DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Filmy bez LGBTQ i mniejszości rasowych nie mogą liczyć na Oscara. Nowe zasady przyznawania nagrody

Filmy bez LGBTQ i mniejszości rasowych nie mogą liczyć na Oscara. Nowe zasady przyznawania nagrody
Gobierno de Chile / CC BY 3.0 CL (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/cl/deed.en)

Przyznająca co roku Oscary Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nowe zasady dotyczące tego, jakie produkcje będą mogły w nadchodzących latach walczyć o nagrodę w kategorii najlepszy film. Nowe zapisy zostaną wprowadzane od 2022 roku, a całkowicie wejdą w życie przy okazji planowanej na 2024 rok 96. Ceremonii Oscarowej.

 

Jak podaje portal filmowy Filmweb, aby otrzymać nominację do Oscara w kategorii najlepszy film, produkcja będzie musiała spełnić dwa z czterech poniższych standardów:

 

1. Standard A - reprezentacji na ekranie:

– przynajmniej jeden z odtwórców głównej roli bądź też istotnej roli drugoplanowej musi mieć „inne rasowe pochodzenie”;

– przynajmniej 30 proc. aktorów w drugoplanowych i epizodycznych rolach musi reprezentować co najmniej dwie spośród tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące;

– główny wątek fabularny musi być związany z co najmniej jedną z wyżej wymienionych grup.

 

2. Standard B - ekipy filmowe i zespoły twórcze:

– casting, zdjęcia, muzyka, kostiumy, reżyseria, montaż, fryzury, charakteryzacja, produkcja, scenografia, dźwięk, efekty specjalne, scenariusz – co najmniej dwa z powyższych działów powinny być kierowane przez osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące;

– co najmniej sześć osób niższego szczebla ekipy powinny reprezentować mniejszość rasową lub etniczną;

– co najmniej 30 proc. całej ekipy filmowej powinny stanowić osoby z tych grup: kobiety, mniejszości rasowe, osoby LGBTQ+, osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

 

Zasady mówią jeszcze o standardach C dotyczących płatnych praktyk, staży i możliwości rozwoju dla kobiet, mniejszości rasowych, osób LGBTQ+, osób z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, głuchoniemych, a także standardach D dotyczących tego, że firma zajmująca się „komunikacją z widownią” (np. PR-owa) powinna na kierowniczych stanowiskach mieć reprezentantów kobiet, mniejszości rasowych, osób LGBTQ+, osób z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, niedosłyszące.

 

 

Źródło: filmweb.pl / film.org.pl / tysol.pl

TK

 

 


DATA: 2020-09-09 15:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bojkotujmy popkulture i tyle. Niech zbankrutuja. Np. jak w nowym filmie z Holywoodu sa anty-chrzescijanskie watki, to mimo, ze film moze byc dobra rozrywka, nie ogladajmy go, bojkotujmy!!!
8 dni temu / Muelhausen
 
Myślałem że ta nagroda to za twórczość jest.
8 dni temu / A.G.
 
Chyba nie rozumiem. Pisząc po młodzieżowemu: czy film z Oscarem dostaje plus 10 punktów do fabuły, czy jak...? Mają swoje towarzystwo wzajemnej adoracji, to niech sobie w nim siedzą i się wzajemnie klepią po plecach.
9 dni temu / M
 
Oj! Pochorował się wujek Osio ...
9 dni temu / meewroo
 
To jest powolne urabianie spoleczenstw do akceptacji szatanskich wartosci. Gdy juz zostanie garstka tych co nie dadza sie urobic przystapia do ich likwidacji. Wiec dzis aby zlo wygralo wystarczy aby dobrzy ludzi enie zrobili nic.
9 dni temu / katolik
 
galę łobscarów ostatnio obejrzało 25 milionów kudzi na swiecie! El Classico gląda 100 razy wiecej! świadczy to o tym, ze ta eskimoska celebra środowiska słynacego z pedofilii, mobbingu etc towarzycha to wiuejski klimat usraela! przejmuje sie ktos?!
9 dni temu / no?!
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.