DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Francja: mer Nicei twierdzi, że jego miasto potrzebuje masonerii

Francja: mer Nicei twierdzi, że jego miasto potrzebuje masonerii
#MASONERIA    #WOLNOMULARSTWO    #FRANCJA    #NICEA    #LOŻA    #POLITYKA    #FORMACJA

- Piąte miasto Francji potrzebuje masonerii – zapewniał wolnomularzy mer Nicei. Jak podkreślał, tym czym działalność polityczna powinna się inspirować, jest przede wszystkim, masońska formacja. Wymienił też swoich „idoli”.

 

Blog masoński tygodnika L’Express poinformował, że 6 lutego, Christian Estrosi (Republikanie), mer Nicei, wraz z jego pierwszym zastępcą Philippem Pradalem, uczestniczył w zebraniu masonów (Tenu Blanche Fermée) zorganizowanym przez Lożę Garibaldi, której członkowie mają na sobie czerwone koszule i czarne szaliki, tak samo jak ubierał się urodzony w Nicei włoski rewolucjonista, Giuseppe Garibaldi. Loża ta wchodzi w skład największej francuskiej obediencji Wielkiego Wschodu Francji (GODF).

 

Zebranie wolnomularzy odbyło się w nicejskim zborze GODF w dzielnicy Port. Christian Estrosi, były minister przemysłu w rządzie Nicolasa Sarkozyego, mówił o „laickości i obywatelstwie w obliczu komunitaryzmu i radykalizacji”. Oddał hołd René Cassin, jednemu z autorów Uniwersalnej Deklaracji Praw Człowieka i Simone Veil, której Francja „zawdzięcza” ustawę legalizującą aborcję. Dla Estrosiego „była to kobieta z deportacji, która stała się bohaterką walki kobiet”, będącą wzorem dla jego działań.

 

Mówiąc o masonerii polityk deklarował: „Rolą mera jest ochrona współobywateli, w środowisku i warunkach każdego roku bardziej złożonych. Pozwólcie mi widzieć w tym wymóg związku z rolą Czcigodnego Mistrza Loży. Uważam, że rolą masonerii, którą działalność polityczna powinna się inspirować, jest przede wszystkim, formacja”. - Piąte miasto Francji potrzebuje masonerii – zapewniał wolnomularzy mer Nicei.

 

FLC


DATA: 2019-02-12 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To ,że Francja jest chora. Eiemy wszyscy. Ale, że tak bardzo..nie wiedział chyba nikt. Niech ten Mer idzie od razu do piekła...tuman.
ponad 1 rok temu / Anna
 
Właśnie spełnienia się 3 tajemnica Fatimska. Masoneria dochodzi do władzy, ale pocieszające jest to, ze na krótko.
ponad 1 rok temu / Mm
 
Hahahaha masakra
ponad 1 rok temu / aloa
 
Wypowiedź masona Conrada zamieszczona w "Banhutte" w 1874 r., cyt."Jeśli chodzi o protestantyzm, który utknął w grzęzawisku dosłownej interpretacji oisma i który, pozbawiony żywej dyscypliny posuwającej naprzód pracę umysłu, uległ rozdrobnieniu, rozbiciu na odłamy wyznaniowe pozbawione dziś jakiegokolwiek znaczenia - nie należy go już brać pod uwagę, chyba, że jako pozycję statystyczną. Jedynie tak spójna organizacja katolicyzmu pozostaje wciąż aktywnym czynnikiem zdolnym przeszkodzić w formowaniu ludzi będących w drodze ku emancypacji rodzaju ludzkiego. O tym nie wolno nam zapominać... W świetle tzw. nieomylności nauczania papieskiego, a więc nauki Kościoła Rzymsko-Katolickiego, mason absolutnie nie może być chrześcijaninem. Ten właśnie Kościół jest wyzwaniem rzuconym nie tylko społeczności masońskiej, lecz całemu cywilizowanemu społeczeństwu." z: Arnaud de Lassus, "Masoneria", Fundacja Pomocy Antyk, "Wydawnictwo Antyk - Marcin Dybowski" 2008
ponad 1 rok temu / a lex
 
Guy Piau, wielki mistrz Wielkiej Loży Francji (jeden z odłamów masonerii), stwierdził w 1989 r., cyt."Dążenie do wspólnoty europejskiej, a wreszcie uniwersalnej, leży oczywiście w obszarze naszej refleksji i naszego działania.". Zaś jeszcze 10 lat wcześniej, we wrześniu 1979 r., Michel Baroin, w wypowiedzi dla oficjalnego organu Wielkiego Wschodu, powiedział cyt."Oto wybiła godzina masonerii. Mamy w naszych lożach wszystko, co potrzebne: a więc ludzi i metody.... Masoneria jako taka nie powinna być obecna nigdzie, ale masoni - wszędzie: w partiach, związkach zawodowych, stowarzyszeniach, spółdzielniach, strukturach samopomocy." z: Arnaud de Lassus, "Masoneria", Fundacja Pomocy Antyk, "Wydawnictwo Antyk - Marcin Dybowski" 2008
ponad 1 rok temu / a lex
 
Przecież masoni nie istnieją.
ponad 1 rok temu / Jeffs
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.