DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Francja: antykatolicki obłęd przybiera na sile. Władze wolą jednak walczyć z antysemityzmem

Francja: antykatolicki obłęd przybiera na sile. Władze wolą jednak walczyć z antysemityzmem
By Gownley at en.wikipedia (Transferred from en.wikipedia) [Public domain], from Wikimedia Commons

We wtorek ulicami francuskich miast przeszły marsze i manifestacje potępiające akty antysemityzmu, które w ostatnim czasie są w V Republice na porządku dziennym. Najwięcej ludzi zebrało się na placu Republiki w Paryżu. Byli wśród nich przedstawiciele francuskiego rządu i liderzy wszystkich partii politycznych.

 

Przyczynkiem do organizacji wtorkowych marszy było namalowanie swastyk na portretach Simone Veil – autorki ustawy legalizującej we Francji w 1975 roku aborcję. Ten skandaliczny czyn doprowadził do „ogólnonarodowego oburzenia”, czego rezultatem były wspomniane manifestacje oraz zapowiedź uchwalenia nowej ustawy zaostrzającej kary za rasizm i antysemityzm.

 

Projekt nowych przepisów złożył deputowany z opozycyjnych Republikanów Eric Ciotti. Przewiduje on kary 2 lat więzienia i 70 tys. euro grzywny za „akty antysemityzmu”. Ustawa przewiduje również usuwanie z Internetu w ciągu 24 godzin treści, które mogą być odbierane jako antysemickie. Wzrosną również kary za publikowanie tego typu postów w mediach społecznościowych z 375 tys. euro do… 37.5 mln euro.

 

Jak można się domyślać – nowe prawo nie przewiduje walki z antykatolickim wandalizmem.

 

Kiedy Francuzi sprzeciwiali się antysemityzmowi nieznani sprawcy sprofanowali jeden z kościołów w Sete na południu Francji. Na jego bramie napisano sprayem „Jedyny Kościół, jaki świeci, to taki, który płonie”. To kolejny z dziesiątek antykatolickich ataków, do jakich dochodzi w ostatnim czasie we Francji. – Osoby, które to wymalowały były w pełni świadome tego co czynią – powiedział proboszcz parafii Sete.

 

Tylko w tym roku „nieznani sprawcy” sprofanowali kilkadziesiąt kościołów katolickich. 4 stycznia w Houilles „ktoś” po raz trzeci w ostatnim czasie zdewastował kościół Świętego Mikołaja. 6 stycznia zniszczono figurę Matki Boskiej, która od XIX wieku znajdowała się przed jedną z świątyń. Nie da się jej odrestaurować. Na początku lutego profanatorzy zniszczyli w jednym z kościołów krzyż, po czym rzucili go na podłogę, a następnie zdemolowali prezbiterium.

 

Takich przykładów ataku na kościoły i symbole katolicyzmu można mnożyć. Niestety informacje o nich można znaleźć co najwyżej w lokalnych gazetach na mało poczytnych miejscach. Zupełnie inaczej jest w przypadku nawet domniemanych przejawów antysemityzmu.

 

Franciszek L. Ćwik


DATA: 2019-02-21 15:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Aniołowie w niebie nie znają ale w Biblii jest wyraźnie napisane jak odczytywać czasy antychrysta i można wyliczyć te znaki :będzie jak za dni Noego powszechny upadek i zepsucie apostazja i odstępstwo i dużo więcej jest napisane. Patrzmy na to co się dzieje ostatnie 30 lat aborcja eutanazja homoseksualizm pedofilia krew niewinnych nigdy jeszcze tak obficie nie płynęła ,profanacje Kościoła ,Eucharystii i do tego nierząd świeckich i duchownych przeciw Bogu -eucharystia bez spowiedzi i żalu za grzechy dla wszystkich hulaj dusza piekła nie ma .Jest bowiem wielu antychrystów wyszli z nas ...Niech BÓG ma nas w swojej opiece żebyśmy my nie byli winni Ciała i Krwi Pańskiej i żebyśmy zachowali wiarę
ponad 1 rok temu / X
 
W 1980 roku, Jan Paweł II w pierwszej, apostolskiej podróży do Francji pytał: ?Francjo, najstarsza córko Kościoła, co zrobiłaś ze swoim chrztem?. Módlmy się za Francję i za cały KK w Europie................ Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Biedni ludzie, którzy Boga się nie boją...
ponad 1 rok temu / Pit
 
@ja Podobno aniołowie ani Syn Boży nie znają dnia ani godziny, ale @ja zna i jest pewien, że to już tereaz. Niesamowite!
ponad 1 rok temu / aaa
 
antychryst nadchodzi - zaczyna od krajów najbardziej upadłych moralnie
ponad 1 rok temu / ja
 
Za wandalizm antykatolicki pewnie rząd by dopłacił, tylko na tym etapie jeszcze nie wypada.
ponad 1 rok temu / Katarzyna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.