DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Feministki i akcja T4. Jak lewica nawiązuje do dziedzictwa niemieckich nazistów

Feministki i akcja T4. Jak lewica nawiązuje do dziedzictwa niemieckich nazistów
Martin Hudacek, "Dziecko, które się nie narodziło", Fot. Facebook

Zdjęcia chorych i zdeformowanych dzieci jako argument za aborcją. I tak lewica postanowiła nawiązać do słynnej akcji T4 przeprowadzanej w krajach podbitych przez nazistowskie Niemcy. W ramach tej akcji zabijano ułomnych i niepełnosprawnych, z tą tylko różnicą, że nie przed narodzeniem, ale już po – tak Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina komentuje niedzielną akcję feministek, które postanowiły odegrać się na polskich biskupach za poparcie dla zakazu tak zwanej aborcji eugenicznej.

 

Autor komentarza zauważa, iż radykalizacja metod obranych przez zwolenniczki prawa do zabijania wynika z niedawnych niepowodzeń: sejmowej klęski projektu pod przewrotną nazwą „Ratujmy Kobiety”, a także sondażowej mizerii, środowiskowych sporów, słabnącej frekwencji czarnych marszów. Stąd pomysł manifestacji przed siedzibami dziesięciu biskupich kurii.

 

„Co kryło się za wyborem takiego, a nie innego dnia tygodnia? Pewnie bliżej nieokreślone antyklerykalne fobie, w myśl których właśnie w niedziele kurie pracują pełną parą nad ciemiężeniem biednych feministek. I całkowite oderwanie od realiów kościelnych – niewiedza o tym, czym jest kuria oraz jak i kiedy działa” – pisze Krzysztof Kasprzak.

 

„W ramach akcji nazwanej przewrotnie „Słowo na niedzielę” w mediach społecznościowych zaczęto powielać zdjęcia chorych i zdeformowanych dzieci jako argument za aborcją. I tak lewica postanowiła nawiązać do słynnej akcji T4 przeprowadzanej w krajach podbitych przez nazistowskie Niemcy. W ramach tej akcji zabijano ułomnych i niepełnosprawnych, z tą tylko różnicą, że nie przed narodzeniem, ale już po. Obecne protesty feministek to także kolejny przykład pogardy wobec dzieci, które miały w życiu mniej szczęścia i cierpią z powodu różnych chorób” – komentuje obrońca życia.

 

„Organizatorom manifestacji prawie udało się wcelować z datą, biorąc pod uwagę, że w dniach 13-15 marca 1940 r. w ramach Akcji T4 Niemcy zamordowali 500 pacjentów szpitala psychiatrycznego im. J. Babińskiego w Kochanówce pod Łodzią. Jak widać, 80 lat po tych wydarzeniach nazistowskie idee wracają na sztandarach wznoszonych przez ruch aborcyjny” – czytamy w tekście.

 

 

Źródło: zycieirodzina.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-03-18 20:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w Polsce w czasach "pokoju" zamordowano miliony dzieci nienarodzonych. Decyzję podjęli matka, ojciec często pod presją bliskich. Wokół nas żyją mordercy oraz ci, którzy do morderstwa podżegali, i ci którzy w nim uczestniczyli. Jest ich bardzo wielu. Trzeba modlić się o ich nawrócenie, o miłość rodziców do własnych dzieci, już tych najmniejszych.
3 miesiące temu / Michał
 
Ależ ludzie CHCĄ akcji T4. Lud naprawdę tego pożąda. Tak jak kiedyś w Niemczech. Ludu nie obchodzą takie niuanse jak to, czy się zabija czy też nie. Wśród ludu jest wielu potencjalnych morderców, którzy w sytuacji kryzysowej dopuściliby się tej zbrodni. Stąd takie poparcie.
3 miesiące temu / aaa
 
A udział w "demonstracjach"nie tak znowu licznych wzięli ci,którym urodzenie zdeformowanego czy niedorozwiniętego dziecka nie grozi.Chyba walczą o prawa dla swoich wnuczek.
4 miesiące temu / widziene
 
Tak. Ta rzezba jest na Slowacji. Jest to najpiekniejsza rzezba.
4 miesiące temu / Rico
 
Eskalacja zła jest normą. I tak w akcji T4 zaczęto w końcu i zabijać wprzódy NIEMIECKIE dzieci moczące się, z odstającymi uszami i uciekające ze szkoły..... Eksterminacja chorych psychicznie w III Rzeszy s.235
4 miesiące temu / mj
 
Ta rzeźba na zdjeciu jest piękna. Czy ktoś wie jak sie nazywa i kto ja stworzył ? Od redakcji: http://martinhudacek.sk/gallery.html
4 miesiące temu / marcin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.