DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Ekspert Ordo Iuris: mamy prawo mówić, że działania homoseksualne są grzechem

Ekspert Ordo Iuris: mamy prawo mówić, że działania homoseksualne są grzechem
PCh24 TV

Środowiska LGBT+ domagają się coraz większych praw w naszym kraju. Za tym idzie także roszczenie sobie prawa do cenzurowania opinii publicznej i zamykania ust katolikom. Jednak jako osoby wierzące mamy pełne prawo mówić, że działania homoseksualne są grzechem – ocenił dr Błażej Kmieciak, koordynator Centrum Bioetyki Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Jak przypomniał ekspert Ordo Iuris, nauczanie Chrystusa pokazuje nam z perspektywy moralnej, że to człowiek jest najwyższym dobrym. - Nie ma w wypowiedziach polskich duchownych wypowiedzi, twierdzeń, które by podważały godność osoby ludzkiej. To właśnie chrześcijaństwo, nauczanie Chrystusa pokazuje nam z perspektywy moralnej, że to człowiek jest najwyższym dobrem. Natomiast my, jako osoby wierzące, mamy pełne prawo mówić wprost, że pewne działania seksualne są grzechem. Tak jak grzechem jest zdrada małżeńska (…), tak samo my jako osoby wierzące mamy prawo powiedzieć, że działania homoseksualne są grzechem, dlatego że stanowią pewien element nieuporządkowania natury człowieka – podkreślił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

 

Bioetyk przypomniał, że na obecny spór należy patrzeć z perspektywy naszego Mistrza. Chrystus zaś zwracając się do jawnogrzesznicy rzekł: „nikt cię nie potępił i ja cię nie potępiam”, ale dodał: „idź i nie grzesz więcej”. - Bardzo jasno pokazał to, co było niemoralne, co było złe w jej postępowaniu. To nie było na zasadzie, że ja cię nie będę oceniał, nie będę analizował twojego postępowania – zaznaczył.

 

Dr Kmieciak zauważył też, że ideologia LGBT domaga się coraz większych praw również w naszym kraju. I przypomniał, że zwrot LGBT nie do końca jest trafny. – Sami członkowie podobnych ruchów i ideologii dodają do nich kolejne literki, bo sami do końca nie wiedzą, czego oczekują. Ale m.in. ten element jest charakterystyczną cechą tej ideologii, bo żeby była ideologia, musi być jakiś przekaz dotyczący jakichś informacji, uznawanych przez daną grupę np. celów i tutaj to mamy – zauważył.

 

Tak pojawił się postulat dotyczący adopcji dzieci przez pary jednopłciowe czy ataki na niewinność dzieci. Do tego prowadzony jest atak na ważne dla katolików symbole. – To jest ideologia, która podejmuje działania coraz bardziej agresywne, coraz bardziej bezpośrednie i myślę, że w swojej wymowie coraz bardziej realizujące taką znaną od lat technikę salami, gdzie najpierw szokujemy, najpierw sprawdzamy i testujemy, na ile możemy wprowadzić dane, nowe zjawisko do opinii publicznej i następnie powoli je wprowadzamy. Dokładnie tak było z homoseksualizmem, który został wykreślony z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Zaburzeń Psychicznych. W 2021 roku zniknie z tej klasyfikacji pojęcie transseksualizmu, który do tej pory w klasyfikacji ICD-10 istnieje – powiedział dr Kmieciak.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-08-06 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Konwencja Stambulska niestety niesie za sobą konsekwencje prawne. Kiedy zostanie wypowiedziana.?Konfederacja do dzieła!!
ponad 1 rok temu / Polonus
 
Powiedziałbym nawet, że to wręcz nasz OBOWIĄZEK jako Dzieci Bożych ''Słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie: z całą mądrością nauczajcie i napominajcie siebie, psalmami, hymnami, pieśniami pełnymi ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. A cokolwiek mówicie lub czynicie, wszystko niech będzie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.'' Kol 3, 16-17 Słowo Boże wyraźnie mówi, że homoseksualizm jest grzechem, a Słowo BOGA nie może być kłamstwem, Amen!
ponad 1 rok temu / J 3,16
 
Worek tzw."mowy nienawiści,homofobi,nietolerancji" staje się w internecie coraz bardziej pojemny.Niedopuszcza sie niektórych wypowiedzi może i ostrych ale nie wulgarnych i obrażliwych;niektóre tematy są komuś niewygodne!
ponad 1 rok temu / t
 
Popieram Was, Wasze działania i dziękuję za wszystko, co do tej pory zrobiliście dla dobra rodziny, dzieci, społeczeństwa.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Prawo do mówienia prawdy w tym również o LGBT pochodzi od Boga więc nikt nie może nam go odebrać!!!
ponad 1 rok temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.