DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

„Fałszywe umizgi”. Marsz Niepodległości ostrzega przed głosowaniem na Rafała Trzaskowskiego

„Fałszywe umizgi”. Marsz Niepodległości ostrzega przed głosowaniem na Rafała Trzaskowskiego
Rafał Trzaskowski. Fotograf: Andrzej Hulimka/Archiwum: Forum

Liderzy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zabrali głos w sprawie II tury wyborów prezydenckich. Podczas konferencji prasowej przed siedzibą Platformy Obywatelskiej Robert Bąkiewicz, Tomasz Kalinowski oraz Damian Kita m.in. przypomnieli słowa Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego wypowiadane w przeszłości pod adresem narodowców i organizowanej przez nich największej patriotycznej manifestacji w Polsce oraz wydarzenia z czasów rządów PO-PSL. Na razie nie ma jednak mowy o oficjalnym poparciu Andrzeja Dudy przez organizatorów Marszu Niepodległości, a jeśli urzędujący prezydent chciałby przed 12 lipca uzyskać takie wsparcie, to na poważnie musiałby zająć się kwestią ochroną życia oraz ustawy 447. Obecnie jest traktowany jako „mniejsze zło”, którego poparcie stanowi przymus – uważają narodowcy ze Stowarzyszenia MN.


Po I turze wyborów prezydenckich lider PO Borys Budka – w ramach przekonywania prawicowych wyborców do kandydatury Rafała Trzaskowskiego – w dość kokieteryjny sposób wypowiedział się o Marszu Niepodległości. Polityk lewicowo-liberalnej formacji na antenie Polsat News mówił, że tylko niektórzy uczestnicy największej patriotycznej manifestacji w Polsce zachowywali się w przyszłości w sposób naganny, co rzutowało na wizerunek całego wydarzenia. Tymczasem – jak przypomniał na środowej konferencji prasowej wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski – 11 listopada roku 2018 Borys Budka napisał na Twitterze: „trzeba być skończonym idiotą, by 100 lat niepodległości świętować pod sztandarami zdelegalizowanej przed wojną organizacji wspólnie z nacjonalistami z innych krajów, i jeszcze nazywać ich przyjaciółmi”. Wtedy obecny lider PO miejsca na niuanse nie znalazł.


Mamy apel do naszych sympatyków, do patriotów w całej Polsce – nie dajcie się nabrać na te fałszywe umizgi. Przypominamy jak w latach 2010-2015 policja nas gazowała, pałowała, przywożono „Antifiarzy”, terrorystów z Niemiec, po to, żeby nas bić – powiedział z kolei prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.


Kalinowski zauważył natomiast, że kilka lat temu Trzaskowski popierał decyzję ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazaniu MN, zaś w roku 2018 w kontekście Marszu Niepodległości powiedział: „nie dla faszyzmu w Warszawie”. Dziś owi rzekomi „faszyści” to dla polityków PO patrioci, o których sympatię zabiegają liderzy lewicowo-liberalnej formacji.


To jednak nie koniec, gdyż niedawno media obiegły doniesienia o finansowaniu przez stołeczny ratusz szkoleń „z taktyki miejskiej” dla tzw. „organizacji antyfaszystowskich”.


Co znaczy termin „taktyka miejska” wszyscy mieliśmy okazję i nieprzyjemność przekonać się w 2011 roku, kiedy liberalne media, swoją drogą wspierające dzisiaj kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, zapraszały zaprawione w burdach ulicznych organizacje Antify z Niemiec, by ramię w ramię z polską Antifą, dzierżąc pałki i kastety, jak wykazała policja, biły, napastowały uczestników Marszu Niepodległości, także kombatantów – powiedział Damian Kita, rzecznik Marszu Niepodległości.


Robert Bąkiewicz pytany o różnice między Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą zauważył, że kandydat PO nie raz wspominał o delegalizacji Marszu Niepodległości, zaś urzędujący prezydent nie przejawiał chęci zakazania patriotycznej manifestacji. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości dodał ponadto, że 12 lipca nie można głosować na polityków niezwiązanych ze środowiskiem patriotycznym, zaś za taką osobę uznaje on Rafała Trzaskowskiego. Bąkiewicz przypomniał także, że kandydat Platformy Obywatelskiej „umizgiwał się do środowisk politycznych w Niemczech, wielokrotnie bardziej cenił Brukselę niż Warszawę, to jego środowisko donosiło na Polskę w Brukseli, w Unii Europejskiej. Na takich ludzi, na takiego prezydenta po prostu Polska nie może sobie pozwolić” – ocenił.


Ostrzeganie przed potencjalnym zwycięstwem Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jednak bezwarunkowego poparcia narodowców dla Andrzeja Dudy. Robert Bąkiewicz obecnego prezydenta uznał za „mniejsze zło”, zaś oddanie głosu na polityka PiS-u nazwał „przymusem”. Gdyby prezydent Duda chciał uzyskać oficjalne poparcie Marszu Niepodległości, jego środowisko polityczne powinno na poważnie zająć się tematem ochrony życia oraz ochrony Polski przed bezzasadnymi roszczeniami majątkowymi. Bąkiewicz wskazał ponadto na problem obowiązywania w naszym kraju genderowej Deklaracji stambulskiego oraz konieczność ochrony dzieci przed lewicowymi organizacjami wchodzącymi do szkół.

 


Źródło: YouTube / medianarodowe.com / wpolityce.pl
MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-01 22:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W takiej sytuacji jątrzyć? Kto ma wiarę w sercu wie, że musi głosować i wie jak głosować. Pozdrawiam.
1 miesiąc temu / Robcik
 
Ja zamierzam pójść na wybory i postawić x przy nazwiskach obu kandydatów. Taki głos "nieważny" naprawdę jest ważny, bo psuje statystykę POPISowi. Liczy się jako głos oddany, bo podpisano odbiór karty i wrzucono ją do urny ale nie umożliwia zwycięstwa żadnemu kandydatowi. Idźmy na wybory i policzmy się, ilu nas jest rzeczywistych przeciwników POPISowskiej szajki.
1 miesiąc temu / Kas
 
Wystarczy odwdzięczyć się za uratowanie ostatnio Marszu Niepodległości szczególnie że opozycja nie przeprosiła i sprawa załatwiona. Ostatnie wydarzenia w Warszawie wołają o powrót wlodarza a nie odwrotnie. Czy jako zwierzchnik Sił Zbrojnych będzie nawiązywał do relacji swojego pryncypala?. Cały ten gabinet cieni ma pewnie swoje kontrpropozycje na wszystko od telewizji CnnTvn po...
1 miesiąc temu / swr
 
II tura to wybór między dwoma lewakami:jeden z nich się z lewactwem kryje,a drugi nie.
1 miesiąc temu / marek
 
bąkiewicz idzie drogą andruszkiewicza, kowalskiego, żymkowskiego itp.
1 miesiąc temu / PiSPO jedno zł
 
To krok w dobrą stronę. Dzięki za rozsądek narodowców.
1 miesiąc temu / raf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.