DZIŚ JEST:   02   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Świętych Aniołów Stróżów
Św. Tomasza z Herefordu, biskupa
 
 
 
 

Ekspert UW idzie w zaparte: jedynie szczepionka może nas uratować przed globalnymi skutkami epidemii

Ekspert UW idzie w zaparte: jedynie szczepionka może nas uratować przed globalnymi skutkami epidemii
źródło: pixabay.com

Według prof. Bolesława Samolińskiego z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pandemię koronawirusa uda się powstrzymać tylko przy pomocy odpowiednio wysokich nakładów finansowych oraz dzięki szczepionce. Dopóki ta nie powstanie, można jedynie podejmować działania, które zahamują rozszerzanie się wirusa.

 

Prof. Samoliński jest zdania, że na obecnym etapie epidemii nie można podejmować prób wytworzenia w społeczeństwie „zbiorowej odporności” na SARS-CoV-2, ponieważ wykazuje ją aktualnie „jedynie kilka procent populacji”. – Gdybyśmy czekali aż pozostałe dziewięćdziesiąt parę procent społeczeństwa ją nabędzie, w sposób naturalny przez zakażenie, zmarłyby dziesiątki milionów osób. Medycyna nie może dopuścić do takich dramatów – podkreśla.

 

Naukowiec uważa, że najwcześniej na wiosnę będzie gotowa szczepionka na Covid-19. Jest to spowodowane faktem, że tego typu specyfik „musi być skuteczny, ale i bezpieczny”. Dopiero, kiedy zostaną spełnione te dwa warunki będzie można w jego ocenie aplikować ją ludziom. Dodaje, że do czasu pojawienia się szczepionki „nie można dopuścić, żeby epidemia się rozszalała” i dlatego należy przestrzegać reżimu sanitarnego: utrzymywać dystans społeczny, nosić maseczki etc.

 

Prof. Samoliński przestrzega, że „druga fala zachorowań na koronawirusa może być bardziej groźna, na co wskazują doświadczenia spowodowane epidemią hiszpanki”. Dodaje, że drugi, jesienny rzut tej choroby przyniósł więcej ofiar śmiertelnych. – Największego wzrostu zachorowań należy spodziewać się w październiku i w listopadzie. Wrzesień wymieniany był dlatego, że brano pod uwagę zakażenia podczas wakacji, powrót do szkół, weselne imprezy – tłumaczy.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-15 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Używanie słowa ekspert jest poważnym nadużyciem. To jest prywatna opinia tego człowieka. Subiektywizm nie może być podstawą do głoszenia takich przekazów. Ten uczony nie przestawił konkretnej metodologi na podstawie, której sformułował takie poglądy.
15 dni temu / Krakusik
 
Pan prof. choc nie wiem kto takiemu dal tytul mowi ze medycyna nie moze doposcic do dziesiatkow milionow ofiar z powodu grypki zwanej potocznie COVID-19. Otoż jak w oficjalnych statystykach dziesiatki milionów umiera lub jest okaleczonych z powodu powikłań po szczepieniach to to już można dopościć? Dlaczego wtem medycyna dopuszcza dziesiątki zgonów dokonanych na ludziach poprzez leki? Czemu medycyna dopuszcza miliony zgonów na choroby spowodowane nie dotrzymaniem reżimu sanitarnego w szpitalach mycie rak, dokładne mycie sal, instrumentów zabiegowych po np operacji? Czemu medycyna poprzez sady lekarskie dopuszcza rażące błędy w sztuce lekarskiej powodującej okaleczenia i śmierć a piętnuje prawdziwych lekarzy którzy zadają trudne pytania odnosnie choćby COVID-19 takich sie ucisza poprzez próby odbierania im prawo wykonywania zawodu zeby potem powiedziec ze sie nie zna bo nie ma prawa wykonywania zawodu lekarza LUDZIE myślcie nie dajcie się zrobić w trąbe.
15 dni temu / vax_sceptic
 
Zawsze są ludzie w każdej branży, którzy powiedzą wszystko dla kasy,gorsi niż Mengele, bo ten się miał za naukowca. "Pandemia", która zabija ułamek promila ludzkości,a ludzi w namordniki zapędzono. Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o kasę, ktoś zarabia miliardy na maskach, środkach bakteriobójczych, respiratorach itd.
16 dni temu / finka
 
Jestem za tym żeby profesór jak najbardziej utrzymywał dystans społeczny i nosił maseczkę. A najlepiej 2. Lub 3. Z filtrem. Chętnie oddam mu także swoją porcję szczepionki.
16 dni temu / Babcia
 
Ojej druga fala będzie grożniejsza? A była pierwsza?
16 dni temu / bo nie wiem
 
Prawem jest ustawa, a nie rozporządzenie ministra. Rozporządzenie ma moc prawną w stanie wyjątkowym i tylko wydane przez prezydenta.
16 dni temu / Udostępnij
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.