DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Franciszek zapowiedział rok „Laudato si’”. Przygotowano specjalną modlitwę

Franciszek zapowiedział rok „Laudato si’”. Przygotowano specjalną modlitwę
Fot. REUTERS / Alessandro Bianchi / Forum
#WATYKAN    #PAPIEŻ    #FRANCISZEK    #ENCYKLIKA    #LAUDATO SI    #EKOLOGIA    #KLIMATY

Po modlitwie „Regina Coeli” Franciszek pozdrowił salezjanów i salezjanki oraz zapowiedział rok „Laudato si’”, którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.

 

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

 

Dziś, w dzień Maryi Wspomożycielki przekazuję serdeczne pozdrowienia salezjanom i salezjankom. Z wdzięcznością wspominam formację duchową, którą otrzymałem od synów księdza Bosko.

 

Dzisiaj przypada również piąta rocznica encykliki „Laudato si”, poprzez którą starałem się zwrócić uwagę na wołanie Ziemi i ubogich. Dzięki inicjatywie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego – „Tydzień Laudato si’”, który właśnie obchodziliśmy, rozwinie się w szczególnym roku rocznicy Laudato si’. Będzie to specjalny rok refleksji nad encykliką, od 24 maja bieżącego roku do 24 maja przyszłego roku. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w tę inicjatywę, aby zatroszczyć się o nasz wspólny dom i naszych najsłabszych braci i siostry. Modlitwa poświęcona temu Rokowi zostanie opublikowana na stronie internetowej. Warto ją odmawiać.

 

Na zakończenie Franciszek podszedł do okna biblioteki Pałacu Apostolskiego i pozdrowił wiernych, którzy po raz pierwszy od kilku tygodni mogli się zgromadzić na placu św. Piotra, przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

KAI

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-05-24 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rok LAUDATO SI? Skromność więc, wbrew pozorom, nie jest Jego mocną stroną. Żeby TO chociaż zasługiwało na takie nagłaśnianie...
1 miesiąc temu / Jan
 
Ale nam się namnożyło modlitw w Kościele. Cała Literatura i poezja do WYBORU i KOLORU. Człowiek aż się męczy od myślenia co ma wybrać i co przyniesie mu zadowolenie, że się DOBRZE MODLI i pewność, że zasłuży na niebo. Jednakże, w NATŁOKU wyborów można zagubić to co NAJWAŻNIEJSZE i jest pouczeniem samego Pana Jezusa - modlitwę Ojcze Nasz i modlitwę o którą prosi Matka Boża czyli Różaniec- 3 części, nie zapominając jak uczy Tradycja o Litaniach do Krwi Przenajdroższej Jezusa Chrystusa, Najświętszego Serca, itd.. 25.05.2202 r. mieliśmy do czynienia z PROFANACJĄ i to na Jasnej Górze można zobaczyć na y.t. Apel Jasnogórski. Ksiądz Paulin odczytał "Litanię" Matki Bożej z blokowisk zwracając się Matki Bożej Częstochowskiej słowami obrażającymi NIE TYLKO Naszą Królowę, Matkę Pana Jezusa Chrystusa ale słowami, które ZRANIŁY SERCA wielu wiernych, którzy NIE GODZĄ SIĘ na tego typu zachowania i to jeszcze przez osoby odpowiedzialne za Sanktuarium. To skandal.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Jezus kocha homoseksualistów jak i innych grzeszników, ale brzydzi się homoseksualizmem. Precyzja jest tutaj istotna.
1 miesiąc temu / @Maria
 
@Monika itp - Św. Feliksowi III, papieżowi z V wieku, przypisywana jest następująca maksyma odnosząca się do obrony prawdy:?Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a nie bronienie prawdy oznacza jej tłumienie?. Słowa te są prawdziwe zwłaszcza w odniesieniu do sprzeciwiania się błędom doktrynalnym oraz obrony prawdziwej wiary ? niezależnie od tego, kto te błędy głosi. Nawet papieżowi wolno się opierać, gdyby postępował w sposób sprzeczny z wiarą lub wyrządzał szkodę Kościołowi.
1 miesiąc temu / ALF
 
Obecnie samo istnienie podziału na zwolenników i przeciwników Papieża najlepiej obrazuje wielki rozkład KK.
1 miesiąc temu / a mnie ciekawi
 
Nikt z ludzi nie mozliwości zdobycia wiedzy przyszłości . Dostaliśmy od Pana Boga wskazówki jak mamy postępować , żeby było dobrze i tylko tyle. Oczywiście to dotyczy ludzi wierzących. Papież sądzi ,że posiadł dar widzenia przyszłości i obraz przyszłości jaki zobaczył skłania go jednak do zmiany wskazówek , o których wspomniałem wyżej. Trudno nie pamiętac o słowach , że koronawirus jest czyjąś odpowiedzią .
1 miesiąc temu / Mirek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.