DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Facebook blokował stronę Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Facebook blokował stronę Archidiecezji Gnieźnieńskiej
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Facebook przez ostatnie dni blokował stronę Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w ten sposób, iż nie mogła w tym czasie umieścić tam żadnych treści. Facebook poinformował Kurię, iż prezentowane przez nią treści „nie spełniają standardów społecznościowych Facebook”. Dopiero po odwołaniu się od tej „cenzorskiej” decyzji za pośrednictwem ministerstwa cyfryzacji, odblokowano stronę.  

 

Informatycy pracujący w gnieźnieńskiej Kurii starali się na wszystkie sposoby, aby w ostatnich dniach zamieścić aktualne informacje, dotyczące wydarzeń religijnych, na kurialnej stronie na Facebooku. Jednak za każdym razem otrzymywali jedynie od administratora serwisu informację o treści: „Posty które próbujecie zamieścić nie mogą być opublikowane na Facebook ponieważ nie spełniają standardów społecznościowych”.

 

Łukasz Masztalerz, specjalista w dziedzinie prawa obowiązującego w przestrzeni cyfrowej zauważa, że Facebook próbuje tworzyć własne prawo. – Facebook tak naprawdę jest korporacją, która poprzez swoje wewnętrzne regulaminy można powiedzieć - tworzy prawo. Poprzez budowanie swoich standardów w taki, a nie inny sposób, powoduje, że ogranicza nam prawa jednostki, prawa każdego obywatela i w obecnej sytuacji, państwa są bezsilne – powiedział w rozmowie z Radiem Poznań.

 

To nie pierwszy przypadek, kiedy Facebook blokuje treści, które zdaniem szefostwa tej firmy nie są zgodne ze „standardami Facebook”. Dlatego ministerstwo cyfryzacji w roku 2019 powołało do życia specjalną komórkę, która zajmuje się przypadkami takiej swoistej cenzury i kontaktem w tej sprawie z Facebook. Poszkodowani mogą tam zgłosić, przypadki blokowania treści.  Właśnie dopiero po odwołaniu się od tej „cenzorskiej” decyzji za pośrednictwem ministerstwa cyfryzacji, odblokowano stronę Archidiecezji Gnieźnieńskiej.  

 

Przypomnijmy, iż do największej „blokady” katolickich stron i profili Facebook doszło w lipcu roku 2017, kiedy to administratorzy tych stron, w różnych częściach świata, zaalarmowali, że Facebook zablokował zamieszczone przez nich treści. Nie były one dostępne przez trzy dni. Jak się okazuje zablokowane zostały profile  i strony Facebook tych katolickich stron, które mają najwięcej „polubień” od 200 tysięcy do nawet 6 milionów. Facebook w specjalnym oświadczeniu tłumaczy się, że przerwa była spowodowana „awarią systemu”. Dziwne jednak, że ta awaria dosięgła tylko strony katolickich serwisów i zawsze to tłumaczenie jest takie samo „awaria systemu”.

 

Podobna „awaria” dosięgła w ostatnich dniach stronę Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Źródło: radiopoznan.fm

AB

Czytaj także:
DATA: 2020-05-29 11:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zablokować w Polsce facebooka na 30 dni to się szybko nauczą szacunku jak dostaną po kieszeni.
2 miesiące temu / gzk
 
Od samego początku FB powiedziałem NIE !!! I z kazdym dniem przekonuję się że miałem rację. Naprawdę FB jesta taki niezbędny ? Nie rozumiem tego...
2 miesiące temu / janek
 
Chluby to skamlenie Archidiecezji nie przynosi- czy bez fejkzbuka nie można dotrzeć do ludzi???
2 miesiące temu / Horror
 
Nieprzychylność facebooka wobec chrześcijaństwa i prawicy chyba nie jest jakąś wielką tajemnicą. Dziwię się że Archidiecezja swój kontakt w internecie opiera na FB, to tak jakby zamawiać druk Biblii w drukarni u Lucyfera i dziwić się że współpraca nie wychodzi . Po prostu należy bojkotować facebooka , Archidiecezję chyba stać na własną stronę internetową
2 miesiące temu / Kolo
 
Facebook to korporacja zła, więc co tu się dziwić
2 miesiące temu / Jezus
 
Skandal.
2 miesiące temu / jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.