DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Ekspert medyczny dla New York Times’a: to szczepionka Pfizera zabiła lekarza na Florydzie

Ekspert medyczny dla New York Times’a: to szczepionka Pfizera zabiła lekarza na Florydzie

Dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia nie ma wątpliwości co do przyczyn śmierci 56-letniego lekarza z Florydy i jednoznacznie wskazuje na preparat Pfizera. Sprawę bada Amerykańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób Zakaźnych.

 

56-letni Gregory Michael, lekarz z Florydy, zmarł 3 dni po zaszczepieniu się na koronawirusa preparatem Pfizera/BioNTech. Producent odrzuca wszelkie zarzuty, twierdząc, że jego szczepionka nie miała związku ze śmiercią doktora.

 

Innego zdania jest dr Jerry L. Spivak, ekspert ds. chorób układu krążenia z Uniwersytetu Johna Hopkinsa. Jak stwierdził w wywiadzie dla New York Times’a, „opierając się na zeznaniach pani Neckelmann [żony zmarłego – red.] myślę, że z medycznego punktu widzenia związek ​​szczepionki [ze zgonem - red.] jest niepodważalny”. Spivak przewiduje, że podobnych rzadkich przypadków będziemy mogli się spodziewać w przyszłości.

 

Tuż przed śmiercią u Gregory’ego Michaela zaobserwowano wystąpienie małopłytkowości immunologicznej (ITP), będącej bezpośrednią przyczyną zgonu. Pfizer odrzuca zarzuty, jakoby tragiczną w skutkach reakcję wywołała szczepionka przeciw koronawirusowi.

 

Spivak twierdzi natomiast, że choroba Michaela pojawiła się szybko po zastrzyku i „była tak poważna, że ​​liczba jego płytek krwi gwałtownie spadła”. Przeciw szczepionce przemawia też fakt, że Michael był zdrowszy i młodszy niż większość ludzi, u których rozwinęły się przewlekłe formy ITP, a 70 proc. przypadków dotyczy kobiet. Jak powiedział w rozmowie z NYT: „Nagły przypadek u mężczyzny, zwłaszcza stosunkowo młodego i zdrowego, wskazuje na niedawny wyzwalacz”.

 

Pfizer w oświadczeniu medialnym argumentował, że na podstawie dotychczasowej wiedzy o szczepionce nie ma żadnych przesłanek pozwalających łączyć śmierć 56-letniego lekarza z ich preparatem. Jednak jak wskazał Lyn Redwood, prezes Children’s Health Defense (CHD), oświadczenie Pfizera nie zgadza się z faktami - ponieważ ITP jest dobrze znanym działaniem niepożądanym związanym ze szczepieniami.

 

Małopłytkowość immunologiczna występuje jako NOP przy szczepionkach przeciwko odrze, śwince i różyczce (MMR). Można ją zaobserwować w 1 na 25 000 do 40 000 przypadków. ITP jest również związana ze szczepionkami przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu A i B (HBV), wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), ospie wietrznej, błonicy-tężcowi-krztuścowi bezkomórkowemu (DTap), polio i pneumokokom.

 

Badania wskazują, że ITP była także trzecią najczęstszą chorobą autoimmunologiczną po szczepieniu przeciw grypie (po Guillain Barre i reumatoidalnym zapaleniu stawów). Redwood wskazał również, że zgłaszano przypadki występowania ITP w następstwie zetknięcia z lekami zawierającymi glikol polietylenowy (PEG) - związek stosowany w szczepionkach Pfizera i Moderny.

 

„Biorąc pod uwagę, że przypadki ITP zostały zrekompensowane w ramach Narodowego Programu Odszkodowań za Obrażenia Szczepionkowe (NVICP), to zaprzeczanie temu ryzyku przez producentów szczepionek jest całkowicie niedorzeczne” – sugeruje prezes CHD.

 

Źródło: childrenshealthdefense.org  / nyc.com

PR


DATA: 2021-01-14 15:51
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

NIE NIE NIE dla nieetycznych szczepionek,,,szkoda tego lekarza,,,kurcze młody człowiek...
5 dni temu / kasikas
 
@anendotos - Czyli miałam rację. Twoja definicja jest z zebrań partyjnych, bo różni się ZASADNICZO od definicji jezuity Josepha Deharbe. Cechą wrogów Kościoła było /i jest/ wycinanie fragmentów z kontekstu, przez co zmieniano sens zdania. Nie widzę sensu dalszej dyskusji. Z Panem Bogiem
5 dni temu / mmm
 
@mmm: jesteśmy na portalu tradycjonalistycznym. A zatem katechizm niejakiego jezuity Josepha Deharbe do wygooglowania powinien rozwiać tę wątpliwość. "Wierzyć po chrześcijańsko-katolicku znaczy, uznawać za niewątpliwą prawdę to wszystko, co Bóg objawił i przez Kościół katolicki do wierzenia podaje". To jest prawdziwy katolicyzm. Nie jakieś "poszukiwanie prawdy". A jeśli uważasz inaczej, jesteś po prostu modernistą-filozofem. W przedsoborowych czasach wszyscy się szczepili i dziękowali Bogu za to, że istnieją szczepionki. Natomiast teraz "poszukujemy prawdy" i każdy znajduje własną, zarówno na temat Boga, jak i na temat szczepionek.
5 dni temu / anendotos
 
@anendotos cyt.:''Katolik ma obowiązek wiary w to, co kościół mu "podaje do wierzenia".'' - Tak mówiono na zebraniach partyjnych w PZPR
5 dni temu / mmm
 
Zagubiona owieczko, "katolik ma obowiązek poszukiwania prawdy a nie wierzenia na słowo"? Katolik ma obowiązek wiary w to, co kościół mu "podaje do wierzenia". Czyli tak naprawdę nie musisz niczego poszukiwać, bo już znalazłaś. W starych dobrych czasach dzięki szczepieniom udało się uratować miliony ludzi. Natomiast w XXI wieku mamy taki wykwit medycznego sceptycyzmu, że ciężko o to podejrzewać jakąś naturalną ewolucję poglądów. Może by tak zająć się czynieniem dobra i miłością do bliźniego, zamiast pielęgnować w sobie myślenie spiskowe?
5 dni temu / anendotos
 
Skąd te dane że na covida umiera od 1 do 2,7 % chorujących? Ja jak szukałam to znalazłam że jest to mniej niż 1%. Do tego np w Szwecji nie zwiększyła się ogólna śmiertelność w 202O roku w porównaniu do 10 poprzednich lat. Jest TAKA SAMA. Przedstawicielka WHO powiedziała, że na półkuli południowej zachowania na grypę zmniejszyły się o... 98%... I bezczelnie stwierdziła, że ma nadzieję, że na półkuli północnej będzie podobnie. Ma to potwierdzenie w oficjalnych statystykach również w Polsce. Czy te dane, które podałam, a które nie są trudne do odnalezienia, nie powinny skłonić ludzi, do co najmniej nieufności, do tego co jest nam przekazywane przez polityków i media tzw. głównego nurtu oraz do poszukiwania prawdy? Katolik ma obowiązek poszukiwania prawdy a nie wierzenia na słowo. Już nawet nie wspominam o nieetycności szczepionek aborcja, GMO. Z tego co wiem z Pisma Świętego, Bóg nie lubi też.zmieszania, a czym jest GMO...?
6 dni temu / Zagubiona owiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.