Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Prawy Prosty

Epidemia koronawirusa. Katolicyzm sentymentalny wywiesza białą flagę


Odtwórz w YouTube
 

No i mamy epidemię. Z jednej strony widzimy zamykanie kościołów, odwoływanie Mszy św. i nabożeństw. Z drugiej zaś słychać głosy o potrzebie wzmożenia modlitewnego i ufnego zwrócenia się ku Panu Bogu. „Katolicyzm sentymentalny” wywiesił białą flagę. W trosce o stan ciała dał sobie przerwę od Pana Boga, świętych Sakramentów... A co z kształtowaniem ducha? Z Sławomirem Skibą, wiceprezesem Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi rozmawia Łukasz Karpiel, gospodarz programu „Prawy Prosty”.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ z Rzymu: sytuacja wydaje się absurdalna, jeśli nie diabelsko absurdalna

– Rozumiem, że zagrożenie koronawirusem wymaga radykalnych działań. Jednak całkowity zakaz Mszy z ludem uważam za złe rozwiązanie. W poniedziałek wyszedłem rano na spacer. W barze kilkanaście osób. A w mieszczącym się w barze punkcie lotto 4 inne osoby. W tym samym czasie w pobliskiej bazylice nie można odprawić Mszy, na której byłoby 5-10 osób. Sytuacja wydaje się absurdalna, jeśli nie diabelsko absurdalna – mówi w rozmowie z portalem PCh24.pl ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ, wykładowca Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregorianum w Rzymie. 

 

Episkopat Włoch stchórzył jak pogańscy kapłani 2000 lat temu? Ks. Bortkiewicz dla PCh24.pl

Nie chcę nadużywać słów w ocenie decyzji włoskiego episkopatu o zamknięciu kościołów do 3 kwietnia. Nie chcę przypominać, że jest to okres Wielkiego Postu – okres renowacji duchowej katolików; okres, w którym udrażnianie dróg do Boga jest szczególnie istotne. Zamiast tego chciałbym jedynie wspomnieć o analizie prof. Rodneya Starka, socjologa z Baylor Univeristy, agnostyka.

 

Krystian Kratiuk: Episkopat Włoch zdezerterował i wycofał się z walki o zbawienie wiernych

Wydaje się to wszystko jakimś nierealnym snem i jakąś marą z koszmaru o wizji końca Kościoła. Na szczęście dotyczy to jak na razie Kościoła we Włoszech, ponieważ tam sytuacja z wirusem paniki wokół koronawirusa jest najpotężniejsza.

 

Paweł Lisicki dla PCh24.pl: decyzja o „zawieszeniu” we Włoszech Mszy Świętych to zdrada Chrystusa

Szczerze mówiąc najpierw długo wierzyłem, że informacja mówiąca o wstrzymaniu we Włoszech do 3 kwietnia Mszy Świętych oraz o nieudzielaniu sakramentów, łącznie z chrztem i eucharystią, jest zmyślona. Wyglądało to na głupi, antykatolicki żart. Przecież dla katolików sakramenty nie są nieznaczącymi symbolami, ale skutecznymi znakami łaski, dzięki nim przekazuje się zbawienie i życie wieczne. Zawiesić ich sprawowanie oznacza, że przez kilka najbliższych tygodni wierni będą pozbawieni tych łask! Naraża się ich na utratę zbawienia.

 


DATA: 2020-04-08 19:59:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Włosi moim zdaniem są laickim krajem. 20 lat temu mieszkałam tam trzy miesiące. Miałam przyjemność być na wigilii, zapytałam czy idą na Pasterkę i oczywiście nie udało mi się namówić na Mszę św. Byłam rozczarowana ich postawą.Wiele lat minęło od tej pory i nie sadzę,że oni praktykują. W kościele najwięcej ludzi jest polskiego pochodzenia. To jest smutne ponieważ mają bardzo blisko Watykan-Papieża itd...
3 miesiące temu / Maria
 
Decyzje o zakazie organizowania zgromadzeń religijnych podjęły władze Włoch, a nie hierarchia Kościoła Katolickiego, czy innych religii.
3 miesiące temu / Marianek
 
To nie kościół sentymentalny - tylko posoborowy judo - protestancko -masoński na usługach lucyfera .Prawdziwy KK-cki pozostał w Tradycji a najgłębiej u Bractwa Św.Piusa X-go .
3 miesiące temu / andrzej
 
@Figa, nie bój żaby...
3 miesiące temu / StrachliwyHaker
 
No tak niestety nie zyjemy w średniowieczu. Wtedy tłumy blagalyby Boga na kolanach o oddalenie zarazy. To były czasy wiary.
3 miesiące temu / Me
 
Szafarz zarażony
3 miesiące temu / Figa
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 144 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.