DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2019 r.

Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Film o „dziecku LGBT” atakuje Zofię Klepacką, ks. Guza, ks. Oko, Ordo Iuris i nie tylko

Film o „dziecku LGBT” atakuje Zofię Klepacką, ks. Guza, ks. Oko, Ordo Iuris i nie tylko
FOT.:Rafał Betlejewski/YouTube

Zosia mówi o sobie „Bartek” i deklaruje, że jest chłopcem. Mimo, że dziecko ma zaledwie 5 lat, to jego deklaracja traktowana jest przez niektórych z absolutną powagą. Reportaż Rafała Betlejewskiego nie ogranicza się jednak wyłącznie do opisania losów warszawskiego przedszkolaka i jego rodziny. Dokument stał się też okazją do ataku na przeciwników ideologii gender. Internauci odnaleźli jednak pewien interesujący szczegół dotyczący sprawy.

 

W dwudziestominutowym reportażu poznajemy matkę dwójki dzieci, jej pociechy, psychologa specjalizującego się w seksuologii klinicznej ze szczególnym uwzględnieniem osób LGBT+ (głównie – jak mówi – osób transpłciowych), dyrektor przedszkola oraz reżysera Rafała Betlejewskiego. To jednak nie wszyscy bohaterowie materiału.

 

Na ekranie widzimy bowiem także osoby znane z obrony Polski przed postępującą „tęczową” rewolucją seksualną. Zaprezentowano je jednak w taki sposób, aby u średnio zorientowanego odbiorcy wzbudzić jednoznacznie negatywne emocje.

 

Wypowiadający się w materiale psycholog przekonuje, że dla dobra dziecka winno nazywać się je tak, jak sobie tego życzy (co nie zyskuje aprobaty dyrektor przedszkola). Tymczasem z filmu wynika, że przeciwnikami tak pojmowanego szczęścia dziecka są wszyscy krytykujący genderyzm. Listę rzekomych „czarnych charakterów” otwiera polska sportsmenka Zofia Noceti-Klepacka, która znalazła się na celowniku lewicy, gdyż jednoznacznie sprzeciwia się ideologicznym pomysłom realizowanym w Warszawie przez administrację Rafała Trzaskowskiego (Karta LGBT+). Medalistka olimpijska znalazła się zresztą już w samym tytule materiału: „Wojna z LGBT: Klepacka vs. Bartek. Kto zwycięży?”.

 

Dalej jako wrogów „szczęścia dziecka” zaprezentowano: ks. prof. Tadeusza Guza, o. Leona Knabita OSB, ks. prof. Dariusza Oko, dr Aldonę Ciborowską, dr Błażeja Kmieciaka (Ordo Iuris), mec. Jerzego Kwaśniewskiego (prezesa Ordo Iuris). Widzimy także fragment uroczystości, na której pewien duchowny dziękuje Zofii Noceti-Klepackiej za zaangażowanie w obronę dzieci. Niektóre wypowiedzi przeciwników ideologii gender przeplatane są wypowiedziami osób zaprezentowanych w filmie jednoznacznie pozytywnie – tak, aby nikt nie miał żadnych wątpliwości, kto tu jest (zdaniem autora) dobry, a kto zły. Gdyby jednak ktoś ciągle się wahał, to ostatecznie powinny przekonać go obrazki z obscenicznie zachowującymi się przeciwnikami promowania homoseksualizmu, jakie umieszczono między wypowiedziami konserwatywnych ekspertów.

 

Opublikowaniu filmu towarzyszy zbiórka funduszy na prezentowaną rodzinę, która znajdować się ma w trudnej sytuacji materialnej. Co ciekawe, internauci odnaleźli materiał sprzed nieco ponad miesiąca (5 czerwca), gdzie również zaprezentowano historię tej rodziny i również proszono o pomoc. W tamtym tekście (na haloursynow.pl) matka mówi o młodszym ze swoich dzieci jako o córce Zosi, która cierpi na autyzm i zaburzenia osobowości. W materiale nie ma mowy o „Bartku”, transseksualizmie i LGBT. Dowiadujemy się za to o wsparciu udzielanym rodzinie przez ojców Dominikanów.

 

Ten przekaz różni się od dokumentu Rafała Betlejewskiego. Tam duchowni i konserwatywni świeccy zaprezentowani są w sposób skrajnie negatywny – wręcz jako wrogowie szczęścia dziecka. – Przyszłość Bartka jest tajemnicą. Poznawszy go zrozumiałem, że jego szczęście i rozwój zależą od naszej postawy. Co od nas dostanie? Napiętnowanie i odrzucenie w imię Boga i religii? Czy miłość i akceptację w imię zwyczajnych ludzkich postaw? – mówi reżyser filmu. W chwili gdy słyszymy słowa o „napiętnowaniu w imię Boga i religii” na ekranie pojawia się Zofia Noceti-Klepacka i duchowny. Natomiast w całym dokumencie nie dowiemy się o autyzmie dziecka, choć jeszcze niedawno ta informacja była wprost podawana przy zbiórce funduszy na potrzeby rodziny. W serwisie YouTube wzmianka o autyzmie widnieje jedynie w opisie filmu (z ustaleń PCh24 wynika, że ta informacja została dopisana w środę wieczorem – ok. 3 godziny po tym, jak polscy internauci w serwisie wykop.pl przypomnieli artykuł z serwisu haloursynow.pl).

 

Film błyskawicznie stał się orężem lewicowo-liberalnych stronników LGBT w ich walce ze środowiskami broniącymi rodziny przed „tęczową” ideologią, o czym świadczy chociażby początek tekstu na postępowym portalu naTemat: „Takiego zwrotu akcji sportsmenka Zofia Klepacka, ani sprzyjająca jej władza i Kościół się pewnie nie spodziewali”. Wątpliwości nie pozostawia również tytuł: „Czy Zofia Klepacka przeprosi 5 letniego, transpłciowego Bartka za słowa o walce z osobami LGBT+?”.

 

 

Źródło: YouTube / PCh24 / haloursynow.pl / natemat.pl / wyborcza.pl / dorzeczy.pl / wykop.pl

MWł

 

  


DATA: 2019-07-11 11:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Granie na emocjach,Betlejewski to pseudo reżyser jego środowisko cały czas oswaja młodych Polaków ze to co nienormalne jest normalne.
4 miesiące temu / Erty
 
Podłość pana Betlejewskiego jest nieograniczona. Nie pierwszy to przypadek jego manipulacji, kombinacji przy nieautoryzowanych wywiadach. Ułatwia tymsamym zrozumienie motywacji, wartości które cechują jego środowisko
4 miesiące temu / Tomasz Wrocław
 
Kiedys mowilo sie ze cos/ktos jest normalny, jego zachowanie jest zgodne z ogolnie przyjetymi i akceptowanymi normami spolecznymi, medycznymi, prawnymi etc. O tych ktorzy nie miescilii sie w tych normach mowilo sie ze sa anormalni. Dalej bylo juz tylko potwierdzenie czy ta anormalnosc jest mozliwa do leczenia czy nie jest to choroba a po prostu taka uroda, czy wybryk natury np. albinos. Dzisiaj kazda anormalnosc przedstawia sie nam jako norme, tylko jakiejs waskiej grupy spolecznej, nie leczonej od dziesiatkow lat we wlasciwy sposob, a moze nawet nie diagnozowanej prawidlowo. Sposob w jaki sie to czyni jest tak niski i haniebny ze az trudno to skomentowac. Uwazam ze reportaz ten nalezy zaskarzyc do sadu o znieslawienie przywolanych w sposob negatywny postaci i zadac ostrego wymiaru kary. Rzuca sie oszcerstwa latwo ale juz zadne nawet publiczne przeprosiny nie naprawia wyrzadzonej krzywdy. A dzieciaka trzeba leczyc, bo jak powie ze jest psem to bedziemy szczekac?
4 miesiące temu / De eM
 
@ollek. Na filmie z haloursynów miesiąc temu matka przedstawiała Zosię jako dziewczynkę z autyzmem i zaburzeniami osobowości, więc @Ruben trafnie określił dziecko jako niepełnosprawne umysłowo. Autyzm i jego spektrum są podstawą do orzekania o niepełnosprawności w polskich urzędach.
4 miesiące temu / Hanka
 
głupoty wypisujesz, interseksualność ma podłoże genetyczne, bądź hormonalne i podlega leczeniu, więc zapytaj się siebie, którą definicje choroby stosujesz jeśli tą z WHO no to życzę powodzenia. Omawiany przypadek ewidentnie ma podłoże jakiejś choroby psychicznej, być zaburzenie osobowości itp i na pewno jest chorobą, bo każde zaburzenie jest chorobą i one nie podlega urzędniczym głosowaniom, ale podlega regułom medycznym, możesz sobie nazwać, np że dziura w zębie nie jest chorobą, co nie zmienia faktu, że taka dysfunkcja podlega leczeniu, a jeśli coś podlega leczeniu na podłoże choroby.
4 miesiące temu / #ollek
 
@Jot Czyli Twoim zdaniem nie należy przepraszać osób homoseksualnych za to,że zostały na przykład zwyzywane,pobite? Ciekawe,uzasadnij to. @Ruben Jakie Ty człowieku masz kompetencje do tego,by oceniać czy ktoś jest chory umysłowo? Jesteś psychologiem,pediatrą? @axe nie wiem,czy znasz definicję choroby,ale interseksualizm nią na pewno nie jest,to,że jest to pewnego rodzaju nieprawidłowości,nie oznacza,że jest to choroba.
4 miesiące temu / ollek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.