DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Francja: zarzuty prokuratorskie dla publicysty ostrzegającego przed imigracją

Francja: zarzuty prokuratorskie dla publicysty ostrzegającego przed imigracją
Benoit Tessier/ Reuters/ Forum
#IMIGRACJA    #FRANCJA    #ZEMMOUR    #ISLAM    #KRYTYKA

Paryska prokuratura postawiła zarzuty publicyście, który podczas Konwencji Prawicy ostrzegał Francję przed zgubnymi skutkami imigracji. Eric Zemmour winny ma być „publicznego nawoływania do dyskryminacji i nienawiści religijnej”.

 

Portal PCh24.pl pisał już o wystąpieniu Zemmoura podczas paryskiej Konwencji Prawicy oraz działaniach podjętych przez prokuraturę. Zaowocowały one zarzutami dla publicysty o publiczne nawoływanie do dyskryminacji i nienawiści religijnej. Winą dziennikarza jest to, że niepochlebnie wypowiadał się na temat imigracji. Twierdził m.in., że rodzimi Francuzi będą wkrótce w swoim kraju „Indianami” i „niewolnikami” – wszystko to w kontekście sytuacji demograficznej i migracyjnej w Europie i Francji.

 

Co takiego powiedział Zemmour? Ostrzegał, że muzułmańscy imigranci – szczególnie przybywający do terenów basenu Morza Śródziemnego – dążą do zastąpienia lokalnych mieszkańców i chrześcijan. Zachęcał młodych do walki o własną kulturę i jedność narodu. Jako wzór wskazał Polskę pod zaborami.

 

Zemmour mówił też o dwóch uniwersalizmach: handlowym i islamskim. Ten pierwszy odpowiada za podporządkowanie konsumenta reklamom a zatem koncernom, drugi – bazując na chrześcijańskiej religii, zmienia Europę w obcą kulturowo enklawę. – Pozwolę wam odgadnąć: kim będą Indianie i niewolnicy dzisiaj? To Wy – mówił, mając na myśli dominację islamu we Francji. Jak ocenił, dzisiejsza, „imigracja, integracja, asymilacja” zostały zastąpione „inwazją, kolonizacją, okupacją”.

 

Publicysta wskazał też na zagrożenie progresywizmu rozumianego jako „religię postępu”, stawiającego jednostkę w miejscu Boga i zmieniającego jej kaprys w „prawo boskie”. – Ludzie stali się obojętni, wymienni, bez płci ani korzeni; całkowicie zbudowani z klocków Lego, które można rozmontować – mówił. – Jakobinizm, komunizm, faszyzm, nazizm, a także neoliberalizm, progresywizm to rewolucja – dodał Zemmour. Jak wyjaśnił, ta dyktatura „nabrała niezwykłych barw; zdobyła zdolność zachowania form demokracji, żeby ją lepiej opustoszyć od środka; aby służyć tyranicznej władzy”. Dalej mówił, że progresywizm posługuje się „technologią, mocą, rozpowszechnianiem, ale nigdy historią” oraz wykorzystuje „aparat represyjny, coraz bardziej wyszukany, aby kierować demokracją”.

 

Zemmour swoim wystąpieniem wywołał falę krytyki. Poproszony o komentarz podtrzymał swoją krytyczną opinię względem islamu i zaznaczył, że nikogo nie znieważył. Innego zdania była prokuratura. To nie pierwsze problemy publicysty. Kiedy w przeszłości na antenie France 5 powiedział, że trzeba by dać muzułmanom „wybór między islamem, a Francją”, został skazany na karę grzywny za wzywanie do nienawiści religijnej.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2019-10-05 18:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

U nich pracuje ponad 200 lat ideologii racjonalizmu, choć po co komu rozum bez rozsądku?
10 miesięcy temu / panda
 
Skoro masoni będą zwiększać ciśnienie na naród, ograniczenia duchowe zostaną przełamane. Francuzi biali będą walczyć z imigrantami na ulicach miast. Król zostanie koronowany w Akwizgranie, będzie nim potomek króla Ludwika XVII, który uciekł z więzienia. Tak powiedziała między innymi mistyczka Maria Julia Jahenny. Trójca Przenajświętsza dąży do przywrócenia normalności w miejsce demonkracji. Tak będzie we Francji i w Polsce.
10 miesięcy temu / Sal
 
John Galt, Mówisz,ze "dojna zmiana" dotarła juz do Francji?
10 miesięcy temu / A to nowina
 
Skoro zboczenia stają sie normą to normalność będzie prześladowana. To oczywiste. Facet powiedział co jest i teraz takie czasy że stwierdzisz fakt to jesteś bohaterem. To właśnie pokazuje jakie to czasy mamy. Wniosek jest jeden - elity sa satanistyczne. Eliasz powinien być naszym wzorem chyba że chcemy przegrać i rezygnujemy z boskiego daru zwanego instynktem samozachowawczym.
10 miesięcy temu / Jot
 
do Jahn Galt.No nie do końca masz rację,bo kuratora przydziela sąd a nie rząd,tak więc twoje pretensje są nie trafione,jedynie o co można mieć pretensje to o to,że na początku rząd nie zrobił z tymi sądami porządku teraz odbija się to czkawką ale przecież ? wiemy jak to byłą z tą reformą sądownictwa,tak więc rząd do końca nie ponosi za tę sprawę odpowiedzialności
10 miesięcy temu / Benio
 
To jest początek męczeństwa za prawdę, które wchodzi i już jest i w naszym kraju.
10 miesięcy temu / Man
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.