DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Indianie przynieśli pod stopy Chrystusa swoje bożki, czyli symbolicznie poddali je pod Jego panowanie. To co było dla nich cenne. Czy my położylibyśmy teraz tam swoje bożki? 10 parę butów, najnowszy ajfon, nowe meble z Ikei, która degraduje środowisko i w dodatku sponsoruje ideologię LGBT? Zadajcie sobie ludzie trochę trudu i posłuchajcie u źródła zamiast ekscytować się. Czy Pan Jezus dobrze czuje się dziś wśród nas? Czy nie miaby ochoty uciec do Amazonii? Czy tamci ludzie nie będą nas uczyć przetrwać na nowej oczyszczonej ziemii. Zdobyć pożywienie, zapolować? I kto jest godny politowania, gdy my wszyscy mamy udział w systemie bestii? Oj żeby nie okazało się że wylejemy dziecko z kąpielą
4 miesiące temu / Gosia
 
Dzieje Apostolskie 17:23
4 miesiące temu / Św. Paweł
 
do Daro proszę się nie obnosić ze swoją niewiedzą lub złośliwością. W większości gotyckich kościołów - katedry, Najświętszy Sakrament był przechowywany w bocznej kaplicy, a nie w prezbiterium
4 miesiące temu / alojz
 
A w Kościele w Polsce centralne miejsce na posoborowym stole zajmuje mikrofon. I nie ważne czy Novus Ordo Missae jest sprawowana w bazylice, kaplicy bocznej czy kaplicy o wymiarach 4 na 5 m, to mikrofon jest podstawą. Nie ma krzyża na stole, często nie ma TABERNAKULUM nawet bo jest wyrzucone w kąt jak np. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, w Archikatedrze CHRYSTUSA KRÓLA w Katowicach czy w Bazylice Opatrzności Bożej w Warszawie i w wielu jeszcze miejscach w Polsce, ale mikrofon jest podstawą. I kapłan tyłem do BOGA. Czy to nie są profanacje i bluźnierstwa na porządku dziennym w Polsce.?? Może zróbmy pożądki w naszym ogrodzie najpierw a później wytykajmy błędy innym.
5 miesięcy temu / Daro
 
"RZYM STRACI WIARĘ"
5 miesięcy temu / Z La Salette
 
a jak mieli stać , przodem ??? ....
5 miesięcy temu / ludzie
 
Pogaństwo. wielka nierządnica - kiedy Polacy odbudzą się. Polecam książkę Antoni Sołtys "MSZA ŚWIĘTA w świetle Pisma Świętego" z 1922. PDF dostępny internecie lub w formie audio na youtube
5 miesięcy temu / jg
 
To o tej wielkiej nierządnicy mówiła Apokalipsa? Pewnie nie.
5 miesięcy temu / aaa
 
Zgłupieli do reszty!
5 miesięcy temu / szok!
 
Ina- Twoje nawiązanie do niedzielnej Ewangelii o celniku i faryzeuszu jest tutaj nieadekwatne. Najpierw zrozum treść owej Ewangelii, później zrozum treść 1 przykazania z Dekalogu, a później komentuj uważając, aby wyraz "faryzeusz" stosować we właściwych kontekstach.
5 miesięcy temu / Profanum
 
Akita.
5 miesięcy temu / Rocky
 
Stan. Jeżeli byłeś na niedzielnej mszy i słuchałeś ewangelii to powinieneś wiedzieć o czym mówię.
5 miesięcy temu / Ina
 
Figurka nas gorszy, ale gdy w Kościołach urządza się koncerty, gdzie mikrofon "śpiewaka" jest zawsze ustawiony tyłem, często dokładnie tyłem na wprost do Tabernakulum, to nikogo to nie gorszy. Zdarza się, że podczas niektórych koncertów ludzie siedzą na schodku przy balaskach tyłem do ołtarza i też nikogo to nie gorszy. Ludzie klaskają artystom w Kościołach, często śpiewającym świeckie piosenki i też wszystko jest O.K.
5 miesięcy temu / Profanum
 
Ina sprecyzuj o jakiej wierze piszesz, bo chyba nie o chrzescijanskiej. I nie ublizaj ludziom tutaj piszacym. Jak sie Tobie nie podobaja komentarze osob tutaj piszacych to przenies sie na wp, interie lub inny podobny portal bo tam wszyscy zachwalaja to co sie stalo.
5 miesięcy temu / Stan
 
Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną. Jest to PIERWSZE przykazanie dekalogu. Zostało ono tutaj podeptane! Jak można w taki sposób obrażać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza? Czemu ludzie nie modlą się przed wystawioną monstrancją?
5 miesięcy temu / Czytelniczka
 
obrzydliwe
5 miesięcy temu / mex
 
No, i wracamy do pogaństwa!
5 miesięcy temu / ecu-menistak
 
Jak się czyta te wasze komentarze to można wiarę stracić. Faryzeusze.
5 miesięcy temu / Ina
 
Jakie to ohydne bluźnierstwo, odwracać uwagę od Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
5 miesięcy temu / Adrian
 
Grzech bałwochwalstwa! Kto na to zezwolił? Biskup Rzymu.
5 miesięcy temu / zgroza
 
@second wszystko co napisałeś to prawda. dodam tylko, że liczba 666 jest święta w islamie a Al-MAhdi antychryst da znak aby znaczyć muzułmanów na czole, a Issa islamski jezus fałszywy prorokzniesie podatek dżizja od tego czasu nie będzie wyboru islam albo smierc. Kamien kaaba zostanie przeniesiony do 3 świątyni w jerozolimie tak się spełni proroctwo o ohydzie spustoszenia.
5 miesięcy temu / stułbia
 
Czarownicy wdarli się do Kościoła Katolickiego
5 miesięcy temu / andrzej
 
Do ,,Daro". Ja ci powiem o co chodzi. Chodzi o rozmiękczanie sumień chrześcijan, aby bez buntu owych przeprowadzić ich do ,,nowego kościoła i nowej religii". Wikary mojego parafialnego kościoła we wczorajszym kazaniu dotyczącym pierwszego czytaniaPs 34 33, 2-3. 17-18. 19 i 23, podał przykład jak to.............muzułmanin przychodzi do Mahometa i skarży się, że się tak długo modli, a Allah go nie wysłuchuje. Wówczas Mahomet wyrzucił muzułmanina mówiąc, jak masz się tak modlić, to nie módl się wcale.......Ekumenizm ruszył całą parą.Od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że obecnie kapłani są szkoleni jak niszczyć KK. Są to niby przypadkowe wrzutki, ale działają podprogowo.Boże wybacz mi moje myślenie, ale tak to czuję.
5 miesięcy temu / Maria
 
polecam historie kościoła
5 miesięcy temu / @Maryna
 
Poniżej ktoś pisał, że Nierządnica z Apokalipsy, to Islam, Mekka. Aby wiedzieć, o co tam chodzi dogłębnie i trafniej, polecam wykłady ks. Pawła Murzińskiego, bo są dostępne w internecie.
5 miesięcy temu / Mirosław
 
Aha czyli ławki skierowano tylem do tabernakulum a przodem do pachamamy.... ciekawe
5 miesięcy temu / Piotrek
 
Nie zgadzam sie i nie zycze aby symbole LGBT znajdowaly sie w przestrzeni publicznej. Nie zycze sobie marszow LGBT w polskich miastach i nie zgadzam sie na jakomkolwiek promoje symboli lgbt w szkolach Aaron
5 miesięcy temu / Aaron
 
@lw Tylko małe sprostowanie to nie są żadni Katoliccy duchowni. To okupanci Kościoła.
5 miesięcy temu / Tradi
 
Mnie już nic nie zdziwi w tym modernistycznym kościele katolickim. Przecież od lat celebransi siadają na tronach niby cesarzowie lub co najmniej królowie tego świata tyłem do tabernakulum! msza św, jest także odprawiana - przepraszam za wyrażenie - ale tyłkiem do Najświętszego Sakramentu. A ja się uczyłam, ze Msza św. to jest ofiara składana Panu Bogu za śmierć Jego syna i kapłan w tamtych czasach był skierowany przodem do ołtarza i tak samo wierni! A teraz nawet na tym stole zwanym ołtarzem bo chyba one nie są konsekrowane?poplątanie a każdym kościele inaczej jeżeli chodzi o ustawienie krzyża z wizerunkiem Pana Jezusa. W jednych kościołach krzyż jest przodem do kapłana, w innych przodem do wiernych. I tak w kółko, każdy sobie rzepkę skrobie, a z ofiary Mszy św. zrobiono widowisko, często nawet na wesoło, byle nie zanudzić uczestników nabożeństwa.
5 miesięcy temu / Maryna
 
@Daro czyli nic się nie stało...Krótko podsumowując Twój komentarz można powiedzieć, że Ks. Proboszcz dziękował za...Pachamamę.
5 miesięcy temu / Michu.
 
Pytam wszystkich was balwochwalcow heretyckiego synodu amazonskiego wy biskupi synodalni komu sluzycie sprzedajac swiatu podrobe prawosci i wiary oddajac czesc bozkom pachamamy. jakze jest mi was zal.Pan wypluje was ze swoich ust.to co siejecie i wprowadzacie zasluguje na potepienie.hanba dla synodu amazonskiego.hanba dla kazdego kto bral w nim udzial i nie potepil balwochwalstwa wpuszczajac baalow bozkow do kosciola katolickiego.czysty ekumenizm czyli jednosc z szatanem.bluznierczy synod pociagnie do czelusci tysiace nieswiadomych dusz letnich w wierze.brak pasterzy ktorzy nie ostrzegaja przed ostatnim zwiedzeniem szatana.nadchodza czasy swiatowej apostazji.ciemnosci smutku i rozpaczy.wielu zostanie zwiedzonych w czasach konca.proroctawa sie wypelniaja.nawracajcie sie i wyjdzcie z falszywego kosciola.trzymajcie sie Jedynego Pana Chrystusa Zbawiciela tylko Jemu nalezy sie czesc i chwala na wieki.chrzescijanie biblijni.
5 miesięcy temu / Wioletta
 
Wirajcie siostry bracia i matki w wierze.stalo sie chociaz kosciol szedl w tym kierunku juz od wielu lat.kosciol ekumeniczny juz jawny.falszywy.bluznierczy.balwochwalstwo i nierzad.teraz wszystko sie poglebilo synod amazonski wprowadzil kosciol w ciemnosci..kipi balwochwalstwem herezja codziennie krzyzujac naszego Pana Chrystusa Boga w trojcy jedynej.wychodzcie z tego kosciola poki czas aby nie dosiegly was plagi i gniew Bozy ktory spadnie z Woli Pana na nierzednice.my mamy kosciol w sercach.budujemy nasze swiatynie kazdego dnia.jestesmy chrzescijanami biblijnymi przylaczcie sie do nas i wzmacniajmy sie wspolnie w wierze gdyz nadchodza ciemnosci dla swiata.swiat wypelnia pustka.ludzie zyjacy bez Pana sa pograzeni w chaosie narazeni sa na przejecie przez istoty duchowe z ciemnosci.nie maja ochrony.latwo nimi manipulowac sa slepe duchowo i daleko od Pana.cierpie i jestem przerazona dzisiaj tak malo osob sie nawraca.kiedy wiara zanika swiat dazy do wojen.Chwala Panu za Jego Laski.
5 miesięcy temu / Wioletta
 
Daro - to może pora odważnie wobec wszystkich w świątyni zapytać takiego kapłana za co konkretnie dziękuje?
5 miesięcy temu / Jot
 
W Krakowie w Kościele ŚW. KRZYŻA, dzisiaj podczas modlitwy różańcowej, proboszcz tej parafii, ks. Dariusz Guziak gorąco dziękował BOGU za ... ducha synodalnego, który prowadził Franciszka i ojców synodalnych podczas Synodu Amazońskiego. Czy ktoś mi powie o co tu chodzi ?? Przez cały okres trwania Synodu nikt nawet nie pisnął słowa o modlitwę w sprawie tego Synodu i o nawrócenie hierarchów na Świętą Wiarę Katolicką a teraz kiedy już katastrofalne dla całego KOŚCIOŁA CHRYSTUSOWEGO zapadły decyzje i doszło do profanacji wielu miejsc świętych i do straszliwego bałwochwalstwa, kapłani dziękują BOGU za to co się wydarzyło na SYNODZIE A'MASOŃSKIM, i za ... ducha, który wszystkich prowadził. To jest jakiś cyrk na kółkach.
5 miesięcy temu / Daro
 
Nie dziwi mnie to ani troche
5 miesięcy temu / Mik
 
Niema nikogo kto by to podeptał?
5 miesięcy temu / Jot
 
Maskara. Kto na to pozwolił?
5 miesięcy temu / alo
 
Wcale mnie nie zdziwi, jeśli w najbliższym czasie jakieś trzęsienie ziemi zniszczy ten kościół, albo nagle sam się zawali, albo spłonie, albo zostanie zburzony np. przez najeźdźców islamskich. Patrząc na zadziwiające znaki ostatnich lat taki Boży znak byłby całkowicie spodziewany za to bałwochwalstwo, do jakiego dopuścili w tamtym kościele katoliccy duchowni.
5 miesięcy temu / Iw
 
"Zobaczyłam dziwaczny, osobliwie wyglądający kościół będący w trakcie budowy. ... Nie widziałam żadnego anioła pomagającego w budowie, lecz wielką liczbę najdzikszych duchów taszczących ku sklepieniu przedmioty najprzeróżniejszego rodzaju, gdzie osoby o krótkich kościelnych okryciach odbierały je i umieszczały w różnych miejscach. Nic nie było przyniesione z góry; wszystko pochodziło z ziemi i mrocznych rejonów, a cała konstrukcja była dziełem błędnych duchów. ... Spostrzegłam, że wiele z narzędzi nowego kościoła, takich jak włócznie i strzały, miało zostać użyte przeciwko żywemu Kościołowi. ... W jaskini poniżej zakrystii jacyś ludzie wyrabiali chleb, ale nic z tego nie wychodziło. ... Wszystko w tym kościele należało do ziemi i do niej powracało; wszystko było martwe, wszystko było dziełem ludzkich umiejętności, był to kościół najnowszego formatu, kościół będący dziełem ludzkiej pomysłowości, jakby nowy innowierczy kościół w Rzymie"
5 miesięcy temu / Bol3k
 
paczamama jest już gdzie jej miejsce..na dnie Tybru!
5 miesięcy temu / absmak
 
Figurka ?pachamamy???? Powinno być napisane: pogański bożek
5 miesięcy temu / tyle w temacie
 
Ohyda spustoszenia na Świętym miejscu.
5 miesięcy temu / szkielet
 
Marana tha!
5 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Kara Boża nie ominie tego, kto pogańskie bożki wprowadza do katolickiego kościoła i oddaje im cześć. Warto pamiętać o trzęsieniu ziemi w 1997 roku, w wyniku którego zniszczony został kościół św.Franciszka w Asyżu, w którym postawiono posążek buddy na ołtarzu w 1986 roku.
5 miesięcy temu / tradycja
 
To jest obrzydliwe i grzech przeciw I przykazaniu.
5 miesięcy temu / Adam
 
"Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome."
5 miesięcy temu / kwiatek77
 
Moje przesłanie dla Tego, który na to zezwolił: Anthema sit!
5 miesięcy temu / Jan
 
Aniol wziął Apostoła Jana na pustynię. W Rzymie nie ma pustyni. A te ludy, które Jan zobaczył to byli pielgrzymi w Mekce, biegajacy 7 razy dookoła kamienia. Muzułmanie modlą się tylko w kierunku kamienia. Mekka leży na 7 górach. W oryginale greckim jest góra, nie wzgórze.
5 miesięcy temu / Second
 
Apokalipsa odnosi się do Jerozolimy. Mekka to Nierzadnica, która "rozpija winem narody ziemi". Bestia to konfederacja 10 islamskich krajów, które napadna na Jerozolime. "Obraz Bestii ma przemowic", muzułmanie wierzą, że kamień w Kabie ma przemówić.
5 miesięcy temu / Second
 
Czy można sobie wyobrazić bardziej wyrazisty akt apostazji?!
5 miesięcy temu / Karol
 
Jaki komentarz? Delikatnie mówiąc jest to conajmniej niestosowne. Mówiąc dobitnie granda i skandal! Ewidentnie złamane 1 Przykazanie i to w Kościele pod okiem Najwyższych władz.
5 miesięcy temu / Michu.
 
Ohyda supstoszenia? /Mt 24, 15/
5 miesięcy temu / ks. Krzysztof
 
Nie utonęła...
5 miesięcy temu / Ki czort
 
Wstyd.
5 miesięcy temu / alo
 
Ohyda spustoszenia w czystej postaci. Zwrócę się do biskupa miejsca, oraz do mojego biskupa i proboszcza o nabożeństwa ekspiacyjne.
5 miesięcy temu / M.Migas
 
Zbudowali sobie nowy poganski ołtarz na posadzce, czyli zdesakralizowali Dom Boga, tak najwyraźniej wygląda apokaliptyczna ohyda spustoszenia
5 miesięcy temu / Olo
 
Czy to jest "ohyda spustoszenia" ?! Ta o której mowa jest w Biblii ?
5 miesięcy temu / xyz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.