DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Ewangelicy w Niemczech wprowadzili homomałżeństwa. Powód? Bo tak każe państwo

Ewangelicy w Niemczech wprowadzili homomałżeństwa. Powód? Bo tak każe państwo
fot. pixabay.com

Największa niemiecka wspólnota luterańska wprowadziła „małżeństwa” homoseksualne. Szokuje użyta argumentacja, według której skoro państwo niemieckie uważa takie związki za legalne, to… nie ma żadnych przeszkód teologicznych (sic), by uznać je także w landowym „kościele”.

 

Jednopłciowe „małżeństwa” kościelne wprowadził Ewangelicko-luterański „Kościół landowy Hanoweru. To największa ewangelicka wspólnota w całych Niemczech, stąd rzecz ma szczególnie istotny wymiar. Decyzja w tej sprawie zapadła jednogłośnie na synodzie, który odbył się w środowy wieczór. W efekcie wydano stosowne wytyczne dla wszystkich pastorów wspólnoty. Jak uznali obradujący, po wprowadzeniu przez państwo niemieckie „małżeństw” homoseksualnych nie ma już żadnego teologicznego powodu, który uzasadniałby rozróżnianie między parami „mieszanymi płciowo” a jednopłciowymi. Próżno szukać lepszej ilustracji na potwierdzenie tezy Feliksa Konecznego o sile niemieckiego bizantynizmu.

 

W większości spośród 20 landowych wspólnot w  „Kościele” Ewangelickim Niemiec udziela się już od kilku lat takich błogosławieństw; w Hanowerze wprowadzono je już w 2014 roku. W ośmiu „kościołach” landowych uznaje się też homoseksualne „małżeństwa”. Grzeszne związki całkowicie odrzucają tylko dwie wspólnoty. W roku 2010 Ewangelicki „Kościół” jako całość pozwolił też swoim pastorom i pastorkom na wspólne zamieszkiwanie na plebanii z partnerem tej samej płci.

 

Decyzja ewangelików ma znaczenie także dla Kościoła katolickiego. Wśród niemieckich biskupów i wiernych trwa debata nad ewentualnością błogosławienia par homoseksualnych. Wprowadzenie takiej skandalicznej praktyki popiera wiceprzewodniczący episkopatu bp Franz-Josef Bode z Osnabrück; aprobatywnie o tym pomyśle wypowiedział się też sam przewodniczący, kard. Reinhard Marx. Za błogosławieniem grzesznych związków optuje też największa organizacja świeckich, Centralny Komitet Niemieckich Katolików.

 

Źródła: Katholisch.de, pch24.pl

Pach


DATA: 2019-05-17 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ewangelicy w Niemczech nie dziwią, skoro katoliccy biskupi mają tam takie zakusy. Czy duchowni niemieccy nie widzieli np. homo parad? Totalna rozpusta i propaganda gejostwa. Niedługo Niemcy zaczną pochwalać inne odmienności trans gender itd.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
W czyje imię są błogosławieni ci pederaści, bo nie w Imię Jezusa Chrystusa. List do Rzymian 1,25-27:25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 1 list do Koryntian 6,9 9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,
ponad 1 rok temu / Maria
 
No to jak to będzie z uznawaniem "małżeństw" luterańskich przez Kościół Katolicki? Wszak związek homoseksualny nie jest tzw. "małżeńśtwem naturalnym".
ponad 1 rok temu / aaa
 
To tak jakby reformacja ponownie się rozwijala w Niemczech i niechybnie wybiegala także poza granice. Katolicyzm słabnie niestety przez celowe działania lub nie tych którzy kierują całym kosciolem. Przez masonerie kościół musi topniec.
ponad 1 rok temu / rr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.