zastępca, Emmanuel Pierrat. Następnie, o „wolności” będą mówić: Pascal Berjot, Wielki Mistrz Wielkiej Loży Tradycyjnej i Symbolicznej Opera (GLTSO), Edouard Habrant, Wielki Mistrz Wielkiej Francuskiej Loży Mixte (GLMF), Hervé Cuillandre, pisarz, ekspert w dziedzinie systemów informatycznych i Jean-Michel Semely, dyrektor Arobase.

 

Problem obecnej, masońskiej wizji równości zostanie przedstawiony przez Alaina Michona, Wielkiego Mistrza Prawa Człowieka (DH), Christopha Habasa, byłego Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Francji (GODF), Pierrea-Marie Adama, Wielkiego Mistrza Wielkiej Loży Francji (GLDF), Gilberta Réveillon, eksperta międzynarodowego z Mobile Loov.

 

Masońską wizję braterstwa przeanalizują : Marie-Claude Kervella, Wielka Mistrzyni Wielkiej Loży Kobiecej Francji (GLFF), Jean-René Dalle, Wielki Mistrz Wielkiej Loży Sojuszu Masońskiego Francji (GLAMF), Patricia Rossignol, Wielka Mistrzyni Wielkiej Loży Mixte Uniwersalnej (GLMU) i Cédric Sauviat, przewodniczący Stowarzyszenia Przeciw Sztucznej Inteligencji (AFCIA).

 

Zebranie zakończy się podsumowaniem wniosków i kolacją w ekskluzywnej restauracji „Chez Françoise” na Placu Inwalidów.

 

Na tym nie koniec spotkań, bo masoni w Paryżu 8 grudnia będą dyskutować o ich wizji duchowości i koegzystencji. W tej maskaradzie organizowanej przez masońskie wydawnictwo LGL i portal „Ideał Masoński” - opowiadającymi się za religijnym synkretyzmem - weźmie udział, nazywany „księdzem katolickim”, były duchowny Pascal Vesin.

 

Był on kiedyś proboszczem w Magève (Sabaudia),  ale za przynależność do wolnomularstwa został ekskomunikowany w 2014 roku. Vesin jest członkiem loży masońskiej Avenir du Chalais, reprezentującej obediencję Wielkiego Wschodu Francji (GODF) na szwajcarską Genewę  i francuskie Thonon, gdzie jest „czcigodnym mistrzem”. Bardzo często loże wykorzystują go do masońskiej propagandy.

 

Islam będzie prezentował Szejk Tarik Abou Nour, specjalista od finansów i promotor „dialogu międzyreligijnego”. Ze strony żydowskiej wystąpi rabin Gabriel, zwolennik dialogu między judaizmem i islamem. Głos zabiorą też, Sofia Stril-Rever, sankrytyska i tybetolog oraz „czcigodny mistrz”, Franck Fouqueray, autor książki „Moja Masoneria Rozebrana do Naga…dla Profanów”.

 

FLC


DATA: 2018-10-26 14:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdyby Aleksander Kwasniewski nie wprowadził Polski do UE bylibyśmy wolni od Eurokołchozu i nakładanych nam "wartości"
ponad 1 rok temu / PIO
 
@olden: taki, na którego normy i dyrektywy zgadza się większość społeczeństwa
ponad 1 rok temu / Stormer
 
@Stormer: Jaki u nas obowiązuje system prawny? Taki, że wolno mordować, kraść, niszczyć tożsamość, ba, to jest nawet premiowane przez Fundacje Batorych, organizacje "pożytku publicznego", fundusze europejskie, ambasady USA itd..
ponad 1 rok temu / olden
 
@Stormer: Nie widzisz jak zmieniają prawo pod totalitarny zamordyzm? Powołują się na wyroki sądów unijnych, tych które odeszły od chrześcijaństwa i realizują krwawa rewolucję francuską. Ślepy jesteś?
ponad 1 rok temu / cedrowski
 
@Diona: mowa o obowiązującym w danym państwie systemie prawnym
ponad 1 rok temu / Stormer
 
@Nasza Sprawa:PiS i PO to Loża Szkocka. Genialny wykład: "KTO i JAK wpędził Masonerię do Polski."
ponad 1 rok temu / goni
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.