DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Figurka „pachamamy” czczona w jednym z kościołów w Rzymie. Otoczono ją świecami

Figurka „pachamamy” czczona w jednym z kościołów w Rzymie. Otoczono ją świecami
Fot. Twitter @dianemontagna

W kościele Santa Maria w Traspontina w Rzymie miało miejsce zaskakujące zdarzenie. W sobotę po południu ustawiono w nim figurkę amazońskiej „pachamamy”, którą otoczono świecami. Najbardziej jednak zaskakuje, że oddawano jej „cześć”, będąc tyłem do Najświętszego Sakramentu.

 

Jak informuje Diane Montagna, rzymski korespondent portalu LifeSiteNews.com, do szokującego zdarzenia doszło w kościele Santa Maria in Traspontina. Podczas popołudniowej modlitwy kończącej obrady Synodu Amazońskiego, zaaranżowano spotkanie modlitewne. W jego centrum znalazła się amazońska figurka „pachamamy” tzn. inkaskiej bogini ziemi, która ma zapewniać żyzność pól i płodność, a także dbać o dobre żniwa.

 

„26 października, ostatniego dnia Synodu Amazońskiego, „Pachamama” została otoczona świecami pośrodku kościoła Traspontina w pobliżu Watykanu” – pisze Diane Montagna.  

 

Najbardziej szokujące w całym zdarzeniu jednak jest to, że podczas „modlitwy”, krzesła w kościele były tak odwrócone, że część wiernych siedziała tyłem do Najświętszego Sakramentu. Figurka „pachamamy” była otoczona świecami. Wokół niej ułożono również zdjęcia różnych osób. Diane Montagna informuje, że to „męczennicy” ziemi i sprawiedliwości społecznej.

 

Warto dodać, że wbrew pojawiającym się doniesieniom, figurki "pachamamy" nie były obecne podczas Mszy świętej, sprawowanej przez papieża na zakończenie Synodu Amazońskiego. Także te i inne "artefakty" nawiązujące symboliką do Amazonii, zniknęły z rzymskich kościołów wraz z zakończeniem obrad synodu.

 

 

Źródło: Twitter

WMa


DATA: 2019-10-28 07:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Indianie przynieśli pod stopy Chrystusa swoje bożki, czyli symbolicznie poddali je pod Jego panowanie. To co było dla nich cenne. Czy my położylibyśmy teraz tam swoje bożki? 10 parę butów, najnowszy ajfon, nowe meble z Ikei, która degraduje środowisko i w dodatku sponsoruje ideologię LGBT? Zadajcie sobie ludzie trochę trudu i posłuchajcie u źródła zamiast ekscytować się. Czy Pan Jezus dobrze czuje się dziś wśród nas? Czy nie miaby ochoty uciec do Amazonii? Czy tamci ludzie nie będą nas uczyć przetrwać na nowej oczyszczonej ziemii. Zdobyć pożywienie, zapolować? I kto jest godny politowania, gdy my wszyscy mamy udział w systemie bestii? Oj żeby nie okazało się że wylejemy dziecko z kąpielą
10 miesięcy temu / Gosia
 
Dzieje Apostolskie 17:23
10 miesięcy temu / Św. Paweł
 
do Daro proszę się nie obnosić ze swoją niewiedzą lub złośliwością. W większości gotyckich kościołów - katedry, Najświętszy Sakrament był przechowywany w bocznej kaplicy, a nie w prezbiterium
10 miesięcy temu / alojz
 
A w Kościele w Polsce centralne miejsce na posoborowym stole zajmuje mikrofon. I nie ważne czy Novus Ordo Missae jest sprawowana w bazylice, kaplicy bocznej czy kaplicy o wymiarach 4 na 5 m, to mikrofon jest podstawą. Nie ma krzyża na stole, często nie ma TABERNAKULUM nawet bo jest wyrzucone w kąt jak np. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach, w Archikatedrze CHRYSTUSA KRÓLA w Katowicach czy w Bazylice Opatrzności Bożej w Warszawie i w wielu jeszcze miejscach w Polsce, ale mikrofon jest podstawą. I kapłan tyłem do BOGA. Czy to nie są profanacje i bluźnierstwa na porządku dziennym w Polsce.?? Może zróbmy pożądki w naszym ogrodzie najpierw a później wytykajmy błędy innym.
10 miesięcy temu / Daro
 
"RZYM STRACI WIARĘ"
10 miesięcy temu / Z La Salette
 
a jak mieli stać , przodem ??? ....
10 miesięcy temu / ludzie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.