DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Francja: Liga Obrony Czarnej Afryki domaga się rozwiązania Kościoła katolickiego

Francja: Liga Obrony Czarnej Afryki domaga się rozwiązania Kościoła katolickiego
Cangadoba [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Działające we Francji od 2018 r. stowarzyszenie, Liga Obrony Czarnej Afryki (LDNA), którego oficjalnym celem jest walka z rasizmem i promowanie panafrykanizmu, domaga się obecnie rozwiązania Kościoła jako zadośćuczynienia za niewolnictwo i kolonizację.

 

Rzecznik prasowy stowarzyszenia podczas demonstracji w Paryżu, zadeklarował, że Francja jest „totalitarnym, terrorystycznym, niewolniczym, kolonialnym państwem”, LDNA zaatakowała też konserwatywny i katolicki ruch polityczny Civitas.

Na Twitterze Czarna Liga Obrony Afryki napisała: „Ale niedługo nadejdzie dzień, w którym LDNA otrzyma sprawiedliwe zadośćuczynienie za wszystkie okrucieństwa popełnione i przyzwolone przez Francję wobec naszych przodków”.  Liga dalej sugeruje, że „Nawet Watykan, Kościół katolicki, będzie musiał pójść do kasacji i zostać rozwiązany po wypłaceniu odszkodowań”.

 

I jak wynika z promowanej przez organizację agendy, nie tylko Kościół.

24 czerwca LDNA brutalnie zaatakowała pamięć generała Charlesa de Gaulle'a. „Był nie tylko wielkim przestępcą, ale także zbiegiem podczas II wojny światowej”. Liga tłumaczy: „W obliczu klęski francuskiej podczas wojny, de Gaulle zdecydował się raczej na ucieczkę niż na obronę swojego terytorium. Jako uciekinier niezdolny do oddania życia za swój kraj, de Gaulle natychmiast wyjeżdża do Londynu, aby rzekomo kontynuować wojnę”. Zdaniem LDNA „De Gaulle nie był w stanie przyjąć na siebie obowiązków generała, na co wyraźnie nie zasłużył”.

 

Takiego stanowiska nie podziela jednak inna organizacja o profilu antyrasistowskim - Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi (LICRA), która stwierdziła: „Zaczynamy od beszczeszczenia posągów, a kończymy na powtarzaniu całej propagandy Vichy przeciwko de Gaulle'owi. Niepokojąca głupota, kłamstwo i hańba” – wskazano.

 

FLC

Czytaj także:
DATA: 2020-07-07 13:54
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oj - chyba Żydów będą musieli rozwiązać bo mają wpisane w swoje prawo starotestamentalne niewolnictwo i muzułmanie też.
6 miesięcy temu / Jot
 
Francję też trzeba rozwiązać za zbrodnie w koloniach Afryki i obu Ameryk a Macrona do lochu jako przedstawiciela francuskich despotów
6 miesięcy temu / Kinga kinte
 
Żenada co oni tam bełkoczą. Przecież w Afryce istniało niewolnictwo zanim biały człowiek się tam pojawił. Natomiast kiedy już się pojawił to często sami ''uciśnieni'' sprzedawali swoich towarzyszy białym najeźdźcom bo ci im dobrze za to płacili. To nie jest wiedza tajemna. No i dalej że niby de Gaulle uciekł zamiast bronić swojego kraju ? W takim razie co robi teraz setki tysięcy wysportowanych, zdrowych murzynów uciekając na pontonach do Europy ? Dla czego nie walczą o swój kraj tylko z podwiniętą kitą nachodzą Europę ? Powinni budować dobrobyt w swoich ojczyznach i pracować o lepszą przyszłość. Polacy od początku do końca walczyli z okupantem zamiast masowo dawać dyla. Można ? Można
6 miesięcy temu / Dizel
 
Ten rogaty, dobrze wywija ogon
6 miesięcy temu / Syk
 
maja prawo do swojego punktu widzenia ,odebrano im możliwość rozwoju/lub nie , po swojemu ,Słowianie,Indianie , Amazonia ...
6 miesięcy temu / cóż
 
Dlaczego oni nie skolonizowali nas? Odpowiedz jest prosta i każdy ją zna.
6 miesięcy temu / I proste pytani
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.