DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Ekspert ONZ chce ścigać za „mowę nienawiści” wobec LGBT. Na celowniku duchowni

Ekspert ONZ chce ścigać za „mowę nienawiści” wobec LGBT. Na celowniku duchowni
Victor Madrigal-Borloz fot. YouTube / United Nations
#DYKTAT LGBT    #ONZ    #KOMISARZ    #EKSPERT    #RELIGIA

Specjalny ekspert ONZ odpowiedzialny za promowanie „praw” osób LGBT na całym świecie wezwał rządy do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko duchownym i osobom o określonych przekonaniach religijnych, które nie akceptują promocji ideologii społeczności LGBT.

 

W swoim najnowszym raporcie dla Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Victor Madrigal-Borloz napisał: „Państwa powinny podjąć zdecydowane działania, gdy władze religijne, przywódcy lub ich przedstawiciele naruszają prawa osób LGBT poprzez przemoc i dyskryminację, w tym mowę nienawiści”.

 

Pod koniec 2017 r. Rada Praw Człowieka ONZ wyznaczyła Madrigala-Borloza na „niezależnego eksperta” ONZ ds. ochrony przed przemocą i dyskryminacją ze względu na „orientację seksualną i tożsamość płciową” na okres trzech lat, począwszy od 1 stycznia 2018 r.

 

W tym charakterze, Madrigal-Borloz ocenia wdrażanie międzynarodowego prawa dotyczącego „praw” tzw. społeczności LGBT na świecie. Jego zadaniem jest „podnoszenie świadomości, prowadzenie dialogu ze wszystkimi odpowiednimi zainteresowanymi stronami oraz świadczenie usług doradczych, pomocy technicznej, budowanie zdolności w celu przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji osób ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową”.

 

Prawnik z Kostaryki jest związany z Harvard Law School's Human Rights Program. Wcześniej, do czerwca 2019 r. Madrigal-Borloz pełnił funkcję Sekretarza Generalnego Międzynarodowej Rady Rehabilitacji dla Ofiar Tortur (IRCT), globalnej sieci ponad 150 ośrodków rehabilitacyjnych. Był też członkiem podkomisji ONZ ds. zapobiegania torturom w latach 2013–2016, sprawozdawcą ds. represji i nadzorował projekt polityki dotyczącej tortur oraz złego traktowania „osób LGBTI”.

 

Wcześniej kierował pracami technicznymi nad licznymi sprawami w Międzyamerykańskiej Komisji Praw Człowieka, a także pracował w Duńskim Instytucie Praw Człowieka (Kopenhaga, Dania) i Międzyamerykańskim Trybunale Praw Człowieka (San José, Kostaryka).

 

Madrigal-Borloz jest członkiem-założycielem Kostarykańskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego (ACODI), członkiem-założycielem Międzynarodowego Centrum Zasobów Sprawiedliwości (IJRC) oraz członkiem-założycielem Synergia-IDH.

 

W swoim raporcie Madrigal-Borloz uznaje wszelkie wypowiedzi religijne lub polityczne, które nie popierają „praw” lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów za „podżeganie do przemocy.” Wzywa rządy do zdecydowanej reakcji.

 

„Istnieje wiele informacji na temat rozpowszechniania przez przedstawicieli kościołów i grup wyznaniowych wyrażeń stanowiących mowę nienawiści, i to podżeganie często prowadzi do działań naruszających inne prawa, w tym prawo do integralności osobistej” – napisał Madrigal-Borloz w swoim raporcie.

 

Dodał, że „podżeganie i rzeczywista przemoc jest możliwa lub prowadzona przez przywódców religijnych czy przedstawicieli różnych wyznań na wiele sposobów. W niektórych kontekstach, to religia służy jako wytłumaczenie nałożenia kar, które obejmują karę śmierci za homoseksualizm”.

Raport wskazuje na jeden przypadek tego, co charakteryzuje jako podżeganie religijne do przemocy wobec osób identyfikujących się jako LGBT. W 2013 r. W Tiblisi w Gruzji nie powiodła się homoseksualna parada po tym, jak prawosławny patriarcha poprosił władze o jej zablokowanie. Gdy rząd nie odwołał wydarzenia, tysiące protestujących wyszło na ulice.

 

Raport ONZ obwinia Kościół prawosławny za nawoływanie do konfrontacji, która miała miejsce podczas tego wydarzenia i doprowadziła do obrażeń u 17 osób, w tym trzech policjantów i dwóch dziennikarzy.

 

Raport Madrigala-Borloza lamentuje także nad „wyrażeniami kulturowymi”, „które mogą prowadzić do zwiększonego cierpienia psychicznego osób LGBT”. Wytknął, że jamajska „dancehall music” „często mówi o biciu i strzelaniu do gejów” i „wydaje się odgrywać rolę w promowaniu przemocy antygejowskiej”.

 

Ogólnym tematem raportu jest „włączenie społeczne” – tak chętnie używane słowo talizman we wszystkich programach oenzetowskich, promujących „zrównoważony rozwój”. Specjalny „ekspert” ONZ wzywa państwa do przyjęcia szeregu przepisów i polityki w celu zapobiegania dyskryminacji osób, które identyfikują się jako LGBT w różnych kontekstach, w tym w edukacji, opiece zdrowotnej, w ośrodkach dla uchodźców itp.

 

Raport na przykład zaleca włączenie do obozów dla uchodźców toalet i łazienek „neutralnych pod względem płci”. Zaleca przyjęcie „kompleksowej edukacji seksualnej”, która wzywa dzieci do nauki masturbacji i promuje homoseksualizm od najmłodszych lat. Raport wzywa również do prawnego uznania pseudomałżeństw osób tej samej płci w miejscu pracy itp. Wnosi wreszcie o zadośćuczynienie za „patologizację, kryminalizację lub inne stygmatyzujące procesy”.

 

Powołanie nowej komórki w ramach ONZ, na czele której stanął Madrigala-Borloza, trzy lata temu było wynikiem kontrowersyjnego głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. „Orientacja seksualna” i „tożsamość płciowa” nigdy nie były kategoriami chronionymi w prawie międzynarodowym. Ustanowienie mandatu specjalnego „eksperta” w tych kwestiach ma to formalnie umożliwić.

Mandat został odnowiony tego lata na kolejne trzy lata, pomimo kolejnego kontrowersyjnego głosowania.

 

W podsumowaniu raportu nt. społeczno-kulturalnego i ekonomicznego włączenia, „ekspert” ds. ochrony przed przemocą i dyskryminacją ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową” stwierdza, że ​​„włączenie jest kluczem do umożliwienia ludziom życia w wolności od przemocy i dyskryminacji, aby przerwać cykl wykluczenia”.

 

Wyjątkową rolę w tym zakresie mają do odegrania rządzący. Madrigala-Borloza wzywa rządy państw do: przeglądu i reformy prawa, przyjęcia ustawodawstwa ustanawiającego środki antydyskryminacyjne z wyraźnym ukierunkowaniem na osoby LGBT, wdrożenia polityki, uwzględniającej obawy sodomitów w zakresie zdrowia, edukacji, zatrudnienia, mieszkalnictwa, ograniczenia ubóstwa, zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i dostępu do wymiaru sprawiedliwości.

 

„Ekspert” chce, by zwiększyć udział osób LGBT w polityce, by miały one wpływ na wszystkie procesy decyzyjne. Chce wreszcie promocji dostępu do wymiaru sprawiedliwości i zwalczania bezkarności naruszeń praw człowieka, pielęgnowania partnerstwa z podmiotami niepaństwowymi, „uznania potrzeby promowania zmian społecznych i kulturowych oraz zaangażowania publicznego w kampanie uświadamiające i uwrażliwiające”, by w pozytywny sposób przedstawiać sodomitów, „transów” i inne tzw. mniejszości seksualne.

 

Co ciekawe, o ile dawniej środowiska homoseksualne zaprzeczały, że wśród nich są nadreprezentowane niektóre schorzenia, o tyle w raporcie „ekspert” podkreślił, że właśnie z powodu licznych schorzeń dotykających to środowisko (wyższy odsetek raka piersi i raka szyjki macicy, zakażenia wirusem HIV oraz problemy psychiczne takie, jak: lęk, depresja, samookaleczenie i samobójstwa) wymaga ono szczególnej opieki zdrowotnej.

 

Źródło: ohchr.org / c-fam.org

AS


DATA: 2019-10-01 13:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mamy obecnie to: "?Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia;" Dlaczego? Bo nie zrobiliśmy tego: "Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze". Pytanie jest następujące - kto nas mentalnie rozbroił? Kto przekonał nas że Eliasz "wytracając" czynił źle? Co do jasnej w takim razie robi Eliasz z Chrystusem w czasie przemienienia? Co to ma być? Kto nas wykastrował? Kto nas obezwładnił że nie bronimy się przed sodomitami których w Sodomie wyniszczył Bóg? Co to ma być?
7 miesięcy temu / Jot
 
Ten "ekspert" to po prostu lewak, a ONZ do likwidacji!
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Aha, czyli jak wy się z nami nie zgadzacie, to jest to wolność słowa, a jak my się z wami nie zgadzamy to od razu mowa nienawiści? A kto obroni Kościół i ludzi wierzących przed mową nienawiści ze strony ich przeciwników? Tylko się o jedną grupę martwicie??? Zajmijcie się prześladowanymi chrześcijanami - to jest problem realny i namacalny!
7 miesięcy temu / Czytelniczka
 
ONZ ma siedzibę na "górze złej rady" w Izraelu - o czymś to świadczy niestety
7 miesięcy temu / R.
 
Coraz bardziej przerażający neomarksistowski reżim globalny.
7 miesięcy temu / Mataleo
 
Agenda 2030 ONZ - czyli depopulacja, właśnie jest wdrażana, bo czym innym jest promowanie przsz ONZ i im podobnych pod płaszczykiem braku tolerancji i "mowy nienawiści" wobec LBGTQ+ niz wdrożenie niepłodnych nierozwojowych destrukcyjnych chorych zboczonych zwiazków ? Przy tym już niedługo oficjalnie bea występować o zalegalizowanie pedofilii tak jak u większości muzułmanów nawet od przedszkola ? co już się obserwuje w niektórych krajach, a seks obstrukcja, która nie jest żadna edukacją, szerokimi drzwiami jest wpuszczana do szkół, przedszkoli i żłobków. Biada temu kto w ten sposób grzeszy.
7 miesięcy temu / odszkodowania
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.