DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Eurokraci szkalują Polskę! Opierają się na kłamstwie o rzekomych „strefach wolnych od LGBT”

Eurokraci szkalują Polskę! Opierają się na kłamstwie o rzekomych „strefach wolnych od LGBT”
Instalacja na temat rzekomych stref wolnych od LGBT, która stała się źródłem antypolskiego fake newsa. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Radio Maryja / YouTube

Europarlamentarna komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych debatowała na temat… praw homoseksualnego ruchu politycznego w Polsce i na Węgrzech. Lewica – czyli w zasadzie wszyscy – krytykowali władze w Warszawie i Budapeszcie.

 

Znana, acz niekoniecznie uwielbiana w Polsce, unijna komisarz do spraw równości Helena Dalli odnotowała fakt przyjęcia przez KE strategii w sprawie LGBTI. Tymczasem – jak stwierdziła – niektóre polskie samorządy tworzą „strefy wolne od LGBT”. W ten sposób unijna komisarz powieliła fake news’a dotyczącego gminnych uchwał w sprawie dbania o prawa rodziny i postanowiła walczyć z chochołem – przekonywała bowiem, że owe regiony nie zapewniają zgodności z bliskimi jej „wartościami”. Dali zauważyła także chęć niektórych polskich środowisk do zakazania promowania anormalnych zachowań seksualnych i zapowiedziała monitorowanie sytuacji na Węgrzech i w Polsce.

 

W trakcie debaty zabrał także wybrany z Polski deputowany udającej chadecję lewicowej Europejskiej Partii Ludowej Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska). Polityk ubolewał nad faktem debaty na temat łamania podstawowych praw w Polsce. Jednocześnie były minister cyfryzacji twierdził, że rząd Rzeczypospolitej Polskiej nie reprezentuje wszystkich Polaków, gdyż jest… rządem PiS-u i nie ma mandatu do walki z zasadami demokratycznymi. Twierdził także, że ludzie w naszym kraju są szykanowani m.in. z powodu homoseksualizmu.

 

Oczywiście w debacie nie mogło zabraknąć głosu lewicowców, którzy – inaczej niż chadecy – nie wstydzi się swojej lewicowości. Szwedzka polityk kurdyjskiego pochodzenia Evin Incir (Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów) przekonywała, że otrzymuje sygnały o złej sytuacji „mniejszości seksualnych” w Polsce i na Węgrzech, a polityczne żądania ruchu LGBT nazwała prawami człowieka.

 

Natomiast Węgierka Anna Donáth (Odnówmy Europę, dawniej: Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy) przekonywała, że rząd jej kraju wykorzystuje ruch LGBT do działań politycznych, a ciosy w mniejszości uznała za coś fatalnego.

 

Z kolei szwedzka deputowana gambijskiego pochodzenia Alice Bah Kuhnke z Zielonych stwierdziła, że sytuacja w obydwu omawianych krajach się pogarsza, a rządy nie robią nic wobec rzekomego zagrożenia dla społeczności LGBT.

 

W debacie wybrzmiało także kilka zdań w obronie polskiego rządu. Głos odrębny od chóru lewicowej międzynarodówki wyraziła polska europoseł Beata Kempa (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy/Solidarna Polska). Jak zauważyła, w naszym kraju nie ma systemowych działań przeciwko homoseksualnemu ruchowi politycznemu, a rzekome „strefy wolne od LGBT” to efekt prowokacji, której autor staną przed sądem, gdzie przekonywał, że to działanie artystyczne. Eurokraci zaś – jak zauważyła Kempa – błędnie interpretują gminne uchwały w obronie rodziny: związku kobiety i mężczyzny.

 

Polityk Zjednoczonej Prawicy zarzuciła europosłowi Halickiemu kłamstwa. Jak zauważyła, ataki na społeczność LGBT nasilają się także na Zachodzie. Na poparcie swojej tezy przytoczyła dane. Fakt agresji wobec homoseksualistów potwierdziła także sama komisarz Dalli, jednak – jej zdaniem – tamte kraje walczą z dyskryminacją w sposób systemowy na podstawie prawa wewnętrznego. Dlatego też zaapelowała do Polski o przyjęcie strategii równościowej dla ruchu LGBT oraz jego kolejnych literek.

 

Źródło: wPolityce.pl

MWł

 


DATA: 2020-12-01 08:17
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedys bylo łatwiej. Król wziął wojska, najechał na kraj i bylo wiadomo kto rzadzi. Ryzyk fizyk. Teraz w demokracji tezeba sluchac obelg i nic nie mozna zrobic. Patrz policja.
1 miesiąc temu / Second
 
Szkalowanie prowadzone przez takich typów jest zaszczytem.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Hitler mówił to samo
1 miesiąc temu / @Kpt. Żbik
 
dlaczego nie można tego człowieka ścigać za działalność przeciwko Państwu Polskiemu? jest o działanie wyjątkowo bezczelne, oraz szkodliwe - nie idzie się z jakimś chłepkiem policzyć? Jak staruszek zjadł dwa cukierki to sądy wiedziały jak go przykładnie ukarać, a za coś takiego? Jak dla mnie to zdrada stanu. Pozbawić obywatelstwa, przepadek majątku i wydalić z kraju.
1 miesiąc temu / Woolfski
 
Jak się jest zniewolonym, to nie tak prosto się wyrwać. Trzeba byłoby poświęcić stanowiska na urzędach, władzę, pieniądze, rozwiązłość i tak dalej... Szkoda tylko, że trumny nie mają kieszeni i żadnej z tych rzeczy nie zabierze się na tamtą stronę. Warto się nad tym zastanowić.
1 miesiąc temu / Michał
 
Czy na nich nie ma paragrafu?
1 miesiąc temu / ztula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.