DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Eurostat: najwięcej dzieci rodzi się we Francji i Szwecji. Najmniej na południu Europy

Eurostat: najwięcej dzieci rodzi się we Francji i Szwecji. Najmniej na południu Europy
źródło: pixabay.com

Francja i Szwecja mają najwyższy współczynnik dzietności w Europie, chociaż liczba urodzeń w całej UE jest dużo mniejsza niż potrzeba do naturalnego uzupełnienia populacji – podał w środę Eurostat. Polska wraz z innymi krajami południowoeuropejskimi jest w samym ogonie UE.

 

Najmniej dzieci rodzi się w Hiszpanii i we Włoszech. Kraje Europy Południowej - podkreśla Eurostat - najbardziej ucierpiały z powodu problemów gospodarczych ostatnich lat.

 

W całej Unii Europejskiej urodziło się 5 mln 148 dzieci w 2016 r., ostatnim roku, dla którego dostępne były dane w porównaniu do 5 mln 103 dzieci w 2015 r. Ogółem łączny współczynnik dzietności wyniósł 1,60 urodzeń na kobietę, znacznie poniżej 2,1 żywych urodzeń na kobietę, które gwarantują zastępowalność pokoleń w krajach rozwiniętych.

 

Wysoki współczynnik dzietności odnotowała Francja (1,92 urodzeń na kobietę), następnie Szwecja (1,85), Irlandia (1,81), Dania i Wielka Brytania (oba kraje po 1,79).

 

Najmniej dzieci urodziło się w Hiszpanii i Włoszech (jedynie 1,34 urodzeń na kobietę), a następnie w Portugalii (1,36), na Cyprze i Malcie (1,37), w Grecji (1,38) i w Polsce (1,39). W Niemczech w 2016 r., gdzie współczynnik dzietności wyniósł 1,59 urodzeń na kobietę, zanotowano rekordową liczbę dzieci od kilku lat – 792 tys.131. Wzrost urodzeń odnotowano pośród kobiet spoza Niemiec.

 

Federalny Urząd Statystyczny Destatis, który opublikował dane powiedział, że podczas gdy niemieckie kobiety miały o 3 procent więcej dzieci, nie-niemieckie urodzenia wzrosły o 25 procent.

Statystycznie średnio kobiety w UE miały pierwsze dziecko w wieku 29 lat. W Bułgarii matki rodziły pierwsze dzieci w wieku 26 lat, a we Włoszech na pierwsze dziecko decydowano się dopiero w wieku 31 lat - stwierdził Eurostat.

 

Największy odsetek urodzeń wśród nastoletnich matek miał miejsce w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Z kolei Finlandia szczyci się największą liczbą dużych rodzin. Co dziesiąta matka miała czworo lub więcej dzieci.

 

Od 2012 r. Europejki rodzą wyraźnie mniej dzieci – około 5 mln. Ten poziom stale się utrzymuje. Eurostat podkreślił, że co roku współczynnik dzietności powinien wynosić 2.1 dziecka na kobietę, by utrzymać stałą wielkość populacji w przypadku braku migracji.

 

 

Źródło: thelocal.se

AS

WMa

 


DATA: 2018-03-29 17:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakieś ca. trzy lata temu podano, że we Francji rodzi siętyle samo dzieci białych i kolorowych. Tego ile procent jest kolorowych już nie podano.
ponad 2 lata temu / chris
 
Te dane o Francji i Szwecji dotyczą dzieci muzułmańskich
ponad 2 lata temu / Baranek
 
a więc promocja przyjmowania imigrantów może się tylko nasilić...i być jeszcze bardziej nachalna niż teraz...ciekawe, że nikt nie łączy niskiej dzietności z równie nachalnym promowanie mordowania nienarodzonych dzieci oraz równoczesny prawnym zakazem krytyki tego procederu (w niektórych krajach nie wolno już nawet pokazywać dzieci z zespołem Downa)?
ponad 2 lata temu / pytanie
 
Bzdura, muzułmańscy imigranci nie korzystają z "nieograniczonego dostępu do aborcji". Dlatego to oni podwyższają statystyki dzietności. A ci degeneraci którzy "planują rodzinę" przez mordowanie własnych dzieci, niedługo całkiem wyginą - albo naturalnie przez brak potomstwa, albo wyrżnięci jako niewierni przez młode muzułmańskie pokolenie.
ponad 2 lata temu / do Ja
 
Socjalizm to stan umysłu. Jak skończą się pieniądze to trzeba będzie szukać jakichś niewolników... Szwecja ginie. W Jej miejscu wyrasta coś co tylko geografię będzie miało podobną.
ponad 2 lata temu / Kazio
 
Szwedki tak rodzą, że aż beżowo na ulicach.
ponad 2 lata temu / Kasia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.